CZHANNES.COM: Úspěšný Blog | Hannes web | Creta web | Game blog
online čtenářů: 3
celkem článků: 2282
celkem komentářů: 11853
[?] nových článků: 0
 Weblog o počítačových hrách, internetu, software, hardware a dalších zajímavostech [by Hannes] admin
30.03.2004 | 16:13 | kategorie: Hardware | Hannes | trvalý odkaz

Microsoft snižuje cenu Xboxu o 30 dolarů

Microsoft oznámil, že od zítřka začne prodávat herní konzoli Xbox o $30 levněji, tedy za cenu $149.99 v Americe a za $199.99 v Kanadě. Tento pokles ceny byl však očekáván. Podle některých ekonomů je však i nová cena nadhodnocená. Analytik Tony Gikas z Piper Jaffray říká, že cena $129 by Xboxu slušela mnohem víc a nastartovala by potřebný růst prodeje. Cena 149 dolarů podle něj omezí prodej této populární konzole.


Během dubna provedla stejné snížení ceny i konkurenční společnost Sony u konzolí PlayStation 2. Microsoft a Sony hrají hlavní roli na trhu herních konzolí, proto je pro ně důležité být připraven na nástup dalších podobných produktů, které by měly ty současné nahradit v horizontu dvou až tří let. Microsoft dokonce předpokládá, že Xbox bude jedinou herní konzolí s růstem prodeje v tomto roce ve Spojených Státech. Snížením cen chtějí představit tento „skvělý systém“ více lidem, řekl Mitch Koch, celosvětový viceprezident prodeje pro Microsoft.


Se snížením cen přichází i slevy produktů pro Xbox. Ceny her se pohybují přibližně mezi 20ti až 30ti dolarů, což jsou mnohem výhodnější ceny než u nás. Jenom připomenu, že konzole Xbox se začala prodávat v roce 2001 za $299, postupně se cena snižovala přes $199 v květnu 2002 až na současnou hodnotu, která se projevila hlavně jako důsledek výstavy E3. Objem herní průmyslu v USA dosahuje neuvěřitelných deseti bilionu dolarů za rok


Zdroj: news.com


KomentářeZatím zde nejsou žádné komentářePřidat komentář

bezpečnostní kód: opak dne =

jméno

komentář

zalamování řádků

 

:: Zpět
eXTReMe Tracker