CZHANNES.COM: Úspěšný Blog | Hannes web | Creta web | Game blog
online čtenářů: 4
celkem článků: 2282
celkem komentářů: 11853
[?] nových článků: 0
 Weblog o počítačových hrách, internetu, software, hardware a dalších zajímavostech [by Hannes] admin
28.02.2005 | 17:25 | kategorie: Software | Hannes | trvalý odkaz

Nová verze prohlížeče Opera 8.0 beta 2

Podle očekávání vydali vývojáři prohlížeče Opera během krátké doby novou verzi svého softwaru, která opravuje hlavně nově objevené bezpečnostní chyby. Hlavní problém se týká formátu národních domén, které využívají speciální znaky dané země. V České republice bylo po delším testování použití háčků a čárek v doménových jménech zatím zakázáno, ale v některých zemích po celém světě jsou již podobná jména možná. Při zadání takovéto adresy totiž musí prohlížeč adresu nejdříve přeložit do formátu, odborně nazývaného „Punycode“. A právě toho se dá celkem jednoduše zneužít, jak se již několika hackerům povedlo – díky speciálním znakům v doméně a chybě v prohlížeči dokáží změnit stránku, kterou si prohlížíte, ale adresa zůstane stále stejná. Problémem není ani zfalšování ikonky o zabezpečené komunikaci SSL.


Nová verze Opery tak má rozšířené možnosti práce s těmito speciálními adresami a také zobrazuje detailní informace o SSL certifikátech. Stějně tak se zachovali autoři prohlížeče Firefox, kteří v nově vydané verzi 1.0.1 již u speciálních znaků zobrazují adresu rovnou ve formátu Punycode. Nejrychlejší prohlížeč pro Windows v nové verzi 8.0 beta 2 si můžete stáhnout například ze stránek Betanews, další informace najdete na domovské stránce programu.


Komentáře

Raoul - 28.02.05 - 19:07
Hele, hannesi víš co by mě zajímalo? Proč tady máš ty trapný *obrázky* s tím xhtml a css valid?

Hannes - 28.02.05 - 20:38
protoze to bylo valid :) ted je tam sem tam nejaka chyba, ktera vznika kvuli debilnimu editoru, kterej automaticky maze uvozovky z URL a pak to hazi ty chyby...

Hannes - 28.02.05 - 21:07
2Raoul: spokojenej ??? :-)

Spokojený Raoul - 28.02.05 - 21:22
Skvělej web a konečně je i validní;)

asaesa - 02.04.05 - 18:22
aha, je to pesPřidat komentář

bezpečnostní kód: opak dne =

jméno

komentář

zalamování řádků

 

:: Zpět
eXTReMe Tracker