CZHANNES.COM: Úspěšný Blog | Hannes web | Creta web | Game blog | Slevové kódy
online čtenářů: 21
celkem článků: 2282
celkem komentářů: 11855
[?] nových článků: 0
 Weblog o počítačových hrách, internetu, software, hardware a dalších zajímavostech [by Hannes] admin
01.02.2011 | 21:28 | kategorie: Offtopic | Hannes | trvalý odkaz

Reklamace Amazon Kindle

Jako vánoční dárek jsem si sám nadělil Amazon Kindle. Moc jsem o týhle hračce nevěděl, ale jednou jsem jí držel v ruce a hned mě to nadchlo, tak jsem si Kindle bez většího rozmýšlení objednal. Do Vánoc bohužel tahla fajnová čtečka knih nepřišla, protože Amazon jaksi preferuje americké zákazníky a nestačí vyrábět dostatek Kindlů, aby uspokojil poptávku. Musel jsem tedy zhruba měsíc čekat, než se na mě dostalo. Zhruba v polovině ledna ale po 4 dnech cesty kolem světa přijelo auto UPS a po jednom podpisu jsem již držel malou krabičku s tímhle zázrakem v ruce. A teprve když jsem Kindle rozbalil a začet se do uživatelského manuálu, zjistil jsem jak skvělé zařízení to vlastně je. Paradoxně mě mnohem víc nadchla možnost 3G internetu po celém světě zadarmo, což se mi neobyčejně hodí, vzhledem k tomu že opravdu hodně cestuju.


Nevydrželo to však dlouho a zhruba po 14 dnech se objevily první potíže. Těžko říct, jak k tomu došlo, jestli se jednalo o chybu letištního rentgenu nebo nějaký náraz kterého jsem si nevšimnul, ale po odemknutí Kindlu zůstala polovina displeje zatuhnutá a nereagovala na žádné zacházení. Zkoušel jsem pročíst spoustu rad na internet, zařízení různě resetovat podle oficiální podpory, ale nic nepomáhala, horní půlka displeje byla prostě "zmrzlá" a nereagovala.

Inu postěžoval jsem si na Facebooku, že mi ten Kindle moc dlouho nevydržel a v jednom z komentrářů mě jeden kamarád odkázal na pochvalné články o podpoře Amazonu. Říkal jsem si, že nemám co zkusit, a tak jsem zavolal na technickou podporu Kindlu do Ameriky a zeptal se jich co s tím. S jejích naprosto profeisonálním a neobyčejně vstřícným přístupem jsem byl opravdu mile překvapen. Na technické podpoře se mě ujal podle hlasu Australan, který mi s celou záležitostí opravdu ochotně pomohl.

Popsal jsem jim problém, načež jsme znovu prošli všechny kroky restartování Kindlu a resetování nastavení do výchozí konfigurace. To samozřejmě nepomohlo, jelikož už jsem to předtím dělal, ale podle jejich protokolu to bylo nutné stejně zopakovat. Chlapík mi tedy po dokončení zhruba pětiminutové procedury nabídl, že mi pošlou Kindle nový. Na nic se neptal, jak se to stalo, prostě mi ho vymění. Tady přišlo další překvapení - Amazon za mě zaplatí i poštovní poplatky. Následovalo ověření mých osobních údajů a čísla kreditní karty. Reklamace probíhá tak, že vám na kartu vrátí původní částku, kterou jste zaplatili a následně strhnou prakticky stejnou částku za náhradní Kindle.

Tuto částku vám ale opět vrátí, když pošlete váš rozbitý Kindle zpátky. Po skončení telefonického rozhovoru mi přišel email se všemi instrukcemi - Kindle stačí zabalit a poslat na americkou adresu. Toto musí být splněno do 30 dnů od obdržení emailu, jinak nebude částka vrácena. Není potřeba zasílat žádné kabely či manuály, stačí samotný Kindle. Další podmínkou je, že odeslaná zásilka musí mít tracking number. To zadáte do webového formuláře a zaměstnanci Amazonu pak mohou sledovat, kde se reklamovaná čtečka zrovna nachází. Podle instrukcí v emailu mám také na zadní stranu balíku a do webového formuláře napsat částku za poštovné, kterou mi Amazon po obdržení Kindle také vrátí na platební kartu.

Celý proces byl neuvěřitelně rychlý, snadný a příjemný, onen chlapík se mi opravdu snažil vyjít maximálně vstříc. Na konci rozhovoru se mi opět omluvil a oznámil, že nový Kindle by měl přijít zhruba za 8 dnů. Když to porovnám se svými zkušenostmi s reklamacemi a vůbec přístupem firem v ČR, mají se ještě naši obchodníci hodně co učit...

Komentáře

Defo - 27.02.11 - 18:01
Dobrý den.
Můžete uvést podrobnosti k číslu telefonické linky, na které jste problém s operátorem řešil a cenu hovoru?

Díky

Martin H. - 28.02.11 - 12:48
Také jsem reklamoval, číslo si bohužel už nepamatuju - určitě je dohledatelné na Amazonu.

Volal jsem přes SkypeOut, takže mě celý hovor (cca 30min) vyšel na €1

Tomáš - 13.06.11 - 11:59
Ahoj, posílal jsi Kindl do USA přes UPS? Mě to vychází dražší než Kindl samotný. Díky předem za odpověď.

Hannes - 20.06.11 - 02:29
nn, posilal jsem to normalni postou, ale z Portugalska, stalo to cca 250 KcPřidat komentář

bezpečnostní kód: opak dne =

jméno

komentář

zalamování řádků

 

:: Zpět
eXTReMe Tracker