CZHANNES.COM: Úspěšný Blog | Hannes web | Creta web | Game blog | Slevové kódy
online čtenářů: 10
celkem článků: 2282
celkem komentářů: 11854
[?] nových článků: 0
 Weblog o počítačových hrách, internetu, software, hardware a dalších zajímavostech [by Hannes] admin
11.07.2009 | 12:15 | kategorie: Osobní | Hannes | trvalý odkaz

Rock For People 2009

Před několika dny jsem se vrátil z Hradce Králové, kde se konal již několikátý ročník akce Rock For People. Tentokrát mělo hned několik stagí zaplnit opravdu slušné množství kapel zvučných jmen a převážně britského původu: Arctic Monkeys, Bloc Party, The Kooks a k tomu mnoho dalších rockových a ska skupin jako Gogol Bordello, Ska-P, Placebo, Underworld atd. Nechyběly ani české klasiky jako Divokej Bill, Vypsaná fixa a Wohnout, které lze nalézt prakticky na každém letním festivalu.

stany kam se podíváš...


wait for your turn! :)


hromadné čištění zubů


Moje účast na této akci bylo poněkud neplánovaná, lístek jsem si koupil asi tři dny před začátkem, jelikož jsem do poslední chvíle váhal, jestli jet nebo ne. Nakonec jsem ale hodně rád, že jsem těch zhruba 1500 Kč za vstupenku zaplatila, protože akce to byla naprosto famózní. Přes 25 tisíc lidí na jednom místě vytvořilo neuvěřitelnou atmosféru a jelikož vyšlo i počasí, všichni se královsky bavili. Naše skupina asi deseti lidí postavila pár stanů v gigantickém stanovém městečku a všichni jsme si kromě spálených zad odnesli i celou řadu zážitků.

hlavní vchod do areálu


CS Stage


T-Music stage


Mě osobně nejvíc zaujali The Kooks a Bloc Party - mladé kluky z Kooks jsem měl už dopředu naposlouchané, ale Bloc Party pro mě bylo prakticky neznámé uskupení a velice příjemně mě překvapili. Nesmírně charismatický černoch a lead singer Kele Okereke doslova strhl dav českých i zahraničních návštěvníků a připravil perné chvilky pořadatelům a ochrance, když přelezl ochrané hrazení a s mikrofonem v ruce se vydal doprostřed kotle diváků.

Nabíjení telefonů ve stanu T-Mobile


Toi Toi!


Fotbálek nesmí chybět


Naopak velkým zklamáním byly hlavní hvězdy celé akce, Arctic Monkeys, kteří si svojí hodinovou show odbrnkali bez nejmenšího náznaku zájmu nebo pokusu o spolupráci s fanoušky. Solidní výkon podaly prakticky všechny české kapely, z nichž se nám nejlíp pařilo na Vypsanou fixu. Škoda, že je pořadatelé umístili do relativně malého uzavřeného stanu, kde bylo asi tak 50°C a nedalo se tam hnout - tahle kapela by si určitě přístí zasloužila jednu z dvou hlavních stagí.

Vypsaná fixa


Bloc Party


Underworld


Co se organizačního hlediska týče, přišla mi ta akce celkem zlvádnutá, i když drobné chybičky by se našly. Praktický byl třeba bankomat ČS přímo na festivalové louce, nebo 100 nabíječek na nejrůznější telefony ve stanu T-Mobile. Stravování zajišťovaly desítky stánky, i když leckde byly ceny lehce nastřelené a kvalita jídla taky nebyla občas úplně ideální, ale s tím se na podobných akcích musí počítat. Areál letiště, kde se Rock for People 2009 konal, je naštěstí relativně blízko centru města, takže nebyl problem zajet třeba nakoupit. Festivalové autobusy sice trochu nezvládaly nápor tisíců lidí, ale všechno bylo ještě tak nějak v mezích. Celkově to byla extrémně vydařená akce, která mi také lehce rozšířila hudební obzory. Příští rok se jede samozřejmě zase!

Víc fotek jsem nahrál do fotogalerie na rajče.

Pro nasání té pravé festivalové atmosféry můžete kouknout ještě na dvě videa: The Kooks a Gogol Bordello.

Komentáře

x5 - 13.07.09 - 09:38
Jejda, to musi byt hruzostrasny zazitek, byt 3 dny !! v takovem chumlu mladych lidi a jeste ta strasna hudba. Snad te to nejak nepoznamenalo, abys mohl pres prazdniny psat reporty z cest.

Matouš - 08.10.09 - 15:01Přidat komentář

bezpečnostní kód: opak dne =

jméno

komentář

zalamování řádků

 

:: Zpět
eXTReMe Tracker