CZHANNES.COM: Úspěšný Blog | Hannes web | Creta web | Game blog | Slevové kódy
online čtenářů: 17
celkem článků: 2282
celkem komentářů: 11854
[?] nových článků: 0
 Weblog o počítačových hrách, internetu, software, hardware a dalších zajímavostech [by Hannes] admin
11.05.2009 | 17:43 | kategorie: Osobní | Hannes | trvalý odkaz

Majáles 2009 - zadarmo celkem fajn akce

Po článku s tipy, jak strávit letošní Čarodějnice, jsem nakonec skončil ve Stromovce na Majálesu 2009, přestože jsem v článku samotném tvrdil něco jiného. Tohoto faktu už jste si mohli všimnou z několika fotek, které jsem pořídil na akci, zvláště poslední snímek s "bordelem" po akci je dost výmluvný. Na Majáles jsem ale původně vůbec nešel, měl jsem v plánu něco jiného, ale osud tomu asi už nějak chtěl.


Lehce proměnlivé počasí, kdy chvilku svítilo slunce a chvilku počasí, asi nebyl úplně nejlepším lákadlem. Já jsem dopředu neměl žádné lístky a ani jsem je nehodlal kupovat. Podařil se mi ale celkem husarský kousek - na akci jsem se dostal zadarmo. Nebylo to příliš obtížné, stačilo trošku drzosti a sebevědomí. Prostě jsem prošel vchodem (resp. východem). Hlídal ho totiž jakýsi pubertální mladík, který mi byl asi tak po hrudník.


Jeho úkolem bylo upozornit odcházející návštěvníky, že z areálu nesmějí vynášet žádné nápoje, což v praxi znamenalo hlavně kelímky s pivem (nechápu smysl tohoto stupidního nařízení). Někteří jedinci jeho varování opravdu uposlechli a pivo buď na místě exli nebo zahodili, ale většina lidí ho suverénně posrala do haj*lu. Mladý hoch z toho pochopitelně nebyl v nejlepším rozmaru a po chvilce pozorování jsem usoudil, že on ani další členové ochranky snad nebudou dělat problémy a prostě to zkusil. A vyšlo to, prošel jsem bez zastavení, bez pásky na ruce a ušetřil 250 Kč. Navíc jsem od svých dvou kamarádek vyhrál zmrzlinu, protože se se mnou vsadili a nevěřili mi, že něco takového udělám. :)Akce samotná byla celkem povedená, ale za těch 250 Kč to rozhodně nestálo. Pořadatelé trošku neodhadli počet návštěvníků a tak se v poměrně malém areálu tísnily tisíce lidí a všude po zemi se válel šílený bordel tvořený převážně kelímky od piva. Někdo holt trochu zapomněl na odpadkové koše. Hlavní hvězdou programu byla bezesporu kapela Divokej Bill, která předvedla skvělou práci s davem přítomných studentů a po svém odchodu ještě přídavek v podobě dvou dalších songů. Na vedlejší stagi mě ještě zaujala dvojice Orion a James Cole svými hip hopovými beaty a povedeným freestylem od Jamese Cola. Naopak slušný propadák byly vsuvky z pořadu HBO Na stojáka.

Uvidíme jak bude vypadat příští ročník, ale subjektivně mohu říct, že areál koupaliště Džbán mi přišel lepší - je větší a díky nakloněnému svahu je lépe vidět na vystupující kapely. Také vstupné za 100 Kč mi bylo mnohem sympatičtější vzhledem k programu a cílové skupině - většina tržeb se stejně protočí na pivu. Se vstupem zadarmo si ale nemůžu moc stěžovat. :)

KomentářeZatím zde nejsou žádné komentářePřidat komentář

bezpečnostní kód: opak dne =

jméno

komentář

zalamování řádků

 

:: Zpět
eXTReMe Tracker