CZHANNES.COM: Úspěšný Blog | Hannes web | Creta web | Game blog | Slevové kódy
online čtenářů: 20
celkem článků: 2282
celkem komentářů: 11854
[?] nových článků: 0
 Weblog o počítačových hrách, internetu, software, hardware a dalších zajímavostech [by Hannes] admin
13.03.2009 | 20:58 | kategorie: Offtopic | Hannes | trvalý odkaz

Nové, lepší Novinky konečně s použitelnou diskuzí

Před dvěma dny spustil jeden z mých oblíbených zpravodajských serverů Novinky.cz nový design a zavedl registraci pro přidávání komentářů. Co se designu týče, mám z něj velice pozitivní dojem, celé je to ještě o něco vzdušnější a modernější, v souladu s "web 2.0 trendy". Není tomu tak dávno, co Novinky měly poměrně otřesný design s úzkou nudlí textu a mraky reklamy kolem. Pro stálého čtenáře může být absence téměř jakéhokoliv menu či hlavičky poněkud šokující, jedná se ale pouze o otázku zvyku. Neříkám, že by nešlo prostor využít ještě o něco lépe, ale celkově se mi nový design opravdu líbí, je originální a v zatuchlém českém internetu značně inovační.


Mnohem zajímavější změnou je ale ono zavedení registrace pro přidávání komentářů. Tento krok byl na české poměry poměrně odvážný a pro Novinky samotné pravděpodobně i lehce ztrátový, alespoň co se počtu zobrazení týče. Důsledek zavedení registrace je ale úžasný: z naprosto nepoužitelných a nesmyslných diskuzí plných stovek či tisíců totálně offtopic příspěvků se jakoby mávnutím kouzelného proutku stala diskuze na úrovni, často s mnoha zajímavými názory. Počet komentářů se snížil o řád, ne-li o dva - nyní i hlavní články z homepage dosahují spíše desítek komentářů než tisíců.

Zrušena byla i možnost odpovídat na předchozí příspěvky a tak se z diskuze staly spíše komentáře - což je alespoň z mého pohledu přínosné a diskuzi to značně prospělo. Proces autorizace je relativně jednoduchý a zahrnuje zaslání vašeho jména a adresy při registraci, načež vám klasickou poštou do několika dnů přijde aktivační kód. Počet aktivovaných čtenářů je zatím velice nízký, vzhledem k čtenosti serveru, což se ale s časem pravděpodobně rychle vyrovná. Je vidět, že přítomnost skutečného jména a adresy vedle komentáře odradila naprostou většinu internetových "trotlů" od anonymního spamování a zasílání nesouvisejícího balastu k článkům. Novinkám tleksám a možná si tak nyní občas i nějaký ten komentář přečtu...

KomentářeZatím zde nejsou žádné komentářePřidat komentář

bezpečnostní kód: opak dne =

jméno

komentář

zalamování řádků

 

:: Zpět
eXTReMe Tracker