CZHANNES.COM: Úspěšný Blog | Hannes web | Creta web | Game blog | Slevové kódy
online čtenářů: 21
celkem článků: 2282
celkem komentářů: 11854
[?] nových článků: 0
 Weblog o počítačových hrách, internetu, software, hardware a dalších zajímavostech [by Hannes] admin
26.02.2009 | 17:12 | kategorie: Osobní | Hannes | trvalý odkaz

Ambiente Pizza Nuova - výborná italská restaurace

Jelikož láska prochází žaludkem a žijeme jenom jednou, rozhodli jsme se s několika přáteli navštívit jednu z poboček uznávaného řetězce restaurací Ambiente, a sice italskou restauraci Pizza Nuova na Náměstí republiky. Známějším obchodním artiklem Ambiente je bezpochyb argentinské Brasileiro, ale i Pizza Nuova má rozhodně co nabídnout. Asi nejlákavější nabídkou je neomezená degustace většiny jídel, které v restauraci připravují. Za zhruba 300 Kč tak máte skvělou možnost vyzkoušet opravdu mnoho delikátních pokrmů.


Celou akci jsem se rozhodl zorganizovat přes Facebook. Byl to vlastně takový test, jak moc Facebook pro podobné příležitosti funguje. Po boomu v posledních měsících je na Facebooku již téměž každý a tak jsem zkusil založit akci pouze tam, pozvat zhruba 30 přátel a nijak jinak se o tom nešířit. K mému překvapení to zafungovalo velice dobře, reagovali téměž všichni a nakonec se nás několik opravdu sešlo, bez toho abysme komunikovali jinak než na Facebooku.

Návštěva restaurace samotné pak byla výborným zážitkem. Oproti většině "běžných" podniků je všechno samozřejmě na mnohem vyšší úrovni, prostředí je luxusnější, obsluha usměvavější a ochotnější, prostě vyšší třída. Po vzoru amerických stravovacích zařízení vás hned u vchodu přivítá usměvavá slečna, dovede vás k volnému stolu a přiřadí vám stálou obsluhu, která se o vás celou dobu stará. Byla to zajímavá změna, po zkušenostech kdy jsem zvyklý převážně na "standardního" českého hospodského, kterého často spíše otravujete, tím že jste se do jeho podniku přišli najíst.


Degustace samotná probíhá tak, že k vám prakticky neustále chodí několik číšníků a nabízejí nejrůznější jídla, od pizzy přes lasagně až po mnoho druhů těstovin. Na jeden talíř v případě souhlasu vždy dostanete relativně malou porci pokrmu. Ze začátku jsme se trošku divili, ale frekvence návštěv číšníků s dalšími a dalšími jídly je taková, že ani nestíháte tyto malé porce konzumovat. Přes počáteční souhlas prakticky se vším jsme si postupně začali i trochu vybírat a některé jídla jsme odmítli. Na konci se nás dokonce obsluha zeptala, jestli bychom si přáli nějakou specialitku - a během pár minut nám ji přinesli. Celkově bych to za celý dvouhodinový pobyt viděl tak na 10 ochutnaných druhů pizzy a 15 druhů těstovin.

Jak jsem již napsal, návštěva Ambiente Pizza Nuova je skvělý zážitek, kvalita jídla je opravdu špičková, obsluha příjemná a cena za jídla relativně přijatelná. Vtipné je to, že za zhruba 200 Kč si můžete objednat jednu jedinou pizzu - nebo si připlatíte stovku a těch pizz můžete sníst kolik se do vás vejde. To, co ušetříte za jídlo, však zase dáte za poměrně drahé pití (pivo 0,4l i kola 0,2l za cca 50 Kč). I tak ale mohu návštěvu tohoto podniku vřele doporučit. Nechte si ale dostatečně místa v žaludku. ;-)

Komentáře

Mik - 28.02.09 - 09:22
Dik za info, to taky vyzkousim, co dokazu do sebe nacpat :-))

-KRiZKiN- - 02.03.09 - 16:14
-- Zážitek určitě dobrý, ale nesrovnatelně větší zážitek, který opravdu nikdo nezapomene je určitě návštěva pizzerie Einstein s ISICem v ruce, ne? xD

Hannes - 02.03.09 - 16:39
to je fakt, o tom bych mohl jednou napsat roman... no mozna spis horor :))

.. - 09.03.09 - 03:18
a hannes objevil ameriku...Přidat komentář

bezpečnostní kód: opak dne =

jméno

komentář

zalamování řádků

 

:: Zpět
eXTReMe Tracker