CZHANNES.COM: Úspěšný Blog | Hannes web | Creta web | Game blog | Slevové kódy
online čtenářů: 19
celkem článků: 2282
celkem komentářů: 11854
[?] nových článků: 0
 Weblog o počítačových hrách, internetu, software, hardware a dalších zajímavostech [by Hannes] admin
20.02.2009 | 23:50 | kategorie: Osobní | Hannes | trvalý odkaz

Další týden na lyžích: Zillertal 2009

Po krátké jednodenní pauze následující po lyžařské dovolené v Jánských lázních jsem opět sbalil (respektive spíše dobalil) všechno potřebné a vyrazil na necelý týden opět na lyže. Tentokrát byly vyhlídky poněkud růžovější: stovky kilometrů sjezdovek v rakouském Zillertalu. Přestože jsem v minulém článku zmiňoval, že Černá hora mě docela příjemně překvapila, lyžování v cizině je prostě tak trochu jiné kafe a s českými horami se to nedá srovnávat. Když člověk uváží prakticky stejnou cenovou náročnost, vychází z toho hlavně Rakousko opravdu o hodně lépe.


Lepší kombinaci už jsme si asi ani přát nemohli: kamarád kamaráda má v malé horské vesničce Fügen dva luxusní apartmány, opět s vlastní garáží a kompletním vybavením. Fügen je zhruba 3 kilometry od několika rozsáhlých lyžařských středisek, takže není třeba trávit hodinu cestou na lyže, jak tomu často bývá v případě zájezdů organizovaných cestovními kancelářemi, jež v rámci snahy o dosažení co nejnižší ceny své klienty často ubytují nepříjemně daleko od nejbližšího svahu.


Cesta z Prahy až do naší cílové destinace zabrala v Audi A6 pohodové 4 hodinky, což není až takový rozdíl oproti dvěma a něco hodinám z Prahy do Krkonoš. Německé dálnice a 220 km/h holt mají něco do sebe. Během celkem 4 dnů, kdy jsme lyžovali, jsme stačili vyzkoušet 3 různá střediska, přičemž nejrozsáhlejší Zillertal Arenu jsme si díky obrovské rozloze dali hned dvakrát a stejně jsme všechny sjezdovky nestihli. Další areály se jmenovaly Kaltenbach (Hochfügen / Hochzillertal), Mayrhofen (Penken) a již zmiňovala Zillertal Arena (Zell am Ziller a Gerlos).


První dva dny nám bohužel příliš nepřálo počasí, neustále sněžilo a sjezdovky byly neupravené (resp. je pravděpodobně v 5 večer urolbovali a do rána napadlo tolik sněhu, že to nebylo vůbec poznat). Poslední dva dny ale již bylo mnohem lépe, dočkali jsme se skvělého počasí s azurovým nebem, které umožnilo nádherné výhledy. I těch -17°C na nejvyšších kopcích se dalo celkem snést.


Kdybych měl Zillertal porovnat s mnoha ostatními rakouskými, italskými a švýcarskými lyžařskými středisky kde jsem byl, zařadil bych ho spíše do té horší půlky. Celá oblast je totiž relativně nízko (nejvyšší hory mají cca 2500 m.n.m.) a lyžování opravdu nebylo nikterak úžasné. První dva dny jsem si dokonce říkal, že lyžovačka na Černé hoře byla mnohem lepší.Z části za to mohla ona nepřízeň počasí, z druhé části davy holandských turistů, kteří měli zrovna prázdniny a totálně zaplavily všechny svahy. Tolik lidí jsem v Alpách opravdu ještě neviděl a čekání ve frontě na některých vlecích není tak úplně typické. Na druhou stranu i v Zillertalu jsme si parádně nejen zacarvovali a ve srovnání s českými horami užili mnohem více muziky, za prakticky shodný peníz...

Komentáře

TiTAN - 21.02.09 - 10:38
no o tyzden sa tam chystam tiez presne do fugenu tiez mame 2 apartmany zajednane, tak som zvedavy :)

Milan - 21.02.09 - 18:20
Byl jsem letos v Zillertalu poněkolikáté(asi i ve stejném termínu jako ty) a je to jedno z nejlepších (dle mého názoru nejlepší) Rakouské středisko, a to jsem v Rakousku projel skoro všechny, s Itálii a Francii a Schweizem srovnávat moc nemůžu. Je to myslím druhé nejvýše položené rakouských středisko, tak nevím co máš proti výšce:-) Když jedeš lanvkou na Gefrorene Wand v Hintertuxu, tak mi výškoměr ukazoval až 3330 m.n.m, ale letos tam byla kosa jako v prdeli(přes den -15 až -20), tak se ani ve výšce přes 2500 lyžovat moc nedalo a furt sněžilo. A fronty jsou, ale pouze ve střediscích blíže k dálnici na Innsbruck(např Fugen), když jedeš dále do údolí, třeba do Mayerhofenu, ale hlavně do Tuxu či Hintertuxu, tak fronty neznáš, tam holt liní Holanďani se svými spratky už nejednou:-) Asi si až vzadu nebyl, a myslím že je to docela škoda, protože ty se se středisky blízko dálnice nedají srovnávat. V den kdy jsem byl na Hintertuxu, tak jsme celý den jezdili na ledovci poslední úsek Gletcherbusu(2660-3250m.n.m.), parádně upravená sjezdovka po celý den a lanovkář si z nás dělal prdel, že tam jezdí málo lidí, že to může vypnout a pro nás to vždycky zapne:-)

Milan - 21.02.09 - 18:22
A asi si myslel Audi RS6.....ne R6

Milan - 21.02.09 - 18:24
a ještě píše Zell am See a myslíš Zell am Ziller - sry že furt rejpu

Hannes - 21.02.09 - 19:48
nazvy jsem opravil, spletl jsem si to s Zell am See kde jsem byl vloni. s tim hintertuxem mas mozna pravdu, tam jsme opravdu nebyli. z fugenu je to udajne minimalne hodina cesty a to se nam ztracet nechtelo. co ale rikali kamaradi ktery se tam na jeden den vydali i ten kluk kterej tam jezdi prakticky celou zimu tak je to 50/50,
jednou super, jednou tak strasny pocasi, ze se tam ani lyzovat neda. zkusim to treba nekdy v lete a dam vedet :)

Milan - 21.02.09 - 20:52
JJ, s počasím je to tam 50/50, ale když je hezky tak to stojí za to. A daleko z Fugenu je to taky....

iLook - 22.02.09 - 19:55
Tak Zillertal nakonec jo. To je můj druhej domov! :-) S rodinkou tam jezdíme už bez mála pět let a to přímo do Mayerhofenu k jedné paní, která nám tam vždy drží pokoj. Nejlepší je tam však jet v březnu, kdy už tolik nesněží. V údolí to už vypada jako by se tam probouzelo jaro, ale na horach se ten sníh stále drží. Co je ale nejduležitejší tak pravě v tenhle měsíc je obvykle největší šance vychytat slunečný počasí a to je hned jiná. Možná je celkem na škodu že ste nekonec nezkusili ten ledovec. Človek se tak dostane nad mraky čili na svahy kde panuje azuro. Svahy sou pravě tam ze všech nejrozsahleší a víc to tam rolbujou. Pak se mi ještě líbí středisko Penken který je pěkně rozmanitý a mě osobně se tam jezdí nejlíp. Dřiv u mě spiš ale vedla Arena především tím že se mi jeví ze všech jako nejrozsáhlejší., ale taky je tím padem pěkně náročná. Človek se jednou dostane nahoru kde je pěkně kosa a pak sejde dolu kde je zas naopak pěkný vedro, člověk se tak nechutně zpotí což je pak nějlěpší zpuůsob jak vychytat nějaký nachlazení... Každopádně IMHO nej lokalita na ježdění v Rakouských alpách.

Hannes - 22.02.09 - 22:59
pro penken taky hlasuju, prislo mi to asi nejlepsi krome hintertuxu...Přidat komentář

bezpečnostní kód: opak dne =

jméno

komentář

zalamování řádků

 

:: Zpět
eXTReMe Tracker