CZHANNES.COM: Úspěšný Blog | Hannes web | Creta web | Game blog
online čtenářů: 2
celkem článků: 2282
celkem komentářů: 11853
[?] nových článků: 0
 Weblog o počítačových hrách, internetu, software, hardware a dalších zajímavostech [by Hannes] admin
30.12.2008 | 20:10 | kategorie: Osobní | Hannes | trvalý odkaz

Objevování Prahy - na vrcholu Staroměstské radnice

Dnešní den jsem strávil převážně obcházením nejrůznějších památek v centru Prahy. Přijel za mnou totiž jeden kamarád z Německa, kterého jsem potkal v létě v Americe. Matthias dorazil s celou rodinkou na rychlou jednodenní návštěvu Prahy a tak jsem jim samozřejmě udělal menší turistický okruh Prahou se stručným výkladem. Byla to skvělá příležitost procvičit si zase po letech němčinu a oprášit všechny ty německé názvy typu Altstädterring, Pulverturm nebo Karlsbrücke.


Při obcházení nejrůznějších památek, kostelů, muzeií a obchodů jsme samozřejmě dorazili i na Staroměstské náměstí, s davem dalších turistů zhlédli přehlídku figurek na orloji a já se rozhodl, že svojí německou návštěvu vezmu nahoru na rozhlednu ve Staroměstské radnici. S lehkou ostudou jsem totiž musel přiznat, že přestože v Praze žiju už více než 20 let, na vrcholku této asi nejznámější pražské památky jsem nikdy nebyl.


Vstupné na vrcholek Staroměstského orloje stojí celkem přijatelných 70 Kč, pro studenty pak dokonce 50. Nahoru do třetího patra, kde jsou pokladny, vás vyveze výtah a následně vás čeká několik poschodí schodů vedoucích na vrcholek. Co mě trošku překvapilo je fakt, že i zde je uprostřed věže supermoderní výtah. Na jednu stranu chápu snahu přiblížit památku i méně pohyblivým a starším turistům, na stranu druhou taková věc dokáže poměrně dobře zničit zážitek z celé prohlídky.


Na vrcholku už na vás čeká opravdu úžasný výhled. Docela lituji, že jsem zde nebyl již dříve - v kombinaci se slunečným počasím byl výhled na zimní Prahu prostě skvělý, to asi uznáte sami z fotografií, které jsem přidal k tomuto článku.


Další přijemnou skutečností byl fakt, že prakticky všude kde jsme byli (památky, obchody, restaurace) šlo bez problémů pratit přímo v eurech, takže moji němečtí návštěvníci ani nemuseli vyměňovat české Koruny. Jestli tedy půjdete někdy na procházku do centra Prahy, určitě si nenechte tuhle památku ujít, stojí to za to.

Komentáře

Aneta - 04.01.09 - 15:49
Ahojda,
fotky vypadají víc než dobře, díky za tip;-)

mirek - 17.01.09 - 07:36
víc takových!Přidat komentář

bezpečnostní kód: opak dne =

jméno

komentář

zalamování řádků

 

:: Zpět
eXTReMe Tracker