CZHANNES.COM: Úspěšný Blog | Hannes web | Creta web | Game blog | Slevové kódy
online čtenářů: 23
celkem článků: 2282
celkem komentářů: 11854
[?] nových článků: 0
 Weblog o počítačových hrách, internetu, software, hardware a dalších zajímavostech [by Hannes] admin
05.10.2008 | 19:01 | kategorie: Osobní | Hannes | trvalý odkaz

Indoor Paintball - banka ČSOB v Jungmannově ulici

Na nějaké to utkání v paintballu jsem se odhodlával už opravdu dlouho ale vyšlo to nakonec až tento víkend. Jelikož je venku už celkem zima, vybrali jsme indoor variantu paintballu, kdy vás nemusí trápit nějaký mráz nebo déšť. V Praze je hned několik firem nabízející tento požitek a jedna z nich je přímo v centru města, v Jungmannově ulici (promo video). V budově bývalé banky ČSOB se nyní nachází dvoupatrové hřiště na paintball, které už kancelářské prostory připomíná pouze velice vzdáleně.

drsné přestřelky na schodech


Na akci se nás sešlo 16, všichni zástupci drsnějšího pohlaví. Paintball obecně moc pro holky není, zvlášť pro ty, které rády vystavují na odiv své perfektní tělo. Asi všichni z vás slyšeli o nepěkných modřinách, které většinou nezmizí dříve než za 14 dnů. Skutečnost je taková, že zbraně střílejí kuličky rychlostí 300 km/h s doletem cca 150 metrů. Když dostanete zásah přes půlku hřiště tak to jenom trošku štípně. Ze tří metrů už ale budete mít velice hezkou podlitinu, která se bude postupně zbarvovat do nejrůznějších odstínů.

důležité je splývat s okolím :-)


Po nezbytné instruktáži jsme vyfasovali veškerou potřebnou výbavu: maskáčovou kombinézu, rukavice, kapucu na hlavu a nejdůležitější část výbavy, plastovou masku zakrývající celý obličej. Po rozdělení do dvou týmů po 8 lidech už se pomalu schylovalo k prvnímu boji: her je hned několik typů, nejběžnější spočívá ve vystřílení všech hráčů druhého týmu. Po zásahu kuličkou hráč zvedá ruku a odchází na základní stanoviště, kde čeká na konec kola. Hráči jsou v týmech rozlišení dvěma barvami fáborků, které jsou na obou stranách masky.

Další variace zahrnují třeba známý mód "Capture the flag" nebo variantu s oživováním na vaší základně. Zbraně jsou poháněné stlačeným vzduchem a do zásobníku se vám vejde až 200 kuliček, takže se nemusíte bát, že by vám došla munice. Herní plocha je rozdělená na dvě patra, v tom spodním dominuje obrovská hala s poházeným nábytkem. Ve druhém, větším patře jsou pak bývalé kanceláře a nejrůznější spletité chodbičky.

Go go go!


Jedna hra trvá 10 minut, ale většinou jsou všichni mrtví zhruba po 5 minutách. Celá akce je poměrně fyzicky náročná - jste kompletně zahaleni, což v kombinaci s běháním, krytím se za překážkami na hřišti a vysokou hladinou adrenalinu vede k jisté únavě a propocení nejednoho trika. Milovníci Counter Striku jsou při paintballu ve svém živlu, onen pocit kdy se potichu plížíte se zbraní v ruce úzkou chodbičkou a nevíte, kdy a odkud na vás někdo začne pálit, je prostě úžasný. Stejně tak moment, kdy se krčíte za jakousi skříní, pomalinku vykouknete a v ten moment dostanete tři zásahy do hlavy, si budete dlouho pamatovat.

tak tady už se asi nikdy úřadovat nebude...


Zhruba po třech hodinách hraní jsme za nadšeného probírání zážitků skončili a začali se převlíkat zpátky do civilu. Nutno dodat, že je dobré mít nějaké starší boty i oblečení. Přestože jsou kuličky z potravinářského barviva a po jejich požití se vám nic nestane, budete od nich slušně zašpiněni. Paintball není nijak levná záležitost, základní cena je 700 Kč a když hodně střílíte, zaplatíte ještě víc. Jednomyslně jsme se ale shodli na opakování akce, tentokrát pravděpodobně venku, v přírodě. A jestli se divíte, jak je možné, že z kanceláří v centru Prahy udělají takovouhle spoušť, odpověď je jednoduchá: v prosinci půjde budova kde se hraje k zemi, a tak už na nějaké te barvě na zdi moc nesejde...

Komentáře

vsn - 05.10.08 - 20:24
Zachranovali ste aji civilisty kdyz ste hrali cs_office?

Hannes - 05.10.08 - 20:29
lol +1 :)

Gorog - 05.10.08 - 23:04
Jenom me se nenacitaji fotky, opera ie stejne a ostatni fotky vali...

Hannes - 06.10.08 - 00:22
Gorog: nejsi prvni komu to zlobilo tak jsem to nahral na jinej web, uz by to melo bejt ok.

Paul - 06.10.08 - 13:22
Přesune se to někam, když jde ta budova k zemi?

Gorog - 06.10.08 - 20:07
No ty vole ty zdi sou husty...)))

Hannes - 06.10.08 - 20:27
Paul: co jsme se tak bavili s majitelem tak se to nikam presouvat nebude, prece jenom podobny prostory se hledaj dost blbe. maji ale spousta outdoorovejch hrist za prahou (beroun, benesov atd).

Paul - 06.10.08 - 21:30
Takže v praze a okolí žádnej indoor? To by byla škoda..

Hannes - 06.10.08 - 21:58
ale jo, co tak vim tak by neco melo byt na stodulkach a ve vysocanech, trosku zagoogluj...

czsee - 06.10.08 - 23:48
která to je budova? Nevim, že by se něco mělo bourat..

czsee - 06.10.08 - 23:49
Jedině možná ta proti palackýho kde má bejt nejakej hotel?

Scrand - 07.10.08 - 03:31
Já byl v ČSOB taky asi na začátku tohodle roku. Prostředí je to jako zajímavý, ale pro Paintball nic moc. Bylo nás tam asi 50 :) podlahy se kloužou jako prase, jednou jsem si dokonce připadal jak v akčnim filmu, když jsem se zklouznul a letěl bokem přes chodbu do další místosti :D

Mnohem lepší je nějakej Military paintball někde v lese ;) Pokud máte vlastní výbavu, nedáte za paintball někdy ani 200 nebo 150 Kč /den :) když nepočítám dopravu.

Jiřík - 12.10.08 - 01:13
Další indoor paintball je kousek od Vysočanský v nějakém bývalém krytu. Uvnitř to taky vypadá zajímavě, ale banka by mě asi lákala víc než "suchý" kryt.

Veronika - 17.09.10 - 07:54
Cssss, že paintball není pro ženský?! Tak to se asi kamarádíte se špatnýma ženskýma:-))

tomás - 05.03.21 - 18:24
Dobrý den chtěl bych jít hrát paintball. https://coolzazitky.cz/army/643-paintball-doba-trvani-cca-4-hodiny-pocet-osob-1-lokalita-stredocesky-kraj.html máte s tímto někdo zkušenost ? myslíte že si mohu přinést vlastní oblečení ?Přidat komentář

bezpečnostní kód: opak dne =

jméno

komentář

zalamování řádků

 

:: Zpět
eXTReMe Tracker