CZHANNES.COM: Úspěšný Blog | Hannes web | Creta web | Game blog
online čtenářů: 1
celkem článků: 2282
celkem komentářů: 11853
[?] nových článků: 0
 Weblog o počítačových hrách, internetu, software, hardware a dalších zajímavostech [by Hannes] admin
03.10.2008 | 15:41 | kategorie: Offtopic | Hannes | trvalý odkaz

Sparta - Dinamo Záhřeb, chorvatští rowdies

Jako jeden z dárků k mým středečním narozeninám jsem dostal dva lístky na hlavní tribunu na zápas AC Sparta Praha - NC Dinamo Záhřeb. Přestože víceméně ani momentálně nevím, jak vypadá sestava Sparty, na utkání jsem se spolu s dalšími zhruba 12 tisíci diváky vypravil a poslední vystoupení kdysi mocné Sparty v evropských pohárech celkem užil. Na fotbale jsem byl naposledy zhruba před rokem a od té doby se v Axa aréně leccos změnilo. Tak třeba pivo už se točí jenom nealkoholické, což je ale asi opravdu dobrý nápad. Ve večerním mrazu jsem tak na Letné dal přednost kávě z McDonalds, stejně jako většina ostatních diváků.

 

slavnostní zahájaní utkání                              ... a už se hraje


Kvalita včerejšího fotbalu nebyla nejhorší, oba týmy ale předvedly slušnou řádkou minel, za které by se nemusely stydět týmy hrající okresní přebor. Zdaleka největší zábavou tak opět byly zaručeně užitečné rady okolosedících "hardcore" fanoušků, kteří komentovali téměř každou akci a v pravidelných intervalech na hráče pořvávali, jak že to vlastně mají hrát. Zážitkem byl také kotel chorvatských rowdies, kteří již den předem začali demolovat Prahu a po utkání v tom neutěšeně pokračovali.

 

stadion zahalený v dýmu                             je konec, jde se domů...


Zatímco sparťanských fanoušků bylo na stadionu tak 95%, slyšet byly téměř pouze Chorvaté, kteří celý zápas v neuvěřitelném tempu skandovali, bubnovali a jinak povzbuzovali svůj tým. Při každém z gólů hostí se samozřejmě konaly divoké římské svíce, jejichž dým spolehlivě zavalil půlku hřiště. Po skončení zápasu (3:3, Sparta vypadla, kdyby to náhodou někoho zajímalo) začali fandové jako zbavení smyslů lézt na železné ploty a k nelibosti přihlížejících těžkooděnců a pořadatelů polonazí v mrazivé noci oslavovali postup. Hráči Sparty se stejně jako jejich fanoušci mezitím tiše bez poděkování vytratili. Tak třeba zase za rok...

KomentářeZatím zde nejsou žádné komentářePřidat komentář

bezpečnostní kód: opak dne =

jméno

komentář

zalamování řádků

 

:: Zpět
eXTReMe Tracker