CZHANNES.COM: Úspěšný Blog | Hannes web | Creta web | Game blog
online čtenářů: 3
celkem článků: 2282
celkem komentářů: 11853
[?] nových článků: 0
 Weblog o počítačových hrách, internetu, software, hardware a dalších zajímavostech [by Hannes] admin
29.09.2008 | 00:02 | kategorie: Offtopic | Hannes | trvalý odkaz

Motokáry Jinonice - 10 minut adrenalinu podruhé

Dneska jsem se s pár přáteli vydal podruhé v životě na závodní okruh do Jinonic, kde v jedné hale fungují už nějaký ten rok závody motokár. V Praze je hned několik podobných areálů, kde si můžete zazávodit na motokárách, namátkou mě napadají Letňany, asi nejlepší Radotín nebo třeba Měcholupy. Kdo tohle adrenalinové dobrodružství nezkusil, neví o co přichází.


V Jinonicích je v areálu bývalé továrny středně velký okruh a celkem 8 motokár. Jedna jízda stojí průměrných 150 Kč, když si třeba v partě koupíte 10 jízd najednou tak ušetříte dvacku na každé. Po nasazení helmy už vás čeká usazení do jednoho z vozidel a deset minut závodění. V Jinonicích jsou bohužel vozítka nepříliš pohodlná, ta moje dnešní měla například v opěrné části sedadla jakýsi výstupek, který jsem cítil při každém zrychlení.


Takovou typickou začátečnickou chybou, na kterou nás technik upozornil, je stlačení plynu a brzdy zároveň. Přesně tohle se mi stalo, když jsem jel na motokárách poprvé v životě, a strašně jsem se divil proč to jako nejede. Ono taky naskládat dvoumetrového člověka do dvoumetrového autíčka není žádná sranda. Na rozdíl od některých jiných závodišť se dá v Jinonicích celkem dobře předjíždět, trať je hezky členitá se závěrečnou rovinkou. Jestli máte rádi autodrom, ježdění na motokárách musíte prostě milovat - není nad to nabrat někoho v plné rychlosti hezky zezadu. :-)


Deset minut ježdění se zdá na první pohled jako opravdu málo, ale po dojezdu do pitstopu budete celkem rádi, že to máte za sebou. Člověk se při ježdění celkem zapotí, díky absenci posilovače řízení u volantu ucítíte určitě i ruce. Já navíc příliš nemusím různé kolotoče a pouťové atrakce, takže mi po závodě ze všech těch zatáček bylo lehce nevolno. Po náročné desetiminutovce není nad to se trošku sklidnit u půllitru piva, k tomu ještě nějaký ten fotbálek a může se jít...

Komentáře

vsn - 29.09.08 - 21:52
to je fakt hrozne super kdyz nekoho naprcáš zezadu ...

asi stejny jako kdyz te nekdo predjizdi vnitrkem a zavres ho

Hannes - 29.09.08 - 23:06
tak samozrejme ze do cizich lidi je blby takhle vrazet ale kdyz jedete jenom v nejaky parte tak se to toleruje :)

Gorog - 29.09.08 - 23:15
Ja jsem jezdíval docela často v Brně v boby, snažil jsem se dostat pod určitou hranici, ale s moji vahou a jedním velkým kopcem ve spojení s pomalou motokárou to moc nešlo. Pokud jedete nadoraz tak je to záhul hlavně na ruce.
A představte si tyhle blázny co udělali rekord http://autobazar.autojork.cz/motokarove-zavody/, při počtu max. 15 závodníků to děla 6h na hlavu:-))

Luky - 31.10.09 - 20:48
v Jinonicích je celkem blbej povrch a káry nic moc. My radši chodíme do Letňan kde je hladkej asfalt. Ale každej má jinej vkus to je jasný. V každym případě mlátit do někoho zezadu je fakt ubohý. BTW: jedna taková kára stojí cca 100000 kc a za tvejch 200 kc myslim neni nikdo zvedavej na to, abys tam ty káry ničil. Jinak motokáry = super zábava, ale neni to nejlevnější. Ale zase co dneska je :)Přidat komentář

bezpečnostní kód: opak dne =

jméno

komentář

zalamování řádků

 

:: Zpět
eXTReMe Tracker