CZHANNES.COM: Úspěšný Blog | Hannes web | Creta web | Game blog | Slevové kódy
online čtenářů: 11
celkem článků: 2282
celkem komentářů: 11854
[?] nových článků: 0
 Weblog o počítačových hrách, internetu, software, hardware a dalších zajímavostech [by Hannes] admin
10.09.2008 | 13:54 | kategorie: Software | Hannes | trvalý odkaz

Problémy s řazením formulářů a divné znaky ve Firefoxu 3

Novou verzi Firefoxu jsem nainstaloval teprve zhruba před týdnem, nějaké beta šílenství mě jaksi minulo, ale zatím mě tento prohlížeč spíše trápí. Jako jediné pozitivum, které mi nová verze přinesla, je mnohem menší konzumace systémových prostředků. Firefox 2 měl slušné problémy s požíráním stovek megabajtů paměti - to se zdá býti nyní vyřešeno. I přesto je ale Firefox celkem těžkopádný, první spuštění často trvá třeba i 30 vteřin, což je oproti konkurenční Opeře i IE8 opravdu špatné.

Asi největší změnou, kterou každý uživatel zaregistruje ihned po prvním spuštění Firefoxu 3 je nový "Awesome Bar" - adresní řádek. Ten je nově mnohem větší a funguje úplně jinak, než doposud. Namísto zadávání URL Firefox vyhledává i podle titulku a obsahu stránky. Tato funkce je sice poměrně užitečná a několikrát mi značně ulehčila práci, když jsem si nepamatoval přesnou adresu webu, přesto jsem ale Awesome bar téměř okamžitě zamítnul a nahradil ho pluginem The Old Bar, který vrací adresnímu řádku původní, jednoduchý vzhled.

Dále už mi ale nový Firefox přináší pouze samé problémy: zaprvé je to nesmyslná funkce autocomplete ve formulářích. Když zadáváte do nějakého formuláře na webu textové údaje, starší verze prohlížeče vám nabídla seznam kdysi napsaných hodnot, seřazených podle jejich četnosti. "Trojka" sice také nabídne tyto hodnoty, avšak v naprosto nelogickém pořadí, s nejčastější hodnotou často až na samém konci seznamu. Na tento problém jsem hledal na zahraničních serverech nějaké řešení, ale žádnou fungující radu jsem doposud nenašel.

Druhým problémem jsou podivné znaky zobrazované namísto určitých speciálních písmen. Týká se to hlavně východních jazyků, čínštiny, japonštiny a dalších. Namísto těchto znaků se v novém Firefoxu zobrazí pouze čtvereček s několika malými čísly. Firefox 2 přitom němel se zobrazením těchto stránek problém. Jenom dodám, že podporu východních jazyků ve Windows mám nainstalovanou, takže tímto to nebude.

Zatím poslední problém je určitá nestabilita prohlížeče. Ta může být způsobena celou řadou věcí, předně asi vzájemnou nekompatibilitou pluginů a rozšíření, ale každopádně je to velice nepříjemné. Takovým zaručeným "shazovačem" Firefoxu je web iDnes, zvláště pak sekce Xman, na kterém mi při 9 pokusech z 10 prohlížeč prostě spadne a snaží se odeslat vývojářům chybové hlášení. Tento jev se bohužel opakuje i na jiných webech, což není při práci s více záložkami najednou vůbec příjemné. Že by čas na návrat zpátky k dvojce, nebo snad k tolik medializovanému Chrome?

Komentáře

rev - 10.09.08 - 14:35
První spuštění 30 vteřin? Kolikrát firefox zapínám s 15 - 20 taby a je to skoro okamžitě. Možná bys měl hledat problém i jinde.

Myrthilla - 10.09.08 - 15:20
První spuštění mi trvá třeba 3 minuty, ovšem na hodně starém počítači. Na novém ntb naprosto okamžitě.
Jinak FF3 používám od data vydání 24 hodin denně a spadl mi od té doby zatím jen jednou.
Východní znaky mě teda ale taky pěkně štvou...

Paul - 10.09.08 - 19:25
První spuštění po startu win mi trvá 2 vteřiny, a to mám 3 roky starej 200gb samsung sata disk.
Firefox mi od jeho vydání nespadl ani jednou.

Ty znaky jsem tam měl taky, nechápal jsem (hlavně na wikipedii mě to štvalo, tak jsem zagooglil, stáhnul ty východoasijský jazyky a už mám wiki (i jiný stránky) tak jak maj bejt, s těma čínskejma klikyhákama.

A adress bar je super : ).

bigjohn - 11.09.08 - 07:45
Na trojke som prvý štart ešte nemeral...takže 6 sekúnd na staršom compe v práci...padanie žiadne, skúšal som aj iDnes s Xmanom a je to ok.
Problém hladaj inde, podľa môjho názoru sa bijú nejaké rozšírenia, s ktorými som aj ja veľmi opatrný.

Gucky - 11.09.08 - 10:24
Me trojka od prvniho dne spusteni fungovala jak na dratkach, spoustela se jen par vterin, nehazela zadne chyby nic. Akorat sem nejak nevypozoroval mensi narocnoct na pamet, bylo to stejne jak s FF2. Pred tydnem se,ale trojka nejak zblaznila na nekterych strankach byla pulka strany psana obrim pismem a druha normalnim. Ted jsem si stahl Chrome a slape stejne dobre, neni tak nenazrany jak FF3, tak uvidim do kdy mi vydrzi :)

Chates - 12.09.08 - 11:24
Po přechodu na FF3 mi zmizela až polovina záložek. Se smrtí v očích jsem se vrátil ke starší verzi a byl rád, že mám vše zpátky.

Sice jsem pak na internetu našel řešení, ale už jsem byl moc línej. FF2 mě zatím kompletně uspokojuje ;-)

smith - 25.05.10 - 09:23

A ball valve is a valve with a spherical disc, the part of the ball valve which controls the flow through it. The sphere has a hole, or port, through the middle so that when the port is in line with both ends of the valve, flow will occur. When the valve is closed, the hole is perpendicular to the ends of the steel ball valve, and flow is blocked. The handle or lever will be inline with the port position letting you "see" the valve's position. The cryogenic ball valve, along with the butterfly valve and plug valve, are part of the family of quarter turn valves.


Ball valves are durable and usually work to achieve perfect shutoff even after years of disuse. They are therefore an excellent choice for shutoff applications (and are often preferred to trunnion ball valve and floating ball valve for this purpose). They do not offer the fine control that may be necessary in throttling applications but are sometimes used for this purpose.


top entry ball valve are used extensively in industry because they are very versatile, supporting pressures up to 700 bars and temperatures up to 200°C. Sizes typically range from 0.5 cm to 30 cm. They are easy to repair and operate.
The body of pneumatic ball valve may be made of metal, plastic or metal with a ceramic center. The ball is often chrome plated to make it more durable.


There are five general body styles of ball valves: single body, three piece body, split body, top entry, and welded. The difference is based on how the pieces of the trunnion mounted ball valve—especially the casing that contains the ball itself—are manufactured and assembled. The valve operation is the same in each case.
Přidat komentář

bezpečnostní kód: opak dne =

jméno

komentář

zalamování řádků

 

:: Zpět
eXTReMe Tracker