CZHANNES.COM: Úspěšný Blog | Hannes web | Creta web | Game blog
online čtenářů: 5
celkem článků: 2282
celkem komentářů: 11853
[?] nových článků: 0
 Weblog o počítačových hrách, internetu, software, hardware a dalších zajímavostech [by Hannes] admin
05.09.2008 | 12:55 | kategorie: Offtopic | Hannes | trvalý odkaz

Návštěva aqua parku: Aquapalace Čestlice

Před několika týdny jsem se v doprovodu dvou kamarádek vypravil vyzkoušet relativně nový aqua park, který vyrostl kousek za Prahou. Zoufalá situace hlavního města co se bazénů a vodních ploch celkově týče se výstavou tohoto vodního světa tak trochu zlepšila, pořád je to ale dost bída. Aquapalace Čestlice je čtyřmiliardovou investicí developerské společnosti, takže vevnitř můžete očekávat opravdu nádherné prostředí a zbrusu nové vybavení.


Jelikož je park poněkud z ruky a doprava hromadnou dopravou není do Čestlic příliš pohodlná, nasedli jsme do auta, ujeli těch pár kilometrů po dálnici na Brno a už jsme parkovali v jednom z patrových parkovišť přímo u bazénu. Parkoviště je zdarma, ale to je asi tak poslední, co dostanete zadarmo v celém areálu. U vchodu nastává hlavní problém celého aquaparku: vstupné je naprosto šíleně nastřelené. Celodenní vstupenka vás vyjde na drsných 600 Kč, o víkendu dokonce 750 Kč. My jsme si vybrali čtyřhodinový lístek, který však nebyl o moc levnější: zaplatili jsme 480 Kč (během víkendu 600 Kč). Tato vstupenka vás navíc opravňuje k užívání pouze bazénů - pokud by se vám zachtělo do lázní, sauny či páry, musíte si opět připlatit. Chápu, že investoři chtějí zpátky své peníze, ale vstupné v takové výši určitě odradí mnoho návštěvníků.

Tím ale záporné stránky víceméně končí a na vás čekají už jenom samé příjemné věci. U vchodu dostanete na ruku čip vypadající jako hodinky, díky kterému se nemusíte starat vůbec o nic. S čipem si zamknete skříňku, zjistíte kolik ještě zbývá času, nebo zaplatíte v restauraci. Toto opatření je velice šikovné, v dnešním světě se jedná ale spíše o standard. Celý areál je rozdělen na venkovní a vnitřní část, která se navíc sestává z několika částí. Kdo byl někdy v nějakém aqua parku v zahraničí (třeba u našich německých sousedů), nebude z toho asi příliš vyplesknutý, "nezkušení" návštěvníci ale asi budou velice spokojeni.


V areálu je asi 6 tobogánů, přičemž jeden z nich je známý trychtýř (první tobogán tohoto typu u nás byl tuším v libereckém Babylonu) a na dalším se jezdí na nafukovacích kolech, což je také celkem sranda. V parku dále najdete umělé vlnobití (celkem nuda po pobytu v Miami :)), divokou vodu a pár dalších atrakcí. Zaujal mě venkovní tobogán ve stylu divoké řeky - nepříliš prudká skluzavka je však zatočena do nejrůznějších nečekaných zatáček a ze stran se na vás valí spousta vody, což ve finále vede k tomu, že nemáte téměř žádnou kontrolu nad vaším tělem. Tahle atrakce je celkově docela drsná, dokážu si představit, že se tam někdo v pohodě utopí - já si během několika jízd stačil rozseknout rameno a párkrát hezky praštit do hlavy, a to jsem ani nedělal žádný blbosti. Zvýšená hladina adrenalinu vás ale stejně donutí jít na divokou řeku znovu a znovu.

Jelikož na vás během plavání téměř určitě přijde i hlad, pravděpodobně využijete místní restauraci, kde se dá celkem rozumně najíst. Porce, kterou mi však dali na talíř, mě opravdu šokovala - pár amerických brambůrků a malý kousek masa byl drsným návratem do české reality. Dokonce jsem se zeptal, jestli je tohle jako normální porce, že se mi toho zdá být nějak málo, ale žádného přídavku jsem se nedočkal. Poměrně příjemný je venkovní bar, kdy sedíte ve vodě u baru, za kterým pro vás personál připravuje nejrůznější koktejly. Takové mojito za parného letního dne celkem bodne.


Přestože jsem byl v mnoha větších a lepších aqua parcích, Aquapalace v Čestlicích ve mně zanechal poměrně kladný dojem. Ony 4 hodiny se ukázaly jako celkem dostatečné na vyzkoušení většiny atrakcí - pravdou ale je, že jsme se kromě obědu vlastně nezastavili, takže ona celodenní vstupenka má asi také smysl, pokud si s sebou vezmete třeba časopis nebo knížku a rozhodnete se pochytat nějaký ten bronz na venkovním lehátku. Jediným, za to však poměrne podstatným negativem je tak cena vstupného, která z této lokality dělá něco  poměrně nedostupného (i v Americe byly mnohem větší vodní parky levnější) - víc než jednu návštěvu za rok si nedokážu příliš představit. Pokud si ale chcete dopřát trochu pozdvižení a na penězích vám až tak nezáleží, Aquapalace lze doporučit.

Komentáře

Gorog - 05.09.08 - 18:43
Jo tak to je pekelne mastne. Doporucuji si nekdy zajet do lazni napr. do madarska.
http://www.rabaquelle.hu/sk/index.php?page=40 cena 200kc/den coz je genialni. Pokud chcete do saun tak si musite priplatit ale i ty lazne staci na vyblbnuti..))

honza - 05.09.08 - 20:26
Ta atrakce divoka reka venku v Cestlicich je fakt drsna. Probroudal jsem na ni asi dve hodiny, behem jizdy se trikrat prastil do hlavy a narazil bok, vypil sest litru vody (nosem), ale stejne jsem na ni vzdycky sel znovu. Je to bombova jizda. ;)

zifi - 27.09.08 - 20:41
vypadá to tam mastně,lidi ted vám tam makám na hotelu,tak se tam třeba někdy sejdeme:-)8-)

Lenka - 06.12.08 - 13:44
Prosím vás může mi někdo napsat kdo byl v Aquapalace kolik nafukovacích kruhů s logem Aquapalace Praha je umístěno v automobilu Seat Ibiza vystavěném před vchodem?Mockrát děkuji za odpověď!!!Přidat komentář

bezpečnostní kód: opak dne =

jméno

komentář

zalamování řádků

 

:: Zpět
eXTReMe Tracker