CZHANNES.COM: Úspěšný Blog | Hannes web | Creta web | Game blog | Slevové kódy
online čtenářů: 11
celkem článků: 2282
celkem komentářů: 11854
[?] nových článků: 0
 Weblog o počítačových hrách, internetu, software, hardware a dalších zajímavostech [by Hannes] admin
14.07.2008 | 07:01 | kategorie: Boston | Hannes | trvalý odkaz

Boston: Korejská party a Museum of Science

Bavit se se sklenicí piva v ruce je v Americe poněkud komplikované, zvláště pokud je vám méně než 21 let. Boston je domovem několika slušným klubům a mnoha barům, ale dostat se dovnitř může být trochu problém: legální věk pro pití alkoholu je právě zmíněných 21 let a na nějaké přimhouření oka nebo falešné občanky se tady nehraje. U vchodu do každého baru totiž nekompromisně ochranka kontroluje ID všech osob, jejichž věk se nápadně přibližuje kritické hranici 21 let. Co víc, vaší občanku si ve většině případů naskenují a uloží do centrální databáze, takže nějaké podvody nepřipadají v úvahu. Pro mě by to nebyl problém, ale většina ostatních studentů je mladších než 21 let a jít do klubu ve dvou lidech je celkem nuda.


Na tenhle problém ale luxusně vyzrála parta Korejců: předminulý pátek uspořádali opravdu stylovou party. Jelikož se málokomu chtělo jít do baru, kde zaplatíte 6 dolarů za třetinku piva a nejdýl ve 2 vás stejně se zavíračkou vyhodí, skončilo to nakonec úplně jinak: nevím koho přesně to napadlo, ale v pátek večer prostě Korejci někde sehnali 3 místnosti v luxusním apartmánu ("suite") jakéhosi hotelu, s kuchyní, gigantickou plazmovou televizí, luxusním ozvučením. Lednička po okraj narvaná plechovkami několika druhů piva, koly, alkoholu a dalších věcí. Americké hot dogy, korejské kulinářské specialitky, spousta masa, chipsy a tak dále, navíc s vědomím, že se nemusíte bát o případné zničení vybavení bytu nebo problémy se sousedy. How cool is that?!


Na akci se objevilo odhadem tak 40-50 lidí, což do normálního bytu těžko nacpete, tady to nebyl problém. Jelikož je doprava v Bostonu dost katastrofická, poslední spoje jezdí něco po půlnoci a na nějaké noční autobusy a jízdní řády se tu nehraje, většina lidí odcházela lehce před dvanáctou, což ale bohatě stačilo. I tak mě ale čekala tradiční 30 minutová procházka nočním městem, poslední autobus prostě nějak nepřijel.


V sobotu jsme se vydali do Museum of Science, z kterého jsou všechny fotky u tohoto článku. Původní plán byl sice whale watching, ale díky špatnému počasí jsme se nakone rozhodli pro muzeum. Moc jsem z toho nadšený nebyl, protože toulání se po muzeích není zrovna moje představa zábavy, ale ve finále jsem byl velice příjemně překvapen. Museum of Science je bez debat nejlepší muzeum, v kterém jsem kdy byl. Důvod je jednoduchý: všechno je neuvěřitelně interaktivní. Každý návštěvník si může sám vyzkoušet obrovské množství exponátů, interaktivních hříček a experimentů - ve finále si tak návštěvu užijí i lidé, kteří by do podobné instituce v životě nevstoupili.


V celém areálu navíc probíhala zajímavá soutěž středních škol z celých Spojených států, kdy měly šestičlenné týmy sestavit z omezeného množství materiálu jakýsi větrný mlýn a s pomocí silného větráku a kladky pak zvednout v co nejkratším čase speciální závaží. Za těch cca 300 Kč, co jsme zaplatili za vstupné, to rozhodně stálo. Pražské Národní technické muzeum je oproti tomuhle trapným odvarem, přirovnal bych to asi ke garáži plné moderních kombajnů vs. dřevěné stodole s rezavým ruchadlem. Po poněkud nudném Museum of Fine Arts se tak jednalo o příjemné překvapení.


V neděli mě pak čekalo seznámení se 4 novými spolubydlícími  - tři Italky a jedna Francouzka, které se mnou budou bydlet další tři týdny. Každý máme vlastní místnost, holky bohužel moc anglicky nemluví a mezi sebou upřednostňují pochopitelně italštinu, ale celkem se snaží. Moje hostitelská rodinka nás všechny vzala na menší procházku městem, kterou jsme ukončili v Chinatownu v jedné renomované restauraci. Zprvu jsem tomu nechtěl věřit, ten podnik vypadal trochu jako špatné nádražní bistro, ale ochota obsluhy a hlavně kvalita jídla mě rychle přesvědčily, že ty ocenění na zdech jsou oprávněné. Usměvaví Číňánci navíc neustále nosili další a další jídlo, které se kvalitou nedá srovnávat s tou českou "čínou", tohle byla prostě jiná liga.


Po dvou polívkách, asi 4 hlavních chodech, dezertu a jasmínovém čaji jsem se sotva odvalil, rozloučil a odebral do Irish pubu, kde jsme měli sraz na sledování finále EURO 2008. Podnik byl okupován převážně Španěly v národních barvách, což moji němečtí přátelé vzhledem k výsledku utkání nesli celkem špatně, ale atmosféra byla slušná (na to že bylo 2.30 odpoledne). Menší šok nastal asi 2 minuty před koncem při největším náporu, kdy byl přenos zcela nečekaně přeřušen kvůli "thunderstorm warning" - američani prostě během finále mistroství Evropy usekli konec a radši odvysílali předpověď počasí...robot Aibo - pes, který opravdu posloucháumělé tornádomožnost ošahat si skutečné srdce

jak rychle dokážete nadhodit míček na odpal v baseballu?Komentáře

ječmen - 14.07.08 - 15:46
Nebudu skrývat závist, vypadá to lákavě.. hlavně ta pařba :-D

Mik - 18.07.08 - 22:03
Parba je to asi dlouha

Hannes - 19.07.08 - 07:23
njn, posledni dobou nejak nebyl cas, ale zitra bych si mel najit nejakou tu hodinku na novej prispevek...Přidat komentář

bezpečnostní kód: opak dne =

jméno

komentář

zalamování řádků

 

:: Zpět
eXTReMe Tracker