CZHANNES.COM: Úspěšný Blog | Hannes web | Creta web | Game blog | Slevové kódy
online čtenářů: 15
celkem článků: 2282
celkem komentářů: 11854
[?] nových článků: 0
 Weblog o počítačových hrách, internetu, software, hardware a dalších zajímavostech [by Hannes] admin
10.07.2008 | 05:02 | kategorie: Boston | Hannes | trvalý odkaz

REAL AMERICAN HAMBURGER!

Několik návštěvníků vyjádřilo touhu spatřit pravý americký hamburger a tak jsem při jedné příležitosti pořídil tento dokumentární snímek. Těžko říct, jestli zrovna tohle ideální příklad toho skutečného hamburgeru, ale je to asi nejčastější podoba, kterou zde můžete spatřit. Abych byl konkrétní, jedna se o third-pounder, tedy zhruba 200 gramů masa a k tomu tuna oblohy. Kdo vyzkoušel klasický quarter-pounder ví, jaká obrovská porce to je, a tenhle "upgrade" je ještě mnohem masitější (doslova). K zdolání tohoto kousku potřebujete hodně hladový žaludek a i tak se na konci budete cítit opravdu nasyceni.


Pokud si pod pojmem hamburger vybavíte seschlý plátek odporné náhražky masa z McDonaldu, rychle na to zapomeňte - americká verze je kvalitou nesrovnatelně lepší. Místní fast foody, domácnosti i restaurace (ano, hamburger je často podáván i jako hlavní chod v mnoha lepších restauracích) také používají nesrovnatelně větší množství čerstvé zeleniny, což pravděpodobně místní občany utvrzuje v myšlence, že se jedná o zdraví prospěšnou stravu.

Nakonec ještě poznámka o četnosti konzumace tohoto junk foodu: během dvou týdnů mi moje hostitelská rodinka připravila hamburgery na domácím plynovém grilu dvakrát, a to je asi ještě dost pod standardem. Jak jsem psal již dříve, možnost najíst se zde na ulici je doslova na každém rohu, magické písmeno "M" v žluto-červených barvách je k vidění velice často. Cena je na místní  poměry směšně nízká a prakticky nižší než v ČR ($6 za menu s neomezeným množstvím refillů pití), sendviče jsou kromě klasických produktů totálně odlišné a hodně se tu hraje právě na tu zeleninu a zdravou stravu. Pohled na ulice a průměrného Američana ale představuje jasnou odpověď na otázku, jak to s tou zdravostí asi ve skutečnosti je...

Komentáře

Huňáry - 10.07.08 - 10:22
a ten refill probiha tak ze dojdou oni a dolejou nebo se musis nekam tahnout pres cely Mc ? :)))

vzhledem k obezite asi ten prvni pripad :-)

rev - 10.07.08 - 10:55
V Praze máš refill (a wifi:D) v některých KFC, musíš jít vedle kasy:D Ale hlavní je to wifi:D

DDrVostep - 10.07.08 - 15:37
Mě by zajímalo kolik tam stojí arašídové máslo. Jak vidím ve filmech, tak velmi oblíbené. Mám pocit, že je u nás předražené :(

Mona - 10.07.08 - 23:07
Díky za foto ;) Dala bych si i když se po tom tloustne... :) (Vypadá to lákavějc než českej Mc :)

Jeníík - 11.07.08 - 00:29
Ty vole peknej kousek masa:)Dik za foto ! Pis dal je to super

Hannes - 11.07.08 - 01:10
rev: wifi zadarmo je tu vicemene samozrejmosti. ted to instalujou i do vsech vagonu metra a autobusu, takze clovek muze bejt na netu i treba cestou do prace.

honza - 12.07.08 - 00:05
zajimalo by me jak tam vypada chesseburger nebo hamburger v mc :)

Hannes - 12.07.08 - 03:21
honza: tahle fotka je shodou nahod z McD :)Přidat komentář

bezpečnostní kód: opak dne =

jméno

komentář

zalamování řádků

 

:: Zpět
eXTReMe Tracker