CZHANNES.COM: Úspěšný Blog | Hannes web | Creta web | Game blog
online čtenářů: 4
celkem článků: 2282
celkem komentářů: 11853
[?] nových článků: 0
 Weblog o počítačových hrách, internetu, software, hardware a dalších zajímavostech [by Hannes] admin
12.05.2008 | 23:39 | kategorie: Filmy | Hannes | trvalý odkaz

Nové filmy: Smrt on-line (Untraceable)

untraceableMenší nevýhodou návštěvy filmu v kině je přítomnost trailerů před filmem samotným (jak se to vezme). Ty vás totiž ve velké většině případů nalákají rovnou na několik dalších snímků, které vypadají zcela úžasně a vy si je prostě nemůžete nechat ujít. Majitelé kin si tak vlastně předplácejí svého diváka, který ve finále utratí za lístky (nebo za popcorn jako já) mnohem více, než původně zamýšlel. A nejinak se tomu stalo i před projekcí Iron Mana, na kterém jsem byl minulý týden: celá řada úžasných trailerů mě slušně navnadila na filmové hity, které bych si neměl nechat ujít. Jedním z nich je i snímek Untraceable: díky pomalým distributorům u nás bude uveden teprve za měsíc jako Smrt on-line, zatímco na internetu již vesele koluje v DVD kvalitě. Volba tedy byla jasná. Bohužel v tomto případě mohu konstatovat, že trailer stačil pokrýt všechno zajímavé ze stominutového snímku.


Pro počítačové nadšence může být atraktivní prostředí hackerů a špionáže, kdy neznámý maniak zabíjí lidi v přímém přenosu na internetu. Čím více lidí se dívá, tím rychlejší je smrt nebohé oběti. Film kupodivu dává trochu smysl i po technické stránce, lehké naťuknutí teorie name serverů a TTL mě v americkém mainstreamovém thrilleru celkem překvapilo. Při bližším zkoumání a zapauzování obrazu jsem ale opět odhalil tradiční "triky" jako traceroute a ping na localhost a další drobnosti, kterých si normálně nevšimnete a 99 procentům diváků je to stejně jedno. Film samotný je zcela okatě inspirován Saw a spadá spíše do průměru, žádné velké herecké výkony ani nápadité dialogy se nekonají, hudba je také spíše nevýrazná. Pokud máte rádi internet a počítačovou bezpečnost, můžete si jako já připočíst půlbodík, jinak od Smrti online moc nečekejte. 6.5/10

Krimi / Thriller 
USA, 2008, 100 min


Režie: Gregory Hoblit
Hrají: Diane Lane, Colin Hanks, Billy Burke, Joseph Cross, Mary Beth Hurt, Daniel Liu, Christopher Cousins

Jeniffer Marshová (Diane Lane) je svobodná matka ale především agentka FBI, která společně se svým kolegou Griffinem Dowdem (Colin Hanks) pátrá ve dne v noci po lidech porušujících zákony prostřednictvím internetu. Jednoho dne dostanou tip na bizarní stránky, na kterých jejich autor zabíjí nejenom zvířata ale také lidi a to v přímé závislosti na jejich návštěvnosti. Úporná snaha okamžitě vypátrat provozovatele se však mění v beznadějné zjištění, že jejich umístění je prakticky nevysledovatelné… Už vůbec však nemají tušení, že hlavním předmětem zájmu „majitele stárnek“ se stávají právě oni sami… Poté, co se do rukou brutálního vraha dostává také agent Dowd je Marshová nucena spojit síly s místním policejním detektivem (Billy Burke) a najít vraha dříve, než její kolega ve vražedné hře podlehne.

Komentáře

Chates - 13.05.08 - 12:54
To se nám čtenářům Premiere nemůže stát :-)Přidat komentář

bezpečnostní kód: opak dne =

jméno

komentář

zalamování řádků

 

Higher Traffic Plugin :)
Nové filmy: Smrt on-line (Untraceable) download
Nové filmy: Smrt on-line (Untraceable) torrent
Nové filmy: Smrt on-line (Untraceable) rapidshare
Nové filmy: Smrt on-line (Untraceable) ke stažení
Nové filmy: Smrt on-line (Untraceable) titulky

:: Zpět
eXTReMe Tracker