CZHANNES.COM: Úspěšný Blog | Hannes web | Creta web | Game blog
online čtenářů: 1
celkem článků: 2282
celkem komentářů: 11853
[?] nových článků: 0
 Weblog o počítačových hrách, internetu, software, hardware a dalších zajímavostech [by Hannes] admin
09.05.2008 | 18:52 | kategorie: Offtopic | Hannes | trvalý odkaz

Kachna pokousala psa - TN.cz

S velkou slávou byl několika dny spuštěn informační portál Televize Nova na adrese TN.cz. Na televizi se víceméně nedívám, takže mě frekvence odkazování na tento web v hlavním zpravodajství nijak nevadí, ale důchodci bez internetu z toho mohou být slušně frustrovaní. Podle Novy samotné se jedná o velice významnou událost, protože s novým portálem plánují relativně brzy obsadit pozici třetího nejnavštěvovanějšího webu v České republice (momentálně tedy za Seznamem a iDnes). Nedalo mi to a tu velkou slávu jsem se rozhodl navštívit. Masivní titulek "Kachna pokousala psa" na homepage mě však ujistil, že tento web si jako homepage rozhodně nenastavím a pravidelným návštěvníkem se zřejmě také nestanu.

Celý web TN.cz je vůbec takový zvláštní. Modrá sekce Zprávy nabízí relativně bohaté zpravodajství bulvárního charakteru. Přesně v duchu Televizních novin se jedná převážně o tragické nehody, zeměstřesení, válečné spory a vraždy. Většina článků je velice krátkých s jednoduchou češtinou, často jsou k vidění videa a poměrně drsné fotografie. Asi největším překvapením je ale sekce Red, což je vlastně takový jemnější porno web. Články o sexu jsou hlavní náplní této "bulvárnější" složky webu, pro drsné jazykové výrazy také nemusíte klikat zrovna dlouho. Vrcholem jsou tzv. Rednews, kde se trojice rádoby moderátorek během přibližně jedné až dvou minut kompletně svlékne a lehce nepřirozeným hlasem při tom předčítá různé perličky ze světa i naších krajů.

Další kategorie už nestojí za větší pozornost, najde se zde jakýsi Magazín (opět převážně o sexu, sem tam nějaká zajímavost ze světa), blogy redaktorů Televizních novin (nepochopitelně s odporným nesladěným designem a hlavně na kompletně jiné doméně) nebo třeba sekce Vaše zprávy, což je prakticky pokus o YouTube s desítkami kradených a stokrát ohraných videí. Celá snaha mi tak vychází značně rozpačitě s nejasnou cílovou skupinou a obsahem na hranici přístupnosti. Bulvárních webů typu Blesk.cz už tu máme celkem dost a žádný z nich díru do světa neudělal, a tak bude souboj s giganty typu iDnes nebo Novinky podle mě celkem náročný. Jako pobavení po náročném dni však může web pro někoho dobře posloužit, jen si dejte pozor ať vás u toho nikdo nevidí...

Komentáře

Toky2 - 10.05.08 - 14:37
Tak sem se na to tn.cz podival a neverim vlastnim ocim. Nebyt tohoto clanku, asi bych se ani nikdy nepodival. Ale jak vidim, o nic bych neprisel. Vetsina novinek nejsou vubec novinky a vetsina sou blbosti. Treba to o te kachne. Mozna se to casem zlepsi. Preci jen je to novej web. Maj toho jeste hodne pred sebou.

Pedro - 10.05.08 - 20:09
Souhlasím s tebou, taky to nebude můj oblíbený web.
Toky: Myslíš že moc zlepšovat nebudou, řeknou si Vždyť nám sem chodítolik lidí to už je celej web ok. Ano chodí tam jen dost lidí protože je to nový a jsou všici zvědaví.
Jak hlásili ve zprávách že web právě teď spouští tak už dlouhou dobu předtím už jel a hlavně po uvedení té zprávy se jim zhroutil :D

Toky2 - 12.05.08 - 21:03
Tak to ani nevim, ja jen vidivam obcas reklamu v telce. Asi to nebylo pripravene na takovy velky naval lidi v jeden okamzik. A o tom, ze se jim to zhroutilo taky rikali ve zpravach?

Ondřej - 13.05.08 - 08:23
Trochu naivni otazka.

jj - 03.06.08 - 04:45
Už to, že tady o tom píšete - o něčem svědčí :-) Nemá cenu diskutovat o sračkách.

sasa - 20.07.08 - 11:00
bgujtPřidat komentář

bezpečnostní kód: opak dne =

jméno

komentář

zalamování řádků

 

:: Zpět
eXTReMe Tracker