CZHANNES.COM: Úspěšný Blog | Hannes web | Creta web | Game blog | Slevové kódy
online čtenářů: 17
celkem článků: 2282
celkem komentářů: 11854
[?] nových článků: 0
 Weblog o počítačových hrách, internetu, software, hardware a dalších zajímavostech [by Hannes] admin
06.05.2008 | 15:56 | kategorie: Osobní | Hannes | trvalý odkaz

Majáles 2008 - Chinaski na Džbánu

Poslední dubnovou čarodějnickou noc jsem strávil s partou kamarádů na koupališti Džbán, kde se konal studentský Majáles 2008. Již několikátý ročník této akce sliboval několik zajímavých hudebních interpretů a kapel a pak hlavně pohodové setkání s přáteli. Před akcí samotnou jsem měl trochu strach ohledně počasí, jelikož dva dny před touto událostí v kuse pršelo, ve středu se ale počasí nakonec umoudřilo. Nějaká ta mikina se ale stejně hodila, večer se dost ochladilo.


Džbán (momentálně vypuštěný) se ukázal jako poměrně vhodné místo pro podobné akce, s kapacitou nebyly problémy, doprava již byla trochu horší. Na tramvajovou zastávku Pod Džbánem totiž jezdí všehovšudy dvě nebo tři tramvaje a to na několik tisíc lidí není zrovna úplně ideální. Ještě zábavnější byla cesta zpátky, kdy jediný noční spoj totálně nezvládal nával poloožralých studentů a na většině zastávek ani nestavil. Jediným rešením bylo "nadběhnout si" jednu nebo dvě zastávky, abyste se do tramvaje vůbec dostali.V areálu mě potěšila sympatická cena piva (25 Kč) i dostatek různých pochutin a jídel, kde již byla cena o trošku vyšší. Hlad samozřejmě přišel a tak došlo na nějakou tu globásku, gyros a další občerstvení. Vrcholem večera pro mě byla jednoznačně skupina Chinaski - přestože hráli dost nových písniček, které téměř nikdo neznal, zaznělo i několik klasických hitovek, které naopak unisono zpíval celý dav.


Další program zahrnoval vyhlášení krále Majálesu (Lukáš Pavel z VŠE, ostatní kandidáti z UK a ČVUT prostě neměli šanci) a vystoupení kapel Skyline nebo třeba Support Lesbians na závěr. Při jejich minikoncertu ale už většina lidí odcházela, protože začínalo být pozdě, přišla zima a anglické texty stejně téměř nikdo neznal. Na závěr ještě jedna poznámka: být slečnou na podobných akcí musí být utrpení, fronta na přenosné WC Toi Toi byla opravdu nekonečná. Ještě že nám pánům stačí kus křoví. :-)

Komentáře

Skritek - 07.05.08 - 21:08
Jo díky jejich songu Vakuum jsem začal poslouchat zahraniční internetová rádia...

Alice - 07.05.08 - 23:12
Ahojky, tak k těm Chinaski, tak byli tam tací kteří nové písničky z alba 07 znali... ale jinak dobrá akcička:-)

monky - 15.05.08 - 00:24
aspoň v Brně stál májáles úplně za prd, s předchozíma ročníkama se to vůbec nedá srovnatPřidat komentář

bezpečnostní kód: opak dne =

jméno

komentář

zalamování řádků

 

:: Zpět
eXTReMe Tracker