CZHANNES.COM: Úspěšný Blog | Hannes web | Creta web | Game blog
online čtenářů: 1
celkem článků: 2282
celkem komentářů: 11853
[?] nových článků: 0
 Weblog o počítačových hrách, internetu, software, hardware a dalších zajímavostech [by Hannes] admin
06.05.2008 | 01:08 | kategorie: Filmy | Hannes | trvalý odkaz

Nové filmy: Lars and the Real Girl (2007)

Lars and the Real Girl Lars and the Real Girl je název velice specifického drama, které v Americe spustilo slušnou vlnu zájmu a popularity, u nás již tradičně kompletně chybí v distribuci. Jedná se o citlivý příběh neobvykle zakřiknutého a nesmělého mladíka Larse, který má problém mluvit, natož se dotýkat žen a děvčat. Tuto situaci se rozhodne vyřešit po svém - koupí si na internetu "mrdací pannu" (je pro to vůbec nějaký slušný výraz?), kterou nevyužívá pro sex, ale k překonání problémů s opačným pohlavím a navázání prvního vztahu s cizím člověkem. Takový psychický stav je mimochodem ve společnosti až překvapivě běžný a snímek tím získává značnou dávku realičnosti a uvěřitelnosti. Tento film si vysloužil vedle celé plejády filmových ocenění také nominaci na Oskara, která ale nakonec nebyla proměněna ve zlatou sošku. Filmu vládne Ryan Gosling v hlavní roli "podivínského" Larse pečujícího a rozprávějícího s umělou Biancou, i ostatní herci ale odvádějí působivý výkon.
Mimochodem podle zákulisních informací stála figurína 6 tisíc dolarů a díky devíti vyměnitelným výrazům obličeje bylo možné vyjadřovat její aktuální náladu a rozpoložení. Ve finále se jedná o veskrze pozitivní film, při kterém se pravděpodobně i mnohokrát zasmějete, i když primárním cílem týmu producentů bylo asi spíše drama. Osudům a proměně Larse výborně sekunduje povedený hudební doprovod, který umě využívá několik jednoduchých, ale velmi chytlavých melodií. Konec filmu už se trošku táhne a celý nápad by asi vydal spíše na kratší minifilm, i tak ale po závěrečných titulcích budete odcházet plni dojmů a převážně pozitivních myšlenek. 7.0/10


Komedie / Drama 
USA, 2007, 106 min


Režie: Craig Gillespie
Hrají: Ryan Gosling, Patricia Clarkson, Emily Mortimer, Kelli Garner, Boyd Banks, Paul Schneider, Nancy Beatty, Nicky Guadagni

Lars Lindstrom (Ryan Gosling) je člověk odedávna uzavřený sám o sebe a proto o něj má jeho bratr (Paul Schneider) se svojí ženou (Emily Mortimer) strach. To, že Larsův první vztah bude s nafukovací pannou přesto netuší. Je to tak - Lars ve figuríně konečně nalezne společnost a hlavně pozná, jak není lidem ve svém okolí lhostejný. Tam, kde byste čekali taškařici, přináší režisér Craig Gillespie spíše smutnou komedii o člověku, který hledá sám sebe.

Komentáře

-KRiZKiN- - 06.05.08 - 13:08
-- Možná bych řekl "nafukovací panna" ;)

Hannes - 06.05.08 - 13:28
no nevim, v originale je to proste "sex doll", to by byla celkem podstatna zmena vyznamu :D

Mo - 06.05.08 - 15:08
No vetsina lidi si predstavi uplne to same :)

underline
mas tam chybku v "pohlavým" :)

Hannes - 06.05.08 - 15:37
je fakt ze takova vec se asi na nic jinyho ani pouzivat neda (pokud se nekdo nerozhodne z figuriny udelat dalsi Biancu) :)

maja010 - 14.05.08 - 23:41
Ten snímek může být zajímavý.

luky - 13.06.08 - 18:57
tento film na zadneho Oskara nominovan nebyl. mozna jsi myslel Oscara, s C!Přidat komentář

bezpečnostní kód: opak dne =

jméno

komentář

zalamování řádků

 

Higher Traffic Plugin :)
Nové filmy: Lars and the Real Girl (2007) download
Nové filmy: Lars and the Real Girl (2007) torrent
Nové filmy: Lars and the Real Girl (2007) rapidshare
Nové filmy: Lars and the Real Girl (2007) ke stažení
Nové filmy: Lars and the Real Girl (2007) titulky

:: Zpět
eXTReMe Tracker