CZHANNES.COM: Úspěšný Blog | Hannes web | Creta web | Game blog
online čtenářů: 1
celkem článků: 2282
celkem komentářů: 11853
[?] nových článků: 0
 Weblog o počítačových hrách, internetu, software, hardware a dalších zajímavostech [by Hannes] admin
24.04.2008 | 01:12 | kategorie: Offtopic | Hannes | trvalý odkaz

Best of Cragslist - trpký anglický humor

Craigslist mi poprvé představil Mike zhruba před rokem ve Vancouveru, když jsem mu okazoval nějaké zajímavé weby a on mě na oplátku taky doporučil pár jeho oblíbených stránek. V České republice prakticky neznámá služba je již několik let zahraničním fenoménem. Craigslist je vlastně taková zahraniční Annonce, akorát že s mnohem větším záběrem, promyšleností a hlavně funkčností. Podávání textových inzerátů je samozřejmě zdarma, a kategorie se neomezují pouze na obligátní sekce - k dispozici je třeba seznamka pod heslem "nezávazný sex" se stovkami nových záznamů denně.

To, čím Craigslist vítězí nad zástupy konkurence je jednoduchost rozhraní, absence reklam a hlavně úžasné členění podle zemí a měst. Několika kliknutími se tak spojíte s tisíci dalšími inzerenty z vašeho města. Pak už není problém se domluvit na osobním předání prodávaného zboží, nebo "předání" zmíněného nezávazného sexu. I Praha ma na "Craigově seznamu" svojí sekci, je ale v porovnání s cizinou zoufale prázdná a využívaná převážně turisty nebo českými expats.

Motivací pro napsání těchto několika řádek ale nebyla ani propagace služby jako takové nebo povzdechnutí nad nevyužívaností tohoto efektivního prostředku pro inzerci, jako spíše doporučení sekce Best Of. Craigslist totiž obsahuje i diskuzní fóra, kde se čas od času najdou perly. Absolutní perly. A právě tyto příspěvky plné ironie a sarkasmu, které byly samotnými čtenáři nominovány do sekce Best Of, vám přinesou dobrou porci smíchu nebo poučení: k přečtení je óda o pornu na internetu, 10 věcí které nikdo nechce k Vánocům, proč je výhodné mít za přítele zakřiklého informatika nebo třeba ultimátní manuál o kvalitním sexu s výstižným názvem "Just fucking fuck me". A to je jenom začátek...

Komentáře

Chates - 24.04.08 - 14:26
"Why Geeks and Nerds Are Worth It..." Uzasny :-) Podle me vsechno pravda.

x4 - 25.04.08 - 09:56
Bomba prispevek, clovek se dovi o webech kam by se v zivote nedostal :)Přidat komentář

bezpečnostní kód: opak dne =

jméno

komentář

zalamování řádků

 

:: Zpět
eXTReMe Tracker