CZHANNES.COM: Úspěšný Blog | Hannes web | Creta web | Game blog
online čtenářů: 2
celkem článků: 2282
celkem komentářů: 11853
[?] nových článků: 0
 Weblog o počítačových hrách, internetu, software, hardware a dalších zajímavostech [by Hannes] admin
10.03.2008 | 19:41 | kategorie: Offtopic | Hannes | trvalý odkaz

Telefonica ruší FUP u O2 ADSL

Druhé březnové pondělí přineslo překvapivě dobrou zprávu: Telefonica O2 konečně ruší Fair User Policy (FUP) u svého ADSL připojení. Po několika letech se tak český internet opět posouvá mírně kupředu směrem k vyspělým západním (a východním) státům, kde je rychlé a levné přpojení k internetu považováno za absolutní samozřejmost. Zrušení limitů u ADSL přichází přibližně půl roku poté, co datové omezení zrušil i největší poskytovatel kabelového připojení k internetu, UPC. Zatímco v případě UPC se ale jednalo a velice pozitivní krok, který znamenal neomezené stahování garantovanou rychlostí, v případě O2 bych ještě nejásal.

Od 1. dubna teprve uvidíme, jestli nedojde naopak ke zhrošení současného stavu - představa, že většina uživatelů začne "naplno" využívat své značně zkrouhnuté připojení k internetu může vést k nepříjemně pomalým rychlostem, zvláště pokud uvážíme agregaci 1:50 (resp. 1:20). Z osobní zkušenosti i zkušenosti ostatních uživatelů také vím, že klientský servis O2 většinou končí instalací připojení, a pak vás už příliš nevnímají - mnoho uživatelů tak i nyní tiše překračovalo stanovené limity a nic se nedělo. Každopádně se jedná o krok dobrým směrem a doufejme, že nás v budoucnu čeká již pouze zrychlování či zlevňování internetového připojení.

Komentáře

tark - 10.03.08 - 21:51
No, ono UPC taky nějak extra nehledí na zákazníky... ;-)

Hannes - 10.03.08 - 23:13
to mas recht. krome nekolika historek o kterych jsem tu uz psal mi pred chvili volal jeden kamarad, ze po tejdnu pomalyho internetu se konecne dovolal na technickou podporu a tam mu sdelili ze mu pravdepodobne kvuli odchozimu spamu zpomalili pripojeni na 64/64 a nejak ho zapomneli na tuhle skutecnost upozornit :)

Revealman - 11.03.08 - 00:38
Hmm budeme muset mít s kamarádem každý svůj rapid acc... Doteď to šlo, já mám odjakživa upc classic a kamarád má 6mb od o2, limit 30gb:/...

eNj - 11.03.08 - 18:53
2 Hannes, to me se to stalo taky a mas pravdu, opravdu te na to neupozorni :) A ze pry priste uz me odpoji
Ale jinak sem spokojenej, mam internet Easy (3 Mbity) neomezenj download, ale hlavne ty pingy :) nadhera

Form - 12.03.08 - 10:20
Hannes. Kamarad by si mel zkontrolovat email, ktery ma uvedeny jako kontaktni pro UPC. Chyba neni na strane UPC, ale na strane kamarada.

Hannes - 12.03.08 - 11:30
Form: to jsem mu taky rikal, pravdepodobne tam nejaky ten mail na nej cekat bude. tak zasadni omezeni by ale mohli sdelovat nejakou rozumnejsi cestou, preci jenom upc mail asi moc lidi necte...Přidat komentář

bezpečnostní kód: opak dne =

jméno

komentář

zalamování řádků

 

:: Zpět
eXTReMe Tracker