CZHANNES.COM: Úspěšný Blog | Hannes web | Creta web | Game blog
online čtenářů: 2
celkem článků: 2282
celkem komentářů: 11853
[?] nových článků: 0
 Weblog o počítačových hrách, internetu, software, hardware a dalších zajímavostech [by Hannes] admin
22.02.2008 | 21:54 | kategorie: Osobní | Hannes | trvalý odkaz

Internet od UPC a tristní technická podpora

Poslední dobou mám stále častěji dojem, že služby v České republice se poskytují tak trochu jednorázově. Nejdůležitějším elementem celého procesu je nalákání zákazníka, podepsání smlouvy a alespoň částečné rozchození služeb. Pak už se na onoho nešťastníka může s klidem zapomenout. Alespoň takový mi přijde postup společnosti UPC, která poskytuje internet, kabelovou televizi, telefonní služby a několik dalších drobností.

Internet od UPC mám již opravdu dlouho, začínal jsem na rychlostech připojení 128 kbitů za sekundu a za shodnou měsíční částku jsem víceméně připojen dodnes, akorát ona rychlost narostla na pěkných pár megabitů. V porovnání s ostatními druhy připojení se jedná o jednu z nejlepších variant, ping parádní, výpadky minimální a FUP už nám taky zrušili. Dobré připojení je to ale pouze do té doby, než nastanou nějaké problémy.

Což je právě momentální stav. Po jakémsi čachrování s IP adresami mi přibližně poslední týden neuvěřitelně zlobí internet a jeho použivání je často spíše utrpením než požitkem. Odhadoval bych to na jakýsi problém s DNS servery na straně UPC, protože převod doménového jména a připojení ke každému webu trvá ukrutně dlouho. Rychlost také balancuje na hraně použitelnosti (několikrát jsem měřákem na DSL.cz naměřil ~50 kb/s), často ale stahuji úplně naplno (pokud se tedy proklikám k takovému stahování). Obrázky se téměř nenačítají a složitější stránky se mi mnohdy prostě nenačtou.

Inu napadlo mě logicky kontaktovat UPC, aby s tímto problémem něco udělali. Ale tady jsem hned narazil - oficiální web UPC je opravdu skoupý na možnosti kontaktu, neustále vám cpe jakýsi formulář, kterým se toho ale asi příliš nevyřeší. K dispozici je telefonní linka pro objednávky a pokud se na ní dovoláte, s trochou štěstí od pracovníků UPC vydolujete i telefon na technickou podporu. Placenou technickou podporu.

Volat jsem tam během posledních 24 hodin zkoušel asi třikrát. Poprvé mě po přibližně dvouminutovém proklikávání se hlasovým automatem robot okamžitě odpojil pro nedostatek dostupných operátorů. Podruhé jsem byl o něco šťastnější, dostal jsem se k otravné melodii a hlášení, že všichni operátoři se věnují zákazníkům, kteří se dovolali přede mnou. A že mám vyčkat. Čekám, minutu, dvě, pět, deset. Účet vesele naskakuje a po 12 minutách hovor pokládám, nehodlám se nechat takhle oškubat.

V záchvěvu posledního hněvu a na doporučení volat od 8 do 17 hodin volám dnes kolem oběda. Po chvilce vyzvánění se stává nemožné, na druhé straně zvedá telefon živý člověk. On se mě zcela zbytečně nejdřívě ptá na číslo smlouvy, adresu, jméno a další podrobnosti, načež popisuji závadu a pravděpodobné místo problému. Rada na restart modemu mě od srdce pobaví, to jsem udělal jako první věc. Pak se mi dostává dalšího překvapení - operátor mě prý přepojí na technickou podporu. Kam jsem se to tedy dovolal teď? Jakýsi předvýběr, konkurz na přístup k technikovi? Netuším, ale jsem ujištěn, abych nezavěšoval a vyčkal na radu technika. Bohužel, po dalších 18 minutách čekání mi dochází i poslední špetka nervů a další placený hovor bez úspěchu ukončuji. Internet se mezitím vleče pořád stejně pomalu. Tak snad někdy příště...

UPDATE (25.2): Neuvěřitelné, přibližně po 24 hodinách mi někdo odpověděl na dotaz podaný pomocí kontaktního formuláře. Stačilo pohrozit, že vážně uvažuji o přechodu ke konkurenci a všechno najednou běhá jako z praku.

Komentáře

Revealman - 22.02.08 - 23:08
Velmi zvláštní, UPC net mám stejně jak ty (zřejmě máš Classic, tehdy to mělo těch 128kbps a dneska 8/1 MB/s) a odjakživa stahuju plnou rychlostí... Platím si rapidshare.com account a vážně stahuji 1.03 - 1.19MB/s, když něco upuju, jede to přibližně 130kB/s. Pingy taky perfektní, co si jen přát?

Doufám že se ty tvoje problémy rychle vyřeší. Možná bys jim mohl poslat mail z toho formuláře na jejich webu, pořeboval jsem odhlásit telefon, který jsme od nich dostali v rámci akce na půl roku zdarma (a má 55 dní výpovědní lhůtu), tak jsem jim napsal mail, druhý den mi přišel mail, že ten můj email byl přeposlán na příslušné oddělení a pak se mi mailem ozvali, že to přijali a udělají to. Infolinku mají vážně hroznou... Jednou jsem jim potřeboval volat na tech. support a na infolince mi dali číslo 241 00 51 00, tam jsem volal 3x a nikdy jsem nečekal - už je to ovšem delší dobu.

Krupice - 22.02.08 - 23:18
To se divim,že to popisuješ s takovým klidem...Já vydržel jen asi šest minut(poslouchat,ať nezavěšuji....) pak jsem chtěl vyrvat kabely ze zdi,rozdupat modem,zavraždit několik operátorů....
S tím předvýběrem mam zkušenosti z práce.
Nastane problém,volám na tech.pomoc a tam začnou zjišťovat jestli vůbec máme smlouvu atd.Počítač začíná pomalu doutnat a dobrák na druhým konci zjišťuje jestli máme smlouvu(proboha nemáme já si to číslo jen tak náhodně vyťukal....)Výsledkem bývá,že až bude nějakej technik k dispozici tak se ozve.....

abc - 22.02.08 - 23:53
Děsím se chvíle, kdy budu muset s UPC něco řešit. Net je parádní, ale bojím se podpory jako čert kříže.

any - 25.02.08 - 11:20
Heh, pani ... ono to bude trosku inak ... upc ma momentalne problemi s operatormi z dovodu dakeho prerabania dispecinku + po spojeni s karnevalom ci ako absolutne nestihaju a maju to na webe napisana s tym ze sa ospravedlnuju za docasne znizenie kvality sluzby a ze sa na to pracuje :) ... opravdu odporucam pouzit ten formular na neho aspon reaguju cca do 5 hodin :)

tark - 26.02.08 - 22:04
Jenomže oni už mají problémy alespon pul roku

Chechták - 17.03.09 - 00:20
merit rychlost na dsl.cz je hloupost a naprota technicka ignorace. Urcite sám dobre vis ze rychlost inetu nabiha postupne, na dsl.cz ti meri ryclost samozrejme ze stahnes nejak veliky vzorek za urcity cas, z jednoducheho vzorce ti tam vyjde ze mas malou rychost, protoze ten vzorek je na jejich strankach velice maly a rychlost nestaci nabehnout. Pro presne mereni rychlosti doporucuji pouzit vzorek minimalne 20Mb. Pro opravdu presne mereni u 10M a 20M jsou vzorky az 50Mb.

marian - 23.03.09 - 23:20
ahoj mam podobnej problem ale opacnej me zase jede net od UPC 4x richleji nez mi ma jet a nic sem neobjednaval ani nezadal od nich ale raci mlcim ad mi to nezpomali jak sem to mel xD

Hannes - 24.03.09 - 00:04
marian: pred nekolika dny doslo ke zrychleni netu od UPC, psal jsem tady o tom taky, takze to je pravdepodobne zcela v poradku

Jonáš - 15.04.09 - 15:46
Stálo by za to zveřejnit zde telefonní čísla na technickou podporu, protože najít je kdekoli je práce pro vraha.Přidat komentář

bezpečnostní kód: opak dne =

jméno

komentář

zalamování řádků

 

:: Zpět
eXTReMe Tracker