CZHANNES.COM: Úspěšný Blog | Hannes web | Creta web | Game blog | Slevové kódy
online čtenářů: 20
celkem článků: 2282
celkem komentářů: 11854
[?] nových článků: 0
 Weblog o počítačových hrách, internetu, software, hardware a dalších zajímavostech [by Hannes] admin
04.02.2008 | 22:35 | kategorie: Osobní | Hannes | trvalý odkaz

18 dokumentačních fotek z Milána

Jelikož na mě přišla jarní lenost, rozhodl jsem se místo klasického zápisku přidat fotky s poněkud delším popiskem, takže to ve finále asi stejně vyjde nastejno. Jak můžete vidět z následujících obrázků, počasí mi zrovna nepřálo - snad až na jedno odpoledne bylo pořád zamračeno, mlhavo a lehce pršelo. Následujících 18 obrázků je jenom takový průřez tím, co jsem za prodloužený víkend viděl. K dispozici je i tuna dalších fotek, které můžete najít ve fotogalerii.


Historická mapa Milána. Celé město je uspořádáno do kruhů, které se postupně rozšiřují. Tato metoda se zachovala dodnes a tak jsou i nové čtvrtě převážně kruhové půdorysu. Pro Američana to musí být peklo, ztratit se je překvapivě snadné.
Castello Sforzesco - překvapivě obrovská pevnost stojící téměř v samém centru města vybudována v základní podobě již ve 14. století. Během staletí byla několikrát zvětšena, přestavěna a během druhé světové války také bombardována. Dnes se zde nachází několik menších muzeí a knihoven.Jakási prazvláštní konstrukce před budovou muzea umění "Triennale".
Jedna z tramvají v Miláně. Ty spolu s metrem a autobusy tvoří páteř milánské dopravy, bohužel jsem neměl moc dobrých zkušeností, díky řadě výluk a zvláštních jízdních řádů mě tramvaj kolikrát odvezla někam úplně jinam než jsem chtěl. Zajímavé je také složení vozů - ty se řadí od úplně historických, kde vyskakujete víceméně zajízdy, přes řekněme "normální" až po supermoderní soupravy.


 


Duomo. Asi hlavní památka Milána, neuvěřitelně gigantický chrám, celkově druhá největší gotická stavba na světě. Jestli jste byli již v mnoha světových kostelech a chrámech, při vstupu do Duoma vám stejně spadne čelist až na zem, všechno je prostě přehnaně veliké.Jedna z postranních lodí Duoma - stěny jsou tak vysoké, že je ani nemůžete zabrat do jedné fotografie.
Galleria Vittorio Emanuele II - nákupní pasáž ve tvaru kříže. Ta nejlepší adresa v Miláně, sídlo těch úplně nejdražších obchodů v celém městě. Standardní obchod se skládá z pětimetrové výlohy, uprostřed níž je položena jedna jediná kabelka značky Dolce Gabana nebo Armani v ceně nového auta střední třídy.
Zpočátku jsem nechápal co se děje, ale po prohlídnutí několika transparentů mi to došlo - stovky mladých Italů a Italek v dešti čekaly na vystoupení zjevně populární skupiny Simple Plan. Takový řev dívčích hlásků jsem už dlouho neslyšel, o odhalená těla také nebyla nouze...
Kafe, respektive Latte Macchiato, asi nejlepší co jsem kdy měl (nějak jsem bohužel nebyl schopen obsluze vysvětlit že to chci do hrnku, ale nakonec jsem to přežil :)). V Itálii se kafe pije téměř pořád a stojí to za to. Docela mě také šokovaly ceny, které jsou tak o 50% levnější než u nás při nesrovnatelně lepší kvalitě.Na střeše Duoma. Neuvěřitelný zážitek. Za nekřesťanských 7 Euro vás pustí na střechu tohoto gigantického chrámu, kde máte rozhled téměř po celém městě a všechno se zdá pitoreskně malinké. V kombinaci s deštěm to bylo sice trošku "o hubu", ale během mé návštěvy nikdo nespadl. :-)
Něco pro příznivce fotbalu: San Siro! Pátý největší stadion na světě s kapacitou 85 tisíc diváků opět ohromí svojí velikostí, je nemožné ho zabrat jedním snímkem. Můj plan jít na fotbalové utkání bohužel nevyšel, protože se hrálo až v neděli kdy už jsem odjížděl. Vevnitř jsem si tedy zaplatil alespoň prohlídku stadionu a vstup do muzea.
Jestli jste si někdy mysleli, že třeba Sparta má velký stadion, tady zůstanete pouze nedůvěřivě zírat s otevřenými čelistmi. Stadion prošel třemi dostavbami, při které byly vybudovány další okruhy. Jak jsem se dozvěděl od průvodce, nejlevnější lístek někam nahoru do rohu stojí €15, ty nejlepší lístky na středovou tribunu kde jsme seděli my je za €150 (tzn nějaké 4000 Kč). Trávník kolem hřiště je umělý, pažit samotný je pak přírodní. Díky přilehlému dostihovému okruhu nebylo možné vybudovat krytou střechu, při plánech se na to nějak pozapomnělo.
Šatna Interu Milán. Tady hráči dostávají pokyny od trenérů před každým zápasem.A pro fandy AC také jejich šatna, na první pohled trošku luxusnější. :)
Muzeum obou milánských klubů dokumentující historii od počátků až po současnost.
Oběd za čtyři stovky. A to jsem se ještě držel těch levnějších podniků. :-) Ale stálo to za to - Spaghetii ala Milanese, jakési špenátové taštičky, roastbeef s omáčkou a výborné osmahnuté brambory obalené v nějakém koření.
Během celého pobytu jsem skoro všude v centru na zemi viděl hrozný bordel - barevné konfety. Dva dny jsem nemoh přijít odkud se to všechno bere až přišla neděle a bylo všechno jasné. Na většině náměstí, hlavních ulic a nákupních center se totiž v tento den schází malé děti oblečené do pestrých, většinou pohádkových oblečků, a hází po sobě i po kolemjdoucích tenhle barevnej bordel. Zajímavý zvyk...No a nakonec mapa metra a přilehlých dopravních spojů v Miláně. Abyste věděli, že nejsem až takovej exot když jsem párkrát (bez mapy) zabloudil :-D


Komentáře

ondris - 05.02.08 - 10:54
Nádherný fotky, fakt pecka! :) ..a moc ti závidim to San Siro... taky bych se tam chtěl podívat..

tomeek - 06.02.08 - 20:00
Pekne, jen tak dal :) Na San Siru to musel byt zazitek i bez fotbalu. Co planujes na leto?

Hannes - 06.02.08 - 20:08
jeste uvidim, asi neco trosku exotictejsiho :)

frettie - 21.12.09 - 13:53
Hm, tam jsem byl taky jen v Bergamu na letišti, přes noc. Ale je to v plánu, za ty prachy. :)

Zuzu - 15.03.11 - 18:03
Tož snad to bude dobrá zastávka před pobytem u Lago Maggiore..Přidat komentář

bezpečnostní kód: opak dne =

jméno

komentář

zalamování řádků

 

:: Zpět
eXTReMe Tracker