CZHANNES.COM: Úspěšný Blog | Hannes web | Creta web | Game blog
online čtenářů: 3
celkem článků: 2282
celkem komentářů: 11853
[?] nových článků: 0
 Weblog o počítačových hrách, internetu, software, hardware a dalších zajímavostech [by Hannes] admin
12.01.2008 | 19:39 | kategorie: Offtopic | Hannes | trvalý odkaz

Rozum vítězí, za kopii filmu The Simpsons pokuta 150 000 Kč

Mediálně velice sledovaný případ ilegální kopie filmu Simpsonovi (The Simpsons), který se na internetu objevil ještě před uvedením filmu do amerických kin konečně dospěl do řekněme rozumného výsledku. Devatenáctiletý mladík, který nahrávku pořídil v kině skrytou kamerou původně čelil pokutě 10 milionů Korun a 5 letům vězení, což je zcela absurdní. Nakonec vše dopadlo relativně dobře, a tento hrdina mnoha diskuzních for o warezu si odnesl pokutu 150 000 Kč, která sice také není zrovna malá, rozhodně lepší než strávit pár let v chládku a do konce života se topit v dluzích.

Na celém případu mě překvapila pohotovost Policie ČR, které k vypátrání stačily pouhé tři dny. Je pravda, že provinilec na možnost trestního stíhání očividně nemyslel a první torrenty na web ThePirateBay a mnoho dalších umístil bez jakéhokoliv maskování přímo ze své IP adresy. Usvědčující materiály v podobě kamery, lístku na autobus a lístku do kina, které byly nalezeny v jeho domě, pak ještě více usnadnily vyšetřování. I přes relativně pozitivní rozuzlení se jedná o odstrašující případ, který asi zastaví mnoho podobných nadšenců, kteří by se také chtěli vydat do kina natočit nějaký čerstvý snímek a později jím potěšit početnou peer to peer komunitu...

Komentáře

Paul - 13.01.08 - 11:59
Myslím že v Čechách těch nadšenců moc nebude, a v zahraničí nejsou tak stupidní aby po sobě nechali všechny důkazy co po sobě nechat můžou..
Každopádně i 150000 zamrzí, ale aspoň že nejde do vězení, to by byl fakt extrém.

onyx - 13.01.08 - 12:15
Jj a pomalu jeste se sazbou jako by nekoho zabil...

Medcin - 14.01.08 - 09:06
Jenže to je jen pokuta. Nyní, v občansko-právním řízení můžou požadovat náhradu škody za ušlý zisk.Přidat komentář

bezpečnostní kód: opak dne =

jméno

komentář

zalamování řádků

 

:: Zpět
eXTReMe Tracker