CZHANNES.COM: Úspěšný Blog | Hannes web | Creta web | Game blog
online čtenářů: 2
celkem článků: 2282
celkem komentářů: 11853
[?] nových článků: 0
 Weblog o počítačových hrách, internetu, software, hardware a dalších zajímavostech [by Hannes] admin
10.01.2008 | 14:13 | kategorie: Offtopic | Hannes | trvalý odkaz

Návštěvnost Game blogu během posledních 7 dnů - 4 tisíce překonány

Shodou několika okolností se mi poměrně rychle podařilo naplnit novoroční předsevzetí o mírném zvýšení unikátní návštěvnosti těchto stránek. Cílem bylo udržet se kolem hodnoty dvou tisíc unikátních návštěvníků, což se zatím bez problémů daří. 8. ledna se podařilo tuto hranici dokonce zdvojnásobit.


Za tímto vývojem stojí souhra hned několika okolností, které vedly ke slušnému zvýšení návštěvnosti.


Menší SEO optimalizace

Přidání Google Sitemaps, změna permanentních URL na jednotlivé články, mírné úpravy RSS a pár dalších drobností.


Několik "kontroverzních" příspěvků

Stále pokračuji v denních aktualizacích a několik posledních postů vyvolalo docela bouřlivé reakce - hlavně příspěvek o České poště, vánočním dárku z Německa a leaknutém dvd screeneru filmu Já legenda.


Nový zdroj návštěvnosti - Linkuj.cz

Přestože se česká kopie světoznámého Diggu zatím topí v porodních bolestech a prosazení se na "front page" vám rozhodně server jako v případě Diggu neshodí, nějakého toho návštěvníka navíc Linkuj vygenerovat dokáže. Mě se podařilo hned po několik dní okupovat hlavní stránku (například 10 tipů na neznámé weblogy dostalo slušných 15 hlasů), a to se také mírně projevilo na návštěvnosti.


Obrázek Lindsay Lohan a traffic z Yahoo

Asi největším překvapením byl poslední den znázorněný v grafu, kdy se z jakéhosi záhadného důvodu objevila fotka Lindsay Lohan z jednoho příspěvku na Game blogu na předním místě ve výsledcích Yahoo Image Search. Davy Američanů se tak přišly podívat na tento obrázek. Co je na celé té věci nejzáhadnější je fakt, že ona fotka není ani hostována u mě, jedná se o pouhý odkaz v komentářích, přesto Yahoo zaindexovalo právě Game blog jako autora. Podle aktuálních statistik však tento nenadálý příval již ustal, fotka se pravděpodobně opět odsunula z první strany.


Uvidíme, jak se budou čísla vyvíjet ve zbytku ledna, zatím to bylo velice pozitivní čtení. Jenom dodám, že na měření návštěvnosti používám povedenou službu Extreme Tracking, kterou můžete v omezené verzi využít pro statistiky i vy.


KomentářeZatím zde nejsou žádné komentářePřidat komentář

bezpečnostní kód: opak dne =

jméno

komentář

zalamování řádků

 

:: Zpět
eXTReMe Tracker