CZHANNES.COM: Úspěšný Blog | Hannes web | Creta web | Game blog
online čtenářů: 6
celkem článků: 2282
celkem komentářů: 11853
[?] nových článků: 0
 Weblog o počítačových hrách, internetu, software, hardware a dalších zajímavostech [by Hannes] admin
08.01.2008 | 20:20 | kategorie: Osobní | Hannes | trvalý odkaz

Kite Runner a Da Vinci Code - trocha literatury z Amazonu

Jelikož jsem tak nějak přečetl všechny knihy, které jsem doma měl, rozhodl jsem se objednat něco dalšího. V českých knihkupectvích je většina literatury nehorázně drahá, a tak logicky přišel na řadu internet. A kde jinde nakupovat knížky, než na americkém Amazonu, největším internetovém obchodě na světě.


Shodou náhod jsem nedávno dostal od Amazonu dárkový certifikát na 25 dolarů, a tak nebylo nad čím přemýšlet. Nakonec jsem si vybral dva velice populární tituly: The Da Vinci Code od Dana Browna - tady asi není moc co dodat, jedna z nejlepších knížek posledních let mě svou originální anglickou verzí lákala už pěkně dlouho.


Druhým titulem je u nás víceméně neznámý The Kite Runner od Khaleda Hosseiniho. Tato kniha je debutem Hoseeiniho, až donedávna naprosto neznámého spisovatele a doktora z Afghánistánu, který to dotáhl až na oficiální návštěvu prezidenta Bushe v Bílém domě. Kniha je to navíc tak populární, že právě v těchto dnech postupně vstupuje pod názvem "Lovec draků" do kin zfilmovaná verze tohoto nezapomenutelného příběhu.


Celá zásilka mě díky onomu certifikátu vyšla asi na 3 dolary, tzn circa 60 Kč. V českých obchodech stojí každá z těchto knih kolem 300 Kč (v případě The Kite Runner se to nedá přesně říct, protože se tento titul u nás téměř neprodává), takže jsem poměrně výrazně ušetřil. Velkou část samozřejmě sežralo poštovné, které z Ameriky není pro takovéto zásilky úplně nejmenší. Žádné clo ani další daně potřeba platit nebylo a balík dorazil na poštu v perfektním stavu přibližně dva týdny po objednání (a to ještě mezitím proběhly Vánoce). Pokud se vám tedy zatouží přečíst nějakou literaturu v originále, mohu Amazon jedině doporučit, stejně tak pro objednání DVD, menší elektroniky a dalšího zboží.

Komentáře

Messa - 09.01.08 - 01:25
Hm, mě byl balík automaticky proclen (otevřen, proházen, naštěstí to knížky přežily v pořádku) a clo chtěla pošťačka při dodání...

Co to bylo za dárkový certifikát, smím-li se zeptat? To abych raději prošel všechny maily od Amazonu, které jsem doteď mazal :)

Martin Bauman - 09.01.08 - 10:14
"jedna z nejlepších knížek posledních let"... ehm ...

Hannes - 09.01.08 - 11:29
messa: asi je to kombinaci loajalniho zakaznika, urciteho mnozstvi objednavek a predvanocniho casu :) jinak ty certifikaty se daj ziskat celkem snadno i ruzne na webu, casto i v nejakejch soutezich a tak.

martin: tvuj nazor muze bejt jinej ale fakta hovori jasne. 60 milionu prodanych kopii behem dvou let, 15. nejprodavanejsi kniha vsech dob, preklad do vice jak 44 jazyku a extremne pozitivni recenze od nejuznavanejsich kritiku... jestli ctes radsi rodokaps tak to chapu, ale tohle proste plati.

Hayes - 09.01.08 - 13:05
To vidim poprve, ze Amazon takhle plytva prostredky a dve male knizky posila v krabici, ktera vypada jak od notebooku.

Hannes @ school - 09.01.08 - 17:34
jo, taky jsem cekal o neco mensi balicek :) na druhou stranu v ty krabici byl jeste ten samotnej balik zatavenej v igelitu (foto #2) a ten velikosti tak nejak odpovidal. lepsi nez mit otlacenou zasilku od cesky posty...

4rest - 10.01.08 - 00:27
je videt ze si vazi zakazniku :)

4rest - 10.01.08 - 00:28
Neni ta kniha davinci code, nejaka mala ? mam doma ceske vydani a to se mi zda mnohem vetsi a tlustsi ?

Hannes - 10.01.08 - 00:39
to ti prijde jenom na fotce, ve skutecnosti je to rekl bych standardni velikost :) za to ten kite runner je celkem velikej...Přidat komentář

bezpečnostní kód: opak dne =

jméno

komentář

zalamování řádků

 

:: Zpět
eXTReMe Tracker