CZHANNES.COM: Úspěšný Blog | Hannes web | Creta web | Game blog
online čtenářů: 2
celkem článků: 2282
celkem komentářů: 11853
[?] nových článků: 0
 Weblog o počítačových hrách, internetu, software, hardware a dalších zajímavostech [by Hannes] admin
03.01.2008 | 18:53 | kategorie: Offtopic | Hannes | trvalý odkaz

10 nejlepších blogů roku 2007, které pravděpodobně neznáte

Každou sekundu vznikají na světě desítky nových weblogů. Jenom malé procento z nich se dostane dál než za první příspěvek a ještě menší procento najde své pravidelné čtenáře a prorazí do veřejného podvědomí blogosféry. Při svém procházení desítek neznámých blogů často narážím na projekty, o kterých zde v ČR téměř nikdo neví, což je v mnoha případech docela škoda. Zde je výběr několika z nich, které mě v roce 2007 zaujaly:

Vulture
Známý plátek New York Magazine na svém webu má sekci Vulture, což je blog věnovaný aktuálnímu dění v oblasti multimediální zábavy, hudby, celebrit, technologie a několika dalších kategorií. Vulture s nadhledem informuje o aktuálním dění a slouží jako užitečný zdroj odkazů na zajímavé weby a zprávy. Krátké zprávy často doplněné infografikou nezaberou mnoho času ale mohou vás značně obohatit.

The Blog of Unnecessary Quotation Mark

Zajímavý projekt dokumentující použití zbytečných uvozovek. Obsahem jsou víceméně pouze fotografie různých cedulí a nápisů s nesmyslným použitím těchto citačních znamének.

The Daily Swarm

Pozoruhodný web zaměřený na hudební průmysl. Nesoustředí se na největší celebrity ani neznámé kapely, ale místo toho informuje o důležitých událostech v hudbě, nadějných talentech nebo třeba vztahu hudby a online sdílení souborů.

Jakob and Julia
Webový experiment amerického páru, který se rozhodl psát blog o jejich vztahu. Ona je Julia Alliston, jedna z nejnadějnějších amerických novinářek současnosti, on Jakob Lodwick, zakladatel společnosti Vimeo, která poskytuje služby v oblasti online videa. Originální příspěvky doplněné řadou povedených fotek a videí. Blog byl již ukončen.

Shorpy

Fotoblogů jsou dneska tisíce, s tím už nikdo příliš nepřekvapí. Shorpy ale nabízí něco trošku jiného: historické fotografie z minulého století, doplněné zajímavým a poučným komentářem.

Passive Aggressive Notes

Blog celkem podobný výše zmíněnému Unnecessary Quatation Mark - jedna se o fotografie "agresivních" cedulí z veřejných prostor, zachodků, kanceláří a dalších míst.

The Reverse Cowgirl

Originální blog zkušené americké novinářky s lehce erotickým nádechem.

TV in Japan

Sbírka naprosto neuvěřitelných videí z japonských televizí, které si lze okamžitě přehrát. To, že je japonská televize zcela odlišná od čehokoliv jiného ví skoro každý, ale nad tím jak moc šílené show dokáží Japonci vyprodukovat někdy zůstává rozum stát.

Zen Habits

Velice užitečný blog nabízející rady od zvýšení produktivnosti, motivace až po informace o lepší stravě, zlepšení vaší postavy a mnoha dalších témat. Opravdu mnoho zajímavých tipů na jednom místě.


Samanthon
A nakonec také něco užitečného: Samanthon je blogem zabývajícím se optimalizací Windows i jiných operačních systém a najdete na něm spoustu zajímavých hacků, úprav a nastavení, které vám zpříjemní práci s vaším počítačem.

Komentáře

Nogard - 04.01.08 - 10:19
Celkem dobrý výběr, i když takových zajímavých je samozřejmě mnohem víc.

Wyder - email - 04.01.08 - 16:11
Umet tak dobre anglicky :-D.

Hannes - 04.01.08 - 20:44
anglictina neni problem, spis bych potreboval zlepsit espanol a deutsch :)

x4 - 04.01.08 - 22:29
pfff vsechno anglicky, to se me tak chce, kdyz si chci unavenej vecir neco precist

Hannes - 04.01.08 - 23:12
x4: to uz je pak o znalostech no, ja si vetsinou radsi prectu neco anglicky nez cesky. bohuzel, na ceskym internetu bych 10 novych a originalnich blogu vybiral jenom tezko...

ropufo - 08.01.08 - 00:24
Moc zajímavý - díky za tipy. :-)Přidat komentář

bezpečnostní kód: opak dne =

jméno

komentář

zalamování řádků

 

:: Zpět
eXTReMe Tracker