CZHANNES.COM: Úspěšný Blog | Hannes web | Creta web | Game blog
online čtenářů: 2
celkem článků: 2282
celkem komentářů: 11853
[?] nových článků: 0
 Weblog o počítačových hrách, internetu, software, hardware a dalších zajímavostech [by Hannes] admin
27.05.2004 | 15:57 | kategorie: Hardware | Hannes | trvalý odkaz

Sony uvádí přenosný video/mp3 přehrávač

Souboj mezi výrobci přenosných mp3 přehrávačů – společnostmi Sony a Apple i nadále pokračuje. Model nazvaný Sony HMP-A1 bude novou konkurencí pro přehrávače iPod. Spojuje přehrávač videa, hudby a prohlížeč obrázků v jednom zařízení s cílem vytvořit přenosný domácí počítač. Nedávno společnost Sony představila model VGF-AP1, tato novinka je tak vylepšenou verzí. Celému zařízení dominuje barevný LCD displej s rozlišením 320 x 240 pixelů. Pod slušivým kabátkem o rozměrech 13 x 7.6 x 2.2cm se nachází prostorný 20GB disk. Celé zařízení váží velice přijatelných 250 gramů.
Podpora formátů je opravdu bohatá. HMP-A1 totiž přehrává soubory ve formátu MPEG-2 a MPEG-4. Přes instalovaný software si konverzí poradí i s formáty MPEG-1, AVI, WMV nebo DVR-MS. Po přenosu z klasického počítače se provede převod právě do MPEG. Podobně to funguje i s obrázky: nahrát můžete soubory s příponou BMP, GIF, PNG nebo TIFF, vždy se však obrázek převede do komprimovaného JPEG. Hlavním důvodem případné koupě může být i poslech hudby, to zajišťuje přímá podpora formátu MP3 a nainstalovaný program MusicMatch Jukebox.


Takovéto zařízení vyžaduje také pořádný zdroj energie, to zde zajišťuje Lithium-iontový dobíjecí akumulátor. Podle výrobce na ní vydrží přístroj pracovat přibližně 4 hodiny s videem a 8 hodin s hudbou, což ovšem není zrovna mnoho. Elektřinu můžete ale dodávat i přes USB 2.0 přímo z počítače. Nesmějí chybět konektory pro sluchátka a pro napojení hi-fi věže nebo televize. Prodej této hračky začne tradičně v Japonsku 26.června a to za cenu ¥63,000 (resp. 563 dolarů / cca 15 tisíc Kč).


Zdroj: Register


KomentářeZatím zde nejsou žádné komentářePřidat komentář

bezpečnostní kód: opak dne =

jméno

komentář

zalamování řádků

 

:: Zpět
eXTReMe Tracker