CZHANNES.COM: Úspěšný Blog | Hannes web | Creta web | Game blog | Slevové kódy
online čtenářů: 9
celkem článků: 2282
celkem komentářů: 11854
[?] nových článků: 0
 Weblog o počítačových hrách, internetu, software, hardware a dalších zajímavostech [by Hannes] admin
13.12.2007 | 11:35 | kategorie: Software | Hannes | trvalý odkaz

phpBB 3.0 - Olympus přichází

Již pouhých 7 hodin zbývá do vydání finální "gold" verze oblíbeného skriptu phpBB. Toto diskuzní forum je zdaleka nejrozšířenější aplikací na poli bulletin boardů, ať již kvůli freeware licenci nebo poměrně dlouhou délkou "života" tohoto skriptu. Nová verze phpBB 3.0 s k´dovým označením Olympus přichází s kompletním předěláním téměř všeho, kámen nezůstal na kameni. A je to jedině dobře, phpBB totiž byla synonymem pro velice děravou aplikaci, která byla pravidelně zneužívána hackery a script kiddies z celého světa. Těžko říct, jak na tom bude verze 3.0, ale snad už se autoři trochu poučili a chyb nebude tolik. To ukáže až postupný přechod stávajících diskuzních fór na novou verzi.

Jelikož jsem phpBB v beta verzi RC8 již nějaký ten měsíc testoval na jednom z mých webů, mohu se podělit o pár poznatků. Tak předně, velký krok dopředu zaznamenala administrace, která se notně přiblížila zdatnější konkurenci v podobě Invision Power Boardu, který je ale díky placenému modelu a až donedávna chybějícího českého překladu alespoň u nás o mnoho méně populární. Administrátor si nyní může nastavit skoro všechno, některé kroky jsou ale až zbytečně komplikované (přiřazení uživatelských práv jednotlivým katergoriím fóra). Defaultní vzhled fóra se také posunul o několik internetových let dopředu, trend Web 2.0 je zcela patrný a na všechny ty pastelové barvy a zaoblené růžky se docela dobře kouká - vzhled si ale téměř každý stejně změní pomocí skinů a templates. Finální verzi si budete moci stáhnout dnes v 17.00 GMT na oficiálním webu.

Komentáře

External - 13.12.07 - 17:20
Jsem zvědavej, jestli jim spadne server.

Hannes - 13.12.07 - 17:54
to tezko, mirroruje to sourceforge.net a ty maj serverovy farmy po mnoha mistech celyho sveta. aspon download by teda mel jit.Přidat komentář

bezpečnostní kód: opak dne =

jméno

komentář

zalamování řádků

 

:: Zpět
eXTReMe Tracker