CZHANNES.COM: Úspěšný Blog | Hannes web | Creta web | Game blog
online čtenářů: 2
celkem článků: 2282
celkem komentářů: 11853
[?] nových článků: 0
 Weblog o počítačových hrách, internetu, software, hardware a dalších zajímavostech [by Hannes] admin
22.11.2007 | 00:12 | kategorie: Osobní | Hannes | trvalý odkaz

You're a trouble, kid!

One mark of a great educator is the ability to lead students out to new places where even the educator has never been” ~ Thomas Groome


Dnešní hodina obchodní angličtiny v cestovním ruchu byla opět zajímavá. O tomto předmětu už jsem se lehce zmínil v jednom z předchozích postů o možnostech učení se angličtiny, kurz je to ale v rámci VŠE natolik specifický, že si neodpustím další krátký komentář. Náplň předmětu je zajímavá a víceméně standardní, ona specifičnost spočívá spíše ve vyučující: nepochybně odbornice na dané téma a zároveň autorka několika knih, které používáme pro výuku. Bohužel, tato kantorka přes všechny nesporné výhody není zrovna dvakrát přívětivá a v jejích hodinách vládne ledová atmosféra. Problémem je to, že na jednu stranu po vás chce abyste mluvili, vyjadřovali své názory a zapojovali se do diskuze. Na straně druhé vás však většinou nenechá říct téměř ani jednu větu bez toho, aby vám skočila do řeči a napomenula za podivné použití slovíček. Dalším důvodem je jakási neosobnost mezi vyučujícím a studenty, kteří na tyto hodiny docházejí. Na většině jazykových předmětů se studenti mají šanci docela dobře poznat, ať už spoluprácí v menších skupinkách nebo ve dvojicích. Tady se hraje silně individualisticky a jelikož se nevedou ani žádné cedulky se jménem, netušíte ani s kým do té hodiny chodíte. Oslovování typu "kolega/kolegyně" moc na pohodové atmosféře nepřidá.

zdroj: flickr


Ona kantorka pak ještě trpí jakousi vlastností, kdy se každou hodinu zaměří na jednoho jedince a dusí ho všemožnými otázkami tak dlouho, až onen nebohý student přizná že prostě neví a ztrapněn sklopí pohled do země, načež do konce hodiny většinou ani nepromluví. Po skončení dnešní hodiny mi pak bylo mezi čtyřma očima sděleno, že moje znalosti jsou na dobré úrovni ovšem brzy se prý dostanu na takovou úroveň, odkud už nebudu moci jít výše, protože se nechci učit nové významy jednotlivých slov. Tento komentář byl asi vyvolán menším sporem, kdy jsem nadhodil slovíčko "gratuity" jako spropitné a ona to odmítla uznat. Bohužel, nějaký čas strávený v Americe byl pro mě tentokrát jasnou výhodou a já zkrátka věděl, že to stejně jako "tip" ono spropitné znamená, jelikož jsem to viděl nesčetněkrát na účtenkách, které jsem platil. Snad žádný kantor ale nemá rád, když jeho žák ví víc než on sám, a tak jsem prostě téměř na mrtvé úrovni a moje anglická budoucnost je značně nahnutá. :-)

Komentáře

TRR Black - 25.11.07 - 21:07
Tipoval bych to na \"jahodový týden\" oné kantorky.

Hannes - 25.11.07 - 21:15
no to nevim, v tom pripade by mela svuj tyden uz od konce zari :))Přidat komentář

bezpečnostní kód: opak dne =

jméno

komentář

zalamování řádků

 

:: Zpět
eXTReMe Tracker