CZHANNES.COM: Úspěšný Blog | Hannes web | Creta web | Game blog
online čtenářů: 5
celkem článků: 2282
celkem komentářů: 11853
[?] nových článků: 0
 Weblog o počítačových hrách, internetu, software, hardware a dalších zajímavostech [by Hannes] admin
16.11.2007 | 16:07 | kategorie: Offtopic | Hannes | trvalý odkaz

Zajímavá vlastnost Gmailu, o které určitě nevíte

Při dnešním pravidelném projíždění mých oblíbených webů jsem narazil na velice zajímavý tip ohledně Gmailu. Tenhle alespoň pro mě zdaleko nejlepší freemail na světě kromě všech možných nastavení totiž umožňuje i něco, o čem naprostá většina jeho uživatelů neví. Google totiž nerozlišuje jestli si do emailu přidáte například mezi vaše jméno nějakou tu tečku navíc. Pokud máte email třeba FrantaNovak@gmail.com, dorazí k vám stejně tak všechny emaily poslané na adresu Franta.Novak@gmail.com nebo třeba FrantaN.o.v.a.k@gmail.com.

Kromě toho si do vaší emailové adresy můžete vložit jakýkoliv text pomocí symbolu '+'. Vaše adresa pak bude vypadat třeba takhle FrantaNovak+jeNejlepsi@gmail.com. Jakkoliv to vypadá nepravděpodobné, emaily zaslané na tuto adresu skutečně svému adresátovi dorazí. Za ono plusko si můžete přidat v podstatě libovolný text, problémy se mohou objevit u některých emailových poskytovatelů, kteří považují '+' za zakázaný znak.

Ptáte se k čemu to je dobré? Představte si třeba různé ankety, formuláře nebo registrace na diskuzní fóra. Tyto aplikace jsou často zdrojem nevyžádané pošty. Tím, že při registraci nebo vložení svého emailu použijete jednu variantu s tečkou a pro osobní komunikaci budete používat zase jiný formát emailu snadno dosáhnete efektivního filtrování. Vytvoření pravidla, které pak bude příchozí poštu třídit už je otázkou pár kliknutí. Snadno se tak můžete vyhnout i spamu, když si třeba pro variantu s "+spam" v adrese vytvoříte automatické mazání přímo na serveru.

Mimochodem, víte že Gmail si můžete nastavit i pro vlastní domény a zbavit se tak naprosté většiny nevyžádané pošty?

Komentáře

Name - 16.11.07 - 17:16
Tohle je už hodně dlouho stará věc, viz např http://kryl.info/clanek/411-tecka-bezpecnostni-chyba-v-gmailu

Hannes - 16.11.07 - 19:12
zatimco onen clanek od milana tecku popisuje jako chybu, tady jsem se snazil nastinit spise prakticke pouziti. to ze se jedna o dlouho znamou vec nemeni nic na tom, ze naprosta vetsina uzivatelu gmailu o tom imho vubec nevi, stejne jsem to dodnes nevedel ja...

Scrand - 18.11.07 - 00:04
Zrovna před třema dněma jsem se snažil zaregistrovat gmail pro svou doménu. Bohužel nějak ale nepřišel mail s dalším postupem :( psal sem na podporu tak se snad brzo ozvou :) Taky to často vypadávalo.

Škoda že to nejde regnout znova ;)

Scrand - 07.12.07 - 07:39
Jestli někoho zajímá, jak si přiřadit Gmail ke své doméně, tak sem to sepsal ->> http://netuj.cz/tvorba-webu/gmail-pro-vas-webPřidat komentář

bezpečnostní kód: opak dne =

jméno

komentář

zalamování řádků

 

:: Zpět
eXTReMe Tracker