CZHANNES.COM: Úspěšný Blog | Hannes web | Creta web | Game blog
online čtenářů: 5
celkem článků: 2282
celkem komentářů: 11853
[?] nových článků: 0
 Weblog o počítačových hrách, internetu, software, hardware a dalších zajímavostech [by Hannes] admin
16.10.2007 | 12:17 | kategorie: Filmy | Hannes | trvalý odkaz

Nové filmy: Ratatouille (2007)

Pustit se do sledování filmu, který všichni ostatní hodnotí jako "úžasný", "nejlepší" a "bezchybný" je poněkud těžký úkol. Člověk očekává nečekané a po skončení může být buď naprosto spokojen jako většina ostatních, nebo mírně zklamán jako já. Ratatouille je bez pochyby film výborný, do detailu propracovaný, graficky téměř přechází do reálného světa, ale že by to byla taková bomba mi prostě nepřišlo. Příběh oné kuchařsky nadané krysy je předvídatelný, přesto velice příjemný a spolu se stylizací osvícené Paříže má zajisté atmosféru. Co mě tak trochu lezlo na nervy je tradiční Pixarský styl postav, který je téměř ve všech jejich filmech stejný a přijde mi již trochu okoukaný. Přes všechny zápory vás však Ratatouille přivede k hladovým myšlenkám a možná i k pláči, ať už smíchem nebo dojetím. 7.5/10.

Animovaný / Rodinný / Komedie 
USA, 2007, 110 min


Režie: Brad Bird
Hrají: Brad Garrett, Peter O'Toole, Janeane Garofalo, Ian Holm, Brian Dennehy

Oscarem oceněný režisér Brad Bird a vypravěčští mistři z Pixar Animation Studios uvádějí film Ratatouille, nejoriginálnější komedii letošního léta o tak bizarním přátelství, jaké si jen lze představit. Hlavním hrdinou filmu je krysák Remy, který odvážně sní o tom, že se stane vyhlášeným kuchařem v pařížské pětihvězdičkové restauraci. Společně se zkrachovalým vynašečem kuchyňských odpadků Linguinim se vydají za svým cílem stát se nejvyhlášenějším kuchařem v Paříži.


Remy měl celý život dokonalý čich a na krysu také velice neobvyklý sen: vařit v luxusní restauraci. Nenechá se zviklat očividnými potížemi, se kterými se krysa, toužící po kariéře v oboru, který hlodavce přímo nenávidí, nevyhnutelně setká, nemluvě o výtkách ostatních členů rodiny, kteří se mu snaží domluvit, aby se spokojil s tradičním životem na skládce, a své touhy uspokojuje skromným flambováním a smažením. Ale když ho okolnosti doslova vrhnou do restaurace, kterou proslavil jeho kuchařský vzor Auguste Gusteau (jehož heslo "vařit může každý" Remyho po celý život inspirovalo), brzy zjistí, že pokud jste krysa a někdo vás uvidí, může vám v kuchyni jít doslova o život.

Když už se zdá, že je se splněním Remyho snů konec, potká toho, koho potkat potřebuje, přítele, který mu věří: stydlivého a podřadného vynašeče odpadků, kterého z restaurace čeká vyhazov. Teď, kdy už oba nemají co ztratit, se z Remyho a Linguiniho stanou bizarní společníci, kteří, hnáni Linguiniho nešikovností a Remyho neobvyklými nápady, převrátí Paříž vzhůru nohama na neuvěřitelné cestě plné humorných zápletek, působivých zážitků a těch nejnepravděpodobnějších triumfů, o kterých by jeden bez druhého ani nesnili.


Komentáře

STEN - 17.10.07 - 13:52
Mam podobny nazor.Přidat komentář

bezpečnostní kód: opak dne =

jméno

komentář

zalamování řádků

 

Higher Traffic Plugin :)
Nové filmy: Ratatouille (2007) download
Nové filmy: Ratatouille (2007) torrent
Nové filmy: Ratatouille (2007) rapidshare
Nové filmy: Ratatouille (2007) ke stažení
Nové filmy: Ratatouille (2007) titulky

:: Zpět
eXTReMe Tracker