CZHANNES.COM: Úspěšný Blog | Hannes web | Creta web | Game blog
online čtenářů: 3
celkem článků: 2282
celkem komentářů: 11853
[?] nových článků: 0
 Weblog o počítačových hrách, internetu, software, hardware a dalších zajímavostech [by Hannes] admin
04.10.2007 | 12:02 | kategorie: Offtopic | Hannes | trvalý odkaz

250 Kč za 5 minut? Proč ne

Každý správný brigádník a student ví, že práce bolí. Zvlášť, pokud se necháte nalákat na jakousi zvláštní pozici kdesi v supermarketu, jako ochranka, nebo nedejbože přímo na pokladně. Každou takto vydělanou korunu před odevzdáním někomu jinému ve své ruce ještě třikrát protočíte a nakonec vám stejně dojde, že se za tu směšnou mzdu prostě pracovat nevyplatí. Když pomineme možnost dohození slušného jobu přes nějakého známého, existuje ale jedna celkem snadná a nenáročná cesta k zajímavé peněžní odměně: skupinové diskuze.


Na jednu z takových diskuzí jsem se dneska dostal i já. Mělo se jednat o přibližně dvouhodinové povídání o KFC a rychlém občerstvení obecně. Jenom značně zazobaný nebo pracovně vytížený student by takovou nabídku odmítnul, peníze na ruku a ještě se většinou docela zasmějete a dobře pokecáte. Před samotnou diskuzí jsem musel vyplnit ještě jakýsi formulář (který za mě měla vyplnit osoba, která mě tam dohodila, ale to už je jedno). Zde mohl člověk vidět, jak dochází k výběru vhodného kandidáta na takovou pozici, jelikož ve formuláři byly i poznámky pro tázajícího typu - pokud řekne nižší příjem domácnosti než 15 tisíc Kč, ukončete rozhovor. Jako správný klient KFC jsem zaškrtnul návštěvu tohoto občerstvení "několikrát týdně" (opět podle doporučení v poznámce), i když jsem tam byl naposledy asi spíše před pár měsíci.

Samotná diskuze pak byla překvapením největším. Shodou náhod firma, která onen průzkum prováděla, sídlí kousek ode mě, takže mě ani netížila dlouhá cesta přes celé město. V 10 hodin jsem měl být na místě, ve 12 jsem měl odcházet. Skutečnost nakonec byla asi následující: v 9.58 jsem stál na chodbě oné firmy, kde mě přivítal jakýsi mladík, vrazil mi do ruky formulář, kde jsem potvrdil svojí účast, on mi na oplátku okamžitě dal 250 Kč a v 10.03 jsem stál na zastávce tramvaje a odjížděl domů :-) Původní dohoda za dvouhodinovou diskuzi sice byla na 500 Kč, ale takováto nabídka se prostě neodmítá. Ona firma si pak pravděpodobně pro KFC výsledky diskuze prostě vymyslí, dostane nějakých 700 nebo 800 Kč za osobu a také na tom slušně profituje. Takhle se vydělává!

Komentáře

Paul - 04.10.07 - 17:18
Wow, tak to je něco..slyším o tom poprvé, každopádně je vidět, že někdy ty doláče bez práce jsou :).Ale hádám že v o dost menších městech (kde není ani mekáč) než Praha se tohle moc nekoná..

Hannes - 04.10.07 - 18:43
to asi ne. vetsina tech agentur navic dovoluje ucast na diskuzi jenom jednou za pul roku, ale oni sami se snazi tohle obchazet, aby nemuseli porad shanet novy lidi...

iLook - 06.10.07 - 00:54
Nj, u are lucky man ;)

Hannes - 06.10.07 - 20:29
no lucky, vzal jsem jednu holku na obed a 250 Kc bylo v tahu :)

Huncut - 08.10.07 - 11:06
Obed pro dva za 250,- to muselo bejt cool :-D

jasminek - 08.10.07 - 12:29
od koho je ten obrazek?

Hannes - 08.10.07 - 14:42
huncut: neznam jediny zpusob jak muzes vedet kolik jsem CELKEM zaplatil, jenom jsem podotknul ze na to padly vsechny ony vydelany penize. navic nevim proc by se za 250 kc dva lidi nenajedli.Přidat komentář

bezpečnostní kód: opak dne =

jméno

komentář

zalamování řádků

 

:: Zpět
eXTReMe Tracker