CZHANNES.COM: Úspěšný Blog | Hannes web | Creta web | Game blog
online čtenářů: 2
celkem článků: 2282
celkem komentářů: 11853
[?] nových článků: 0
 Weblog o počítačových hrách, internetu, software, hardware a dalších zajímavostech [by Hannes] admin
07.09.2007 | 13:23 | kategorie: Offtopic | Hannes | trvalý odkaz

Beauty and the Geek - kráska a zvíře?

Již během mého pobytu ve Vancouveru jsem na jednom z tamějších devíti stovek kanálů narazil na reality show Beauty and the Geek (web). Na první pohled mě tenhle pořad zaujal - jedná se o soutěž, kde jsou dohromady dány dvě zcela odlišné osobnosti: nádherná, atrakitvní, avšak nepříliš chytrá kráska je spárována s relativně nevzhledným, asociálním, ale extrémně chytrým geekem. Celkem 8 párů musí projít každý druhý den speciální soutěží, kde vítězství zajistí jednomu nebo dvěma párům imunitu z vyřazení a možnost vybrat dva páry, které se utkají ve znalostním kvízu. Soutěže i otázky jsou postaveny tak, že si zakládají na znalostech toho druhého jedince, takže mužská část páru dostává otázky třeba o módě a atraktivní blondýna pak o autech. Vítězný pár si na konci celého pořadu odnáší 250 tisíc dolarů.


Mnohem zajímavějším aspektem celé show je ale postupná transformace oněch netaktních mladíků na relativně normální mládence, které již nebudou mít problém sednout si na obědě vedle nějaké slečny a začít s ní nevinnou konverzaci. V některých případech se to povede více, někdy trochu méně, ale ten výsledek je znát. Pozoruhodné je i to, že právě ony atraktivní slečny si ze soutěže také něco odnesou - poznání, že nemohou spoléhat pouze na svojí krásu, a že i ne zcela atraktivní protějšek má co nabídnout. Někteří hráči jsou v soutěži samozřejmě jenom pro peníze, ale naprostá většina po několika kolech pozná, že tato přidaná hodnota je mnohem cennější než možná finanční výhra.

Celá show je opravdu dobře promyšlená - v Americe již skončila třetí řada a brzy začne čtvrtá. Klony tohoto pořady se vysílaly i ve Velké Británii a několika dalších státech. U nás by se pak podle mého názoru jednalo také o zaručený úspěch, protože ony životní příběhy jsou kolikrát opravdu dojemné a mnoho lidí si z toho může odnést poučení. Těžko říct, jestli by však český štáb dokázal udělat takovou show - vyhodit pár set tisíc Korun jenom za nakoupení nového oblečení a transformaci vzhledu mužské části (která je mimochodem v některých případech zcela úžasná). S každou novou sezónou pořadu jsem sledoval určité zlepšení a připravovaná čtvrtá řada bude bez pochyby stejným hitem, jako ty předcházející.


Mezi nejzajímavější soutěže patřila zcela určitě ta na baru. Atraktivním skoromodelkám zde bylo zakázáno použití make-upu a dále se musely převléci do ne zrovna atraktivních oděvů. Jejich úkolem pak bylo získat během jedné hodiny v jakémsi klubu co nejvíce drinků od cizích mužů - a bylo poměrně zábavné sledovat, jak dívky zvyklé na neutichající zájem ze strany mužů byly jenom díky jejich vzhledu najednou velice často odmítnuty. Pánové na tom nebyly o moc lépe třeba při soutěži se získáváním telefonních čísel nebo pořádání vlastní party. No nebudu dále zdržovat, jestli si chcete užít kopu srandy, vřele doporučuji tenhle seriál naladit. Hlavně třetí řada se opravdu povedla...

KomentářeZatím zde nejsou žádné komentářePřidat komentář

bezpečnostní kód: opak dne =

jméno

komentář

zalamování řádků

 

:: Zpět
eXTReMe Tracker