CZHANNES.COM: Úspěšný Blog | Hannes web | Creta web | Game blog | Slevové kódy
online čtenářů: 5
celkem článků: 2282
celkem komentářů: 11854
[?] nových článků: 0
 Weblog o počítačových hrách, internetu, software, hardware a dalších zajímavostech [by Hannes] admin
15.07.2007 | 00:25 | kategorie: Vancouver | Hannes | trvalý odkaz

Víkendový odpočinek na pláži, návštěva kina

Můj poslední regulérní víkend jsem strávil parádně. Jelikož v sobotu dorazily do Vancouveru teploty kolem 30 stupňů, vyrazil jsem v sobotu na pláž. Místní pláže jsou jedním z důvodů obrovské popularity tohoto města, a také stojí za tím, že Vancouver je nejdražší místo v celé Kanadě. Je to celkem logické – znáte nějaké jiné místo, kde se můžete ráno povalovat na pláži a o hodinu nebo dvě později sjezdovat v jednom z nejlepších lyžařských areálů na světě.

 

Vancouveru má přes deset pláží, které se od sebe dost liší. Jedna z nich je pouze nudistická, takže na ní v oblečení víceméně nemůžete. Klasická pláž není příliš veliká, takže při dobrém počasí je poměrně obtížné nálézt volné místečko. Narozdíl třeba od Itálie jsou skoro na každé pláži obrovské klády, o které se můžete opřít a pláž pak vypadá více systematicky, než kdyby každý ležel jak se mu zachce.

 


Přestože to většina lidí nedělá, já jsem se párkrát vykoupal i v moři. Většina lidí chodí spíše do bazénů, které jsou ale placené a tak tam prostě musíte přijít, vykoupat se a zůstat vevnitř. Ležet na betonu ale přeci jenom není to pravé a tak jsem zvolil moře. Voda nebyla zrovna modře průhledná, na druhou stranu nebyla ani nějak extrémně špinavá. Teplota kolem 20 stupňů byla tak akorát. Opalování ve Vancouveru je vůbec tak trochu jiné, nevím díky čemu, ale slunce je tady opravdu silné a během dvou dnů na pláži jsem se stačil opravdu slušně opálit.

 

Shodně jako ve městě, i na pláži panovala naprostá čistota. Za měsíc pobytu tady ve Vancouveru jsem neviděl jediný psí exkrement na ulici nebo nějaký jiný nepořádek. Stejně tak tomu bylo na pláži, všechno krásně uklizené a připravené – hlavně díky skupince uklízečů, kteří neustále pobíhají kolem dokola a uklízejí všechny odpadky. Co mě také překvapilo je možnost vrátit jakoukoliv plastovou láhev, plechovku a jiný obal. Dostanete za to nějakých 10 centů, ale ve skutečnosti to opravdu funguje a lidé tu hodně dají na třídení odpadu a recyklaci.

 Neděle byla spíše odpočinková – s pár dalšími lidmi jsme se vypravili do místního kina Paramount. Supernové kino zaručuje největší kvalitu a jelikož byla neděle, většina filmů byla téměř vyprodaná. Lístek do kina tady stojí 12 dolarů, tedy cca 250 Kč. Sol z Korei ale věděla o jakési restauraci, kde si můžete objendat speciální menu (shodně také za 12 dolarů), ke kterému dostanete „zadarmo“ lístek do kina. Měli jsme tak lehký oběd i vstupenku za férovou cenu.

 

Místní kino funguje trošku jinak než klasický český biograf. Vstupenku totiž kontrolují pouze u vchodu – pak po schodech vyjedete do prvního patra, kde jsou všechny kinosály a můžete si víceméně svobodně vybrat kam půjdete. My jsme tak nejdříve viděli Fantastic Four: Rise of the Silver Surver a po asi půlhodinové přestávce ještě The Transformers (recenze o pár postů níže). Na další film už jsme se opravdu necítili, pět hodin v kině mi opravdu stačilo, a tak jsme se pomalu rozešli domů.


Komentáře

Mirek Novotny - email - 16.07.07 - 17:05
V CZ to jde take, treba u multiplexu Village cinemas te zkontroluji jen u vchodu a pak muzes teoreticky prechazet do vsech kinosalu. V praxi by se to samo nemelo pac v pripade kinohitu , kdy je vyprodano nekomu zasednes jeho misto, ale realne to samozrejmne jde pac vyprodano je zcela minimalne..Přidat komentář

bezpečnostní kód: opak dne =

jméno

komentář

zalamování řádků

 

:: Zpět
eXTReMe Tracker