CZHANNES.COM: Úspěšný Blog | Hannes web | Creta web | Game blog | Slevové kódy
online čtenářů: 9
celkem článků: 2282
celkem komentářů: 11854
[?] nových článků: 0
 Weblog o počítačových hrách, internetu, software, hardware a dalších zajímavostech [by Hannes] admin
14.07.2007 | 05:53 | kategorie: Vancouver | Hannes | trvalý odkaz

Něco málo (nejen) o stravování v Kanadě

Po středeční návštěvu klubu Atlantis jsem byl poněkud unavený. Přeci jenom přijít domu něco po druhé hodině a v sedm opět vstávat do školy je trošku moc, a tak jsem si dopřál trošku delší spánek a do školy šel až na druhou polovinu výuky. K obědu jsem si dopřál jednu specialitku. Místní síť obchodů „7/11“ totiž uzavřela jakousi smlouvu s producentu filmu The Simpsons, který jde za pár týdnů do kin, a díky tomu si můžete ve všech obchodech koupit speciální produkty známé z této legendární TV show.

 

supermoderní a superdrahý Yaletown


Celá propagace jde tak daleko, že 11 obchodů v USA a Kanadě bylo kompletně přeměněno a přejmenováno do podoby Kwik-E-Martu. A lidé zde ve Vancouveru přijali celou akci více než pozitivně, takže se to asi nakonec vyplatilo všem stranám. Za docela rozumnou cenu jsem si tak koupil oficiální filmový donut s růžovou polevou, nějaké sušenky a Squishee, což je víceméně ochucená ledová tříšť s příchutí Coca Coly, 7-Up a mnoha dalších populárních nápojů. Fandové The Simpsons si mohou dále koupit třeba Buzz Colu, Krustyho cereálie a několik dalších věcí.

 

Homerovy donuty :)


Squishee, normálně pojmenovaný jako Slurpee, bude mimochodem jedna z věcí, která mi bude po návratu asi dost chybět. Za velice výhodnout cenu si totiž ze speciálního stroje můžete natočit onu ledovou tříšť. K výběru je asi 10 příchutí a tuhle věc můžete sehnat skoro ve všech větších obchodech, benzínových pumpách a na dalších místech. Slurpee je velice osvěžující a zvlášť ve vedrech které nyní panují ve Vancouveru jde o příjemné osvěžení a schlazení.

 

basketbalové hříště na pláži


V minulém reportu jsem také nějak zapomněl na mojí novou spolubydlící. Tayis je 22 letá Brazilka, které přijela také a měsíc a bydlí tedy se mnou v jedné homestay family. Přestože umí anglicky docela dobře, moc nemluví. Chodí navíc do jiné školy než já, takže se obvykle vídáme akorát večer po návratu z města. Je to ale pohodová holka, která tradičně zapadla do místní početné brazilské komunity a paradoxně mluví asi více portugalsky než anglicky.

 

sobotní povalování na pláži...


V pátek po škole jsem se tradičně v doprovodu dvou Korejek vydal navštívit Queen Elizabeth Park, což je jeden z největších parků v celém Vancouveru. Název dostal po návštěvě Alžběty II. V praxi se pak jedná o takovou malou botanickou zahradu s několika opravdu pěknými místy. Cesta do tohoto parku nám ale zabrala neuvěřitelné množství času, protože v pátek je stejně jako v Praze dopravní špička a park navíc leží v oblasti kde se staví nová trasa SkyTrainu propojující centrum města s letištěm.

 

bazén, moře, les, hory... úžasná kombinace


Večer jsme tradičně zakončili v Red Robin, kde jsme si dali nějaký koktejl a také něco k jídlu. Stravování ve Vancouveru je vůbec zajímavé: většina restaurací funguje na principu neomezeného přísunu jídla. Stačí zaplatit většinou tak 10 až 15 dolarů a máte jídlo i pro opravdu hladového strávníka. My jsme si ve 3 lidech dali Chicken Ceasar Salad s neomezeným množstvím hranolek, všichni jsme se slušně přejedli a ještě něco zbylo. Člověk se pak nemůže divit, že občas potká poněkud kulatějšího člověka – v Americe to pak je ještě o pár úrovní horší, protože jídlo tam je opravdu levné.

 

Queen Elizabeth Garden


Když už jsem u jídla, vzpomněl jsem si ještě na jeden zážitek se zmrzlinou. Točená zmrzlina zde téměř neexistuje, populární je klasická kopečková zmrzlina, která je ale o mnoho stupňů lepší, než to co dostanete u nás. 1 porce zmrzliny je asi tak jako 4 kopečky u nás (cena tomu také odpovídá). Zajímavou zkušenost mám z McDonaldu – na jídlo jsem tam nebyl, nemá smysl jíst něco co můžu mít i doma, ale vyzkoušel jsem místní McFlurry s příchutí Swamp & Swudge. Co mě opravdu překvapilo bylo množství zmrzliny, které jsem dostal.

 McDonald zde rozlišuje Small a Large porci – zkusil jsem tu menší, protože jsem nebyl zrovna nějak moc hladový. Nestačil jsem se divit, když jsem dostal minimálně trojnásobně velikou porci zmrzliny než když si koupíte McFlurryho u nás. Docela by mě zajímalo, v čem se podává ta Large verze – to musí být asi půl litru zmrzliny. Ve skutečnosti to bylo asi poprvé co jsem vyhodil zmrzlinu, protože jsem to prostě nemohl všechno sníst.

 Během minulého týdne jsem naštívil také Chinatown. Bylo to asi poprvé co jsem se necítil úplně bezpečně. Podivné úzké uličky plné šikmookých lidiček, velice specifické obchody s naprosto čímkoliv a vůně, z kterých se mi upřímně občas zvedal žaludek. Jestli jste někdy třeba ve filmu viděli onu klasickou scénku asijského tržiště, kde si můžete koupit třeba naporcované kuře na řízky, které ještě před dvěma minutami sedělo v kleci vedle vás, tady jste tohle všechno mohli vidět hezky naživo. Nic příjemného. Na druhou stranu jsou v Chinatownu některé opravdu nádherné stavby, zahrady a parky, ale celkový dojem byl spíše negativní...


Komentáře

George - email - 14.07.07 - 10:14
Pekne cteni... chtel bych dodat, ze Alzbeta (Elisabeth), podle ktere je pojmenovan ten park, ovsem nebyla Alzbeta I ale II. Ta prvni zila v 16 stoleti...

Hannes @ NTB - 14.07.07 - 20:20
diky, opraveno. premyslel jsem jestli to byla I. nebo II. ale ten tip nejak nevysel :)

Pari - email - 16.07.07 - 07:58
Tu neomezenou konzumaci by měli zakázat, pak se člověk akorát přejí a je mu blbě :-) Ještě že to u nás prakticky neexistuje.

Laura - 16.07.07 - 19:06
Já chci taky Homerovi koblížky:-D Díky za pěkné počtení.

Quanti - 25.07.07 - 14:33
a jaka to byla prichut toho mcflurry? :)

Hannes - 25.07.07 - 15:03
Swamp & Sludge - byly to takovy cerny a zeleny kousky nejaky cokolady a jakoby gumovyho pendreku nebo neceho na ten zpusob :)Přidat komentář

bezpečnostní kód: opak dne =

jméno

komentář

zalamování řádků

 

:: Zpět
eXTReMe Tracker