CZHANNES.COM: Úspěšný Blog | Hannes web | Creta web | Game blog
online čtenářů: 2
celkem článků: 2282
celkem komentářů: 11853
[?] nových článků: 0
 Weblog o počítačových hrách, internetu, software, hardware a dalších zajímavostech [by Hannes] admin
10.07.2007 | 08:49 | kategorie: Filmy | Hannes | trvalý odkaz

Nové filmy: Transformers (2007)

Jedním ze dvou filmů, které jsem v originálním znění viděl v kině ve Vancouveru je zcela nový hit Transformers. Pouhé 2 dny po premiéře nebylo zrovna jednoduché sehnat lístek, protože téměř všechny projekce v místním kině Paramount byly vyprodané. Nakonec se nám ale podařilo dostat dovnitř a s vysokými očekáváními zasednout do kinosálu. Ten byl mimochodem docela speciální: bez diskuze největší kinosál ve kterém jsem kdy byl. Když si představíte třeba Palace Cinemas v Praze, museli byste celou místnost přibližně zdvojnásobit, abyste dostali velikost místního sálu. Plátno bylo tak veliké, že jsem při sledování filmu často ani nestačil vnímat celou scénu. Konečně také do posledního místa vyprodané kino přispělo k ještě živějšímu zážitky.


Nyní ale zpátky k filmu: Transformers jsem očekávaným počinem legendárních režisérů - Michael Bay a Steven Speilberg jsou prostě legendy a tak byla moje očekávání opravdu vysoká. Transformers, které se do českých kin dostanou až za měsíc a půl, nezklamali, ale zároveň bych film nehodnotil jako nějak přelomový počin. Hlavním důvodem, proč bych vám doporučil jít na Transformers do kina jsou naprosto úžasné efekty a akční scény, které s přehledem předčí cokoliv co jste mohli doposud vidět. Problémem je paradoxně množství těchto bojových scén: ke konci už se cítíte tak trošku přesyceni všemi těmi auty, tanky a letadly přetvářející se v bojové roboty.144 minut je opět zbytečně moc, kdyby byl film o půl hodiny kratší, přispělo by to zcela určitě k většímu story flow a z Transformers by se stal opravdový megahit. Takhle je to "jenom" dechberoucí přehlídka CG animací s několika velice pohlednými herečkami v hlavních rolích. 8.0/10.

Akční / Sci-Fi / Dobrodružný 
USA, 2007, 144 min


Režie: Michael Bay
Hrají: Shia LaBeouf, Megan Fox, Josh Duhamel, Rachael Taylor, Tyrese Gibson, Jon Voight, Anthony Anderson, John Turturro, Peter Cullen, Hugo Weaving, Amaury Nolasco, Zack Ward, John Robinson, Bernie Mac, Kevin Dunn, Keith David

Transformers patří k nejúspěšnějším hračkám v historii. Roboti, kteří se dokážou přetransformovat v libovolný dopravní prostředek, jsou populární natolik, že se stali hrdiny akčního animovaného seriálu. Mohli by ale být také předlohou pro hraný celovečerní akční film? Pochybnosti hravě rozmetají dva argumenty – úspěšné snímky se v současnosti natáčejí podle mnohem podivnějších námětů (třeba podle atrakcí v zábavních parcích, viz Piráti z Karibiku) a Transformers se navíc mohou opřít o dva velikány světového filmu, produkujícího Stevena Spielberga a režírujícího Michaela Baye (Mizerové 1 + 2, Skála, Armageddon). Ti dva mají dostatečný kredit na to, aby se z projektu, který by jinak doprovázely pochyby, stal jeden ze nejočekávanějších filmů léta.


Prakticky odnepaměti ve vesmíru kolem nás zuří válka dvou vyspělých mimozemských civilizaci, „hodných“ Autobots a „zlých“ Decepticons. Dousd se nám vyhýbala, ale když tito vyspělí mechanoidi objeví na Zemi zdroj energie, jehož ovládnutí může jedné či druhé straně přinést konečné vítězství, promění se naše planeta v peklo na zemi (nebo spíš ve vesmíru). Jejich invazi prožíváme společně s teenagerem Samem (Shia LaBeouf), kterého doposud trápila pouze škola, absence pořádné káry


Komentáře

ginta - 10.07.07 - 14:39
:] oni to jsou ale transformers :]

Hannes @ NTB - 11.07.07 - 03:15
opraveno :)

SUNíčko - email - 11.07.07 - 10:08
Pouze podotknu, že Spielberg je režisér, ale rozhodně ne v souvislosti s tímto filmem, kde dle upoutávky, kterou jsem shlédnul v kině, je "pouhý" producent :) Je to něco podobného, jako říci, že Tarantino stvořil Hostel.

Micro - 15.07.07 - 11:24
Mazani prispevku, blokovani IP adres, panecku, to je cely Hannes. PODVODNIK A KRIVAK NA ENTOU, KTEREJ NESNESE KRITIKU, TAK SE S NI VYPORADA TAK, ZE LIDEM ZAMEZI PRISTUP NA SVE STRANKY :)))) Ale ono tech proxy je mily Baranyku, podvodniku svinskej spoustu :)))

KOLONIEALIK@SEZNAM.CZ - 10.10.08 - 11:58
AHOJ KUBO

ČMELAK - 10.10.08 - 12:00
CHTĚL BICH BÍT ČMELÁKEM NEBO HO VIDĚTPřidat komentář

bezpečnostní kód: opak dne =

jméno

komentář

zalamování řádků

 

Higher Traffic Plugin :)
Nové filmy: Transformers (2007) download
Nové filmy: Transformers (2007) torrent
Nové filmy: Transformers (2007) rapidshare
Nové filmy: Transformers (2007) ke stažení
Nové filmy: Transformers (2007) titulky

:: Zpět
eXTReMe Tracker