CZHANNES.COM: Úspěšný Blog | Hannes web | Creta web | Game blog
online čtenářů: 8
celkem článků: 2282
celkem komentářů: 11853
[?] nových článků: 0
 Weblog o počítačových hrách, internetu, software, hardware a dalších zajímavostech [by Hannes] admin
12.06.2007 | 13:12 | kategorie: Vancouver | Hannes | trvalý odkaz

Getting ready for the Vancouver action

5 dní do odletu! Moje měsíční cesta se neúprosně blíží, a tak finišuju v zajištění všeho potřebného i zbytečného na tuhle odvážnou akci. V posledních dnech jsem stačil vyřídit pár důležitých věcí: tak zaprvé, peníze. Bez peněz do Kanady nelez, zvlášť ne do Vancouveru. Vyrazil jsem tedy obhlídnout pár směnáren a najít ten nejlepší kurz. Triviální úkol se ukázal jako poměrně komplikovaná věc. Tak zaprvé, kanadský dolar již asi měsíc nekompromisně roste. A to docela dost, z 18 Kč za kus se dostal na již poměrně drsných 20 Kč, čímž se téměř přiblížil svému americkému kolegovi. Že já si to umím ale skvěle načasovat!

Druhým problémem se ukázala být dostupnost této tvrdé měny. Člověk by řekl, že ty davy turistů v Praze musí za něco žít, a tak nebude takový problém nějaké ty dolary sehnat. Skutečnost byla taková, že jsem pořídil až ve čtvrté směnárně. V některých neměli vůbec nic, jinde pár zmuchlaných bankovek. Je sice pravda, že jsem potřeboval těch peněz trošku víc než běžný turista vozí na víkend v Praze, ale stejně, docela mě to překvapilo. Nakonec jsem ale pořídil, za kurz 20.10, což je asi to nejmírnější co můžete nyní v Praze sehnat. Nedivil bych se, kdyby koncem týdne bylo tohle číslo ještě mnohem větší a tak jsem rád, že jsem pořídil již nyní. Kanadské peníze jsou mimochodem docela pěkné, sympaticky malé - přikládám fotku.


Dále musím zařídit třeba redukci na kanadské zásuvky. Člověk si řekne prkotina, ale sháněním redukce do mnohem běžnější Anglie jsem loni strávil taktéž nemálo času. V Kanadě se používají stejné nebo alespoň podobné zásuvky jako v Americe, tak uvidíme jak to letos pujde. Našel jsem něco málo i na internetu, ale na objednání již asi není čas, takže budu muset najít něco ve městě. Dál si s sebou beru jednu pořádnou rozdvojku, protože množství kabeláže v mém kufru bude opravdu masivní (notebook, foťák, nabíječka baterek, mobil, mp3 přehrávač, router atd.).

O víkendu jsem také poslal uvítací email mé hostitelské rodině. Dostal jsem ho spolu s jejich adresou, což mě docela potěšilo, takže jsem toho hned využil. Před několika okamžiky mi přišla příjemná odpověď, onen Mukhtiar o kterém jsem se již zmiňoval je nakonec paní domu a z projevu v emailu vypadá velice přívětivě. Tady je část emailu od mé budoucí maminky :-)

John,


Thank you for emailing us with some details about your arrival and of course your picture. (poslal jsem jim pár svých foteček). We are looking forward to having you come stay with us while you study here in Vancouver.  From your email it appears your English is already very good! (I told you ;-)) As far as using your computer, that will be fine, our internet connection here is wireless so Mike will be able to assist you in getting yours to connect to our provider. (úžasný, to jsem ani nečekal) Just to give you a little forewarning, the weather here has been raining the past week, we are hoping for sun but don't know when that will be back again! (čekal jsem slibovaných 25 stupňů, takže nakonec asi budu muset přibalit i nějaké ty kalhoty...) Be prepared with a light jacket, to be safe pack for some rain and some sun, you never know what Vancouver will bring! ...


V podobném duchu se nese celý email, takže vše vypadá opravdu parádně. Celá rodinka prý jede na víkend do Seattlu na koncert Gwen Stefani (poznámka "have you heard of her?" mě vrátila do reality, v očích Kanaďanů jsem asi momentálně jakýsi studentík tam z východu, nedotčený civilizací :)). Slíbili mi dokonce projížďku vlakem/nadzemkou po Vancouveru, abych se trošku seznámil s městem, takže počáteční obavy snad byly opravdu neoprávněné.Nakonec přidávám ještě jednu fotečku. Není to léto krásné?


Komentáře

rufus - 12.06.07 - 16:45
ehm, jo lidi jsou tam dobri. kdesi jsem videl dokument o tom, ze se kanadane ani doma nezamykaji, protoze se neboji zlocincu :)

kazdopadne, muj prastryc a prateta ziji ve Vancouveru asi 50 let a tak trochu chytly moresy. nejak si o nas stale mysli ze jsme sto let za opicema (v nekterejch ohledech maji pravdu) a tudiz me pri me navsteve vodili do podobnejch baraku jako je vyhlidkova vez s resturacii :D. ale co uz. a tohle jsou lide s ceskym pasem. co potom cekat od rodilich kanadanu...

Paul - 12.06.07 - 20:14
Tsss,já tam mám tetu a strejdu (ne pratetu a prastrejdu), žijí tam kolem třiceti let, a jsou v pohodě:).Rozhodně nemaj žádný iluze, ono tam taky neni všechno úplně dokonalý..ale samozřejmě spousta tam toho funguje líp než tady.Do vyhlidkovy CN-Tower v Torontu mě taky vzali, a nemůžu říct že bych tím pohrdl :).

rufus - 13.06.07 - 19:56
ja nerikam ze bych tim pohrdal, jen rikam ze i nasinec, rozumej cechokanadan, nas tak trochu povazuje za opicky, to me trochu mrzi. ale co uz, jinak jsou v pohode a rad bych se tam vratil zas. protoze je tam nadherna priroda

Laky - email - 14.06.07 - 14:51
Cau, jestli jeste potrebujes tu redukci tak bych ti mohl jednu nebo dve pujcit, kdyztak se mi ozvi na mail.Přidat komentář

bezpečnostní kód: opak dne =

jméno

komentář

zalamování řádků

 

:: Zpět
eXTReMe Tracker