CZHANNES.COM: Úspěšný Blog | Hannes web | Creta web | Game blog
online čtenářů: 3
celkem článků: 2282
celkem komentářů: 11853
[?] nových článků: 0
 Weblog o počítačových hrách, internetu, software, hardware a dalších zajímavostech [by Hannes] admin
03.06.2007 | 10:40 | kategorie: Novinky | Hannes | trvalý odkaz

Nové filmy: Černá kniha (Black book / Zwartboek)

Tento čtvrtek se i do českých kin dostal Holandský film Černá kniha, známější spíše jako Black Book. Jedná se o velice zajímavé dílo - náklady na produkci je to nejdražší film v historii Nizozemí, na výrobě se spolupodílelo několik dalších národů a konečně je také na co koukat. Black book je válečným filmem zasazeným do konce druhé světové války, těsně před pádem Německa. Mladá dívka Rachel v podání výtečné Carice van Houten názorně ukazuje hrůzy války - ať už strádáním nebo naprostým odevzdáním ve prospěch světlejších zítřků. Black book je plný erotických scén, často poměrně nechutných, ale na druhou stranu naprosto skutečných a uvěřitelných - v téhle době to asi tak prostě chodilo. Film může směle konkurovat nejdražším Hollywoodským trhákům a v lecčems je i předčí. Spojitostí s problematikou Židou mi připomněl jiné výborné dílo, Schindlerův seznam, ke kterému nemá kvalitativně až tak daleko. Černou knihu byste měli vidět, jedná se o kvalitně odvedenou práci se zajímavým příběhem a názorným zobrazením krutostí a nespravedlností válečných sporů. 8.0/10.


Thriller / Válečný 
Nizozemí / Belgie / Německo / Velká Británie, 2006, 145 min


Režie: Paul Verhoeven I

Hrají: Carice van Houten, Sebastian Koch, Thom Hoffman, Christian Berkel


Děj filmu je zasazený do let 1944–1945 a vypráví příběh židovské dívky Rachel, jež se ukrývá v okupovaném Holandsku. Potom, co je svědkem masakru celé své rodiny, se připojí k domácímu hnutí odboje. Dostane za úkol napojit se na velitelství gestapa tím, že svede šarmantního německého kapitána. Verhoeven staví svůj film jako velkolepou akční podívanou, na kterou ale zároveň pohlíží s ironickým odstupem. Scénář filmu vychází ze skutečných událostí a staví na hlavní ženské hrdince, která ve filmu představuje jediný záchytný bod. Film totiž dobu i hrdiny popisuje v neustálé ambivalenci. Pohrává si s tradičním pohledem na odboj i nacisty, jejichž zažité obrazy často převrací.


Černá kniha je válečný thriller, který byl inspirován skutečnými událostmi. Gerardu Soetemanovi a režiséru Paulu Verhoevenovi trvalo přes dvacet let než se jim podařilo dokončit scénář k tomuto filmu, s nímž se Verhoeven vrací do Holandska. Hlavní postavy této evropské koprodukce ztvárnili Carice van Houten, Sebastian Koch, Thom Hoffman, Halina Reijn, Christian Berkel a Waldemar Kabus. Dále v něm také hrají Michiel Huisman, Derek De Lint, Peter Blok, Dolf de Vries a Diana Dobbelman a další. Ve filmu se mluví převážně holandsky, ale též německy, anglicky a hebrejsky. Rozpočet filmu je 17 miliónů Euro. Film se natáčel v Haagu, Giethoornu, Biesboschu, v Berlíně a Izraeli.


Komentáře

Ludek - 03.06.07 - 20:18
Ale u tebe spis vice nez kino zabralo tohle, co? Black.Book.2006.Limited.DVDRiP.XViD.CZSubs-DvF

Hannes - 03.06.07 - 20:29
ne, byl to jiny release. je videt ze vis o cem mluvis :)

asperia - email - 24.06.07 - 18:16
já film viděla a líbil se mi. myslím, že ukazuje dost dobře absurditu války, to jak si to lidi, kteří za nic nemůžou, případně kteří dělají dobrou věc, nakonec často odskáčou víc než ti druzí.
samozřejmě hůř k uvěření je vztah Carice k jejímu příteli, to jak sympaticky je vylíčen, ale tak to prostě natočili. a ten herec vypadá moc dobře:-) (sebastian koch:-) )
o filmu píšu i na svém blogu.
p.s.už je k dostání i dvd.

kkkajoušííínek - 20.05.08 - 23:58
tak abych vam řekla ten film je opravdu povedeny zaujal mě hlavně tím příběhem uplně sem se do něj zamilovala a moc mi bylo lito jak toho simpatickéo herce (Sebastian Koch) popravili. Jinak Carice tu roli ztvarnila take velice dobře a Sebastian je faaaakt podle mě moc pěkný a prostě není co dodat velice povedené dílo i když mi to bylo líto =)

neneo - 19.02.09 - 20:45
Tak tak, tento film je KUS!!!Přidat komentář

bezpečnostní kód: opak dne =

jméno

komentář

zalamování řádků

 

:: Zpět
eXTReMe Tracker