CZHANNES.COM: Úspěšný Blog | Hannes web | Creta web | Game blog
online čtenářů: 4
celkem článků: 2282
celkem komentářů: 11853
[?] nových článků: 0
 Weblog o počítačových hrách, internetu, software, hardware a dalších zajímavostech [by Hannes] admin
03.06.2007 | 00:27 | kategorie: Novinky | Hannes | trvalý odkaz

Panoramio, další fajn web

Před časem jsem tady psal o jednom zajímavém webu, na který celkem rád chodím. Jelikož jsem se zmínil o tom že podobných webů na kterých se pravidelně zastavuji mám více, a několik čtenářů mě pořádalo o zveřejnění těchto stránek, dávám vám další zajímavý tip na návštěvu. Jedná se o stránku Panoramio.com, která spojilo dohromady úžasný nápad a výborné technické provedení. O co ve zkratce jde? Jedná se víceméně o atlas světa s fotografieme z téměř všech turisticky atraktivních míst na naší planetě. Ve spolupráci s Google Maps si zobrazíte mapu světadílu, státu nebo třeba města a pak už se pouze kocháte.

V prohlížecím módu máte na pravé straně obrazovku mapu a na levo náhledy fotografií. Obojí je vzájemně propojeno - na mapě jsou vyznačeny body, kde byla fotografie pořízena a po najetí na tuto značku se vám zvýrazní fotka v levé straně. Nechybí ani největší magnety Prahy a dalších českých míst, ale jedná se o poměrně nový web, takže neočekávejte tisíce fotografií z každého koutku naší metropole. Většina západního světa je ale pokryta více než dobře. Rozhraní Panoramia je převedeno kompletně do češtiny stejně jako do mnoha ostatních jazyků. Po registraci můžete přidávat fotky i vy (2 GB na hlavu), označovat si oblíbená místa a jinak používat tento zajímavý systém.

O něco podobného se pokoušel poměrně nedávno i Flickr, ale Panoramio mi přijde poněkud propracovanější. Nechybí ani umělecké fotografie od profesionálů z celého světa. Celá aplikace je zajímavé také tím, že ji předevčírem koupil Google, který miliony fotografií velice pravděpodobně využije na rozšíření unikátníhi systému Google Streetview (součást Google Maps, u nás nedostupné) i mimo Spojené státy, kde byla služba nedávno spuštěna. I love Web 2.0.
KomentářeZatím zde nejsou žádné komentářePřidat komentář

bezpečnostní kód: opak dne =

jméno

komentář

zalamování řádků

 

:: Zpět
eXTReMe Tracker