CZHANNES.COM: Úspěšný Blog | Hannes web | Creta web | Game blog | Slevové kódy
online čtenářů: 11
celkem článků: 2282
celkem komentářů: 11854
[?] nových článků: 0
 Weblog o počítačových hrách, internetu, software, hardware a dalších zajímavostech [by Hannes] admin
18.04.2007 | 22:38 | kategorie: Vancouver | Hannes | trvalý odkaz

Omlouvám jsem, nebyl jsem v práci: -9000 KčStejná trasa, stejná třída, u obou přestup v Londýně...
Minulé pondělí jsem se rozhodl, že poletím do Kanady. Stejně jako loni do Cambridge na jazykový pobyt, akorát teď trošku dál, za velkou louži. Po zjištění a porovnání několika možností padla volba na Vancouver, jelikož ve spoustě ostatních kanadských městech se mluví spíše francouzsky než anglicky, a to já nechci. Poněvadž jsem byl loni se službami Student Agency docela spokojený, vybral jsem si opět tuhle progresivní společnost k realizování měsíčního dobrodružství.


Ve Vancouveru funguje mezinárodní jazyková škola ILSC, ve které strávím začátek prázdnin. Zvláštností této školy je, že narozdíl od Cambridge kde jsel byl loni akceptuje nové studenty pouze jednou za měsíc. Má to svojí logiku, utvoří se pak lepší kolektiv a noví studenti nemají problémy s včleňováním do kolektivu. Nástupní termíny ale celkem omezují volbu vašeho odjezdu. Ten červnový je stanoven na 18.6. v 8.00 ráno. Pokud v tento čas nebudete přítomni na adrese školy, máte prostě smůlu i když jste letěli přes půlku světa.Já jsem si tedy minulé pondělí dohodnul se Student Agency tento měsíční pobyt a požádal o předběžnou kalkulaci. Ta mi byla druhý den zaslána - stejně jako minule v Anglii však obsahovala pojištění proti stornu zájezdu. Pod tímto podivným názvem se skrývá přibližně třítisícová položka, která by vás teoreticky měla ochránit v případě, že si třeba týden před odjezdem zlomíte nohu a nikam tedy jet nemůžete. Podmínky této služby poskytované pojišťovnou Allianz jsou ale tak nevýhodné, že se mi toto pojištění prostě ani nevyplatí. Loni jsem ho z donucení mého konktaktu v Student Agency uhradil a nevyužil. Letos už jsem to odmítnul, protože po detailním pročtení oné smlouvy narazíte na desítky pasáží, které jsou pro zákazníka opravdu nevýhodné. Jenom málokdo si ale tuto smlouvu pročte, a tak SA i Allianz vytříská na této položce opravdu slušné peníze. Samozřejmě, někdy se to (nedejbože) může hodit.


Hned po obdržení kalkulace jsem tedy odeslal zpátky email, že toto pojištění ve smlouvě mít nechci, ať mi pošlou kalkulaci novou. No a tady nastal problém. Problém, který mě zatím stál 9 000 Kč. Onen mladý pán sedící kdesi v kanceláři v Brně se prostě odmlčel. Přestože mi slíbil urychlenou komunikaci emailem, nedostalo se mi odpovědi žádné. Zkoušel jsem tedy psát další emaily, volat, nic. Až dneska. Dnes ráno jsem ho konečně zastihnul po telefonu v práci. Na dotaz proč mi neposlal zpátky fakturu k zaplacení mě zcela chladně odvětil: Omlouvám se, nebyl jsem v práci.


Zkoušel jsem z něj ještě vypáčit jestli je to tak složité poslat jeden dokument ve Wordu i z domova, když jde o čas (při loňském vyřizování pobytu v Anglii bylo všechno hotovo během několika hodin), na což mi odvětil ještě zajímavěji: žádný z mých 3 emailů mu prý nepřišel. To už se mi zdálo opravdu podezřelé, protože bych o tom zcela určitě věděl. Požádal jsem ho tedy, aby mi konečně poslal onu upravenou smlouvu a fakturu, což také po několika hodinách skutečně udělal. Jaké bylo ale překvapení, když email samozřejmě obsahoval i onen mail s žádostí o změnu ode mě, který mu nikdy nepřišel. Příště by to chtělo aspoň trochu srovnat v hlavě.


Proč jsem ale vlastně přišel o oněch 9 tisíc Kč? Je to jednoduché: letenka. Nevím jestli víte, kde leží na mapě Vancouver, ale můžu vás ujistit, že je to slušný kousek cesty. Západní břeh Kanady už je přeci jenom několik tisíc kilometrů daleko, a tak i letenka není zrovna nejlevnější. K mému neštěstí byl onen týden, kdy tento pán nebyl v práci, roven 9 tisícům Kč mezi nejlevnější dostupnou letenkou před týdnem a dnes. Prostě všechny levné lety mezitím někdo vybral, a zbyly už jenom ty poměrně drahé. Rozdíl mezi 19 000 Kč a 28 800 Kč už je celkem znát.


Ono zařizování letenek je taky celkem sranda. U nás v ČR fungují asi tři společnosti zařizující letenky, všechny ostatní weby pouze využívají jejich technologie jako zprostředkovatelé. Nejvíce zajímavé je to, že jestliže jeden systém nabízí určitý let jako volný, jiný ho zobrazuje jako beznadějně obsazený a ten třetí ho pro jistotu vůbec nezná. Ceny se samozřejmě také liší i v řádu několika tisíc Kč. Rychlým nahlednutím do zahraničí jsem zjistil, že stejné lístky se dají koupit i o 6 tisíc levněji, po přepočtu na naší měnu. Těžko říct, kde se stala chyba nebo proč je to takhle nastaveno, ale je to tak. K zakoupení letenky na zahraničním portálu ale bezpodmínečně potřebujete kreditní nebo debetní kartu. Tu bych měl, dokonce dvě, jenomže: jednu z nich systém nerozpoznává vůbec a u té druhé po chvíli bádání a volání na hotline zjišťuji transakční limit 15 000 Kč, takže letenku za dvacet si taky nekoupíte. A pro navýšení limitu musíte hezky na pobočku banky, zažádat o zvýšení limitu, počkat dva dny, a pak to s překříženými prsty zkusit znovu. To už ale může být zase poněkud pozdě. Suma sumárum, kdyby zaměstnanec Student Agency nedělal mrtvou rybu a potvrdil pobyt ve škole ve Vancouveru a rozjel celý proces zařizování, mohl jsem mít celkem zajímavé kapesné "navíc". Jestli mi teď ještě kanadská ambasáda odmítne žádost o vízum, tak mě asi pěkně zrudne alergií už tak dost podlité oční bělmo...


Komentáře

Scrand - 19.04.07 - 10:21
Ty tvoje cesty se vždycky bez takovejch problémů neobejdou co :D :D :D minule ten euro tunel ty rodiny to byla prdel sem zvědavej co letos :)

djelinek - 19.04.07 - 14:50
Kdyby nebyly problémy, neměli bychom co číst. Chování toho pána z SA je bohužel naprosto normální. Dodavatelé lžou a když je nachytáte při lži, tak se ani nezastydí, natož omluví.

rufus - 19.04.07 - 17:47
az tam budes, tak si to pekne projed, zajed do wistleru apod. a porid poradny snimky. pred trema letama jsem tam byl a musim rict ze super. jel bych zas. a letenky byly kur****sky drahy :(

Fejk - 20.04.07 - 08:18
A koukam, ze tady se zas a znovu mazou komentare.

Hannes - 20.04.07 - 10:20
mazou, a budou mazat, pokud nekdo nedokaze svoji ubohost do sveta vyrvavat jinym zpusobem. komentare slouzi k okomentovani konkretniho clanku a ne k propagaci nejakych cizich webu pripadne bezpredmetnemu nadavani...

shaq - 20.04.07 - 13:15
Ta cena letenek mi něco připomíná. Když jsem sháněl letenky do LA tak jsem mohl letět jak za 16 000, tak za 160 000 Kč (turistickou třídou;-))

Paul - 20.04.07 - 14:46
Áh, Vancouver...parádní město, byl jsem tam třikrát, naposledy bohužel už před pěti lety, a hned bych se tam zas vydal...ale na prázdniny plánuju Londýn, a makat, což se mi finančně vyplatí víc:-). Každopádně Vancouver fakt doporučuju, Kanada je super (nevěřte South Parku:)).BTW, doufám, že se s náma zase budeš každej den dělit o svoje zážitky, ať je co číst..jo a ten kretén ze SA by si zasloužil vyhodit.

Hannes - 20.04.07 - 15:09
myslim ze nekolika zapisku se urcite dockate. vsechno ale zalezi na strasne moc okolnostech, treba se temer nedostanu na internet nebo se objevi jine problemy, takze nemuzu dopredu nic slibit. tyhle pobyty jsou vubec docela dobrodruzne, proste na mesic odjete nekam na druhy konec sveta do jakesi rodiny, kterou jste v zivote nevideli a v nekolika vecech vam urcite alespon trochu nesedne. na druhou stranu, obrovska zkusenost a asi jediny efektivni zpusob obohaceni znalosti jazyka...Přidat komentář

bezpečnostní kód: opak dne =

jméno

komentář

zalamování řádků

 

:: Zpět
eXTReMe Tracker