CZHANNES.COM: Úspěšný Blog | Hannes web | Creta web | Game blog
online čtenářů: 3
celkem článků: 2282
celkem komentářů: 11853
[?] nových článků: 0
 Weblog o počítačových hrách, internetu, software, hardware a dalších zajímavostech [by Hannes] admin
18.02.2007 | 14:27 | kategorie: Filmy | Hannes | trvalý odkaz

Nové filmy: Štěstí na dosah (The Pursuit of Happyness)

Will Smith opět dokázal svoje herecké kvality. Ve filmu Štěstí na dosah se vás bude snažit přesvědčit, že umí hrát nejenom všechny ty akční hrdiny (I Robot, Men in Black) či komiky (Hitch). A docela se mu to daří. Pursuit of Happyness (IMDB) je zajímavou slovní hříčkou, která se detailně vysvětluje až po zhlédnutí filmu - český překlad bohužel tuto hříčku jaksi nebral v úvahu. Smithe v tomto filmu o životě a jeho nástrahách provází jeho skutečný syn, malý Christopher, který také předvádí parádní herecký výkon. U něj to možná tak není ani záměr, jako prostě čistá přirozenost. Přestože ve Štěstí na dosah neuvidíte ani jednu explozi, přestřelku nebo vyloženě komediální momenty, budete určitě z kina odcházet spokojeni a tak nějak příjemně naladeni. 7.5/10.


Drama / Komedie 
USA, 2006, 117 min


Režie: Gabriele Muccino
Hrají: Will Smith, Jaden Smith, Thandie Newton, Kurt Fuller, Brian Howe, Dan Castellaneta 


Chris Gardner (Will Smith) je otec tříčlenné rodiny, který se zoufale snaží najít takovou práci, aby dokázal uživit sebe a své nejbližší. Přestože vyvíjí obrovské úsilí, aby udržel rodinu nad vodou, matka (Thandie Newton) jeho pětiletého syna Christophera (Jaden Christopher Syre Smith) už nedokáže vzdorovat psychickému stresu z permanentní finanční krize a po těžkém rozhodování je opustí. Chris, který je nyní svobodným otcem, se i nadále všemi možnými způsoby snaží najít lépe placenou práci. Nakonec dostane možnost přihlásit se na praxi do prestižní firmy, která se zabývá obchodem s akciemi. Přestože se v úvodní fázi musí obejít bez jakékoliv finanční odměny, nabídku přijme a doufá, že na konci stáže na něj čeká regulérní pracovní nabídka a s ní i slibná budoucnost. Vzhledem k nulovým příjmům je však i se svým synem brzy vyhozen z bytu a donucen přespávat v útulcích pro bezdomovce, na autobusových zastávkách, na veřejných záchodcích a dalších místech, kde je ten trochu možné. I přes všechny nástrahy osudu však Chris nijak nepolevuje ve své snaze být milujícím a starostlivým otcem, v čemž mu nejvíce pomáhá láska a důvěra, kterou v něj Christopher vkládá.


Komentáře

T.O.M - 19.02.07 - 15:39
řek bych, že štěstí se píše happiness

Mirek Novotny - email - 19.02.07 - 18:17
Will mi prijde typ herce, ktery s kazdym filmem zraje. Podobne vidim i jeho vrstevniky DiCapria, ktereho sem nedavno videl v povedem filmu Krvave diamanty, ci Deppa, jenz dokazal sve herecke umeni nejen v Piratech. A proto se vzdy tesim na jakykoliv film z teto trojice a zatim se jim dari tocit opravdu slusne filmy.

Hannes - 19.02.07 - 19:45
2 T.O.M: o tom je prave cely vtip - samozrejme ze spravne se to pise happiness ale az se na to podivas, tak pochopis proc je to s tim tvrdym y :)Přidat komentář

bezpečnostní kód: opak dne =

jméno

komentář

zalamování řádků

 

Higher Traffic Plugin :)
Nové filmy: Štěstí na dosah (The Pursuit of Happyness) download
Nové filmy: Štěstí na dosah (The Pursuit of Happyness) torrent
Nové filmy: Štěstí na dosah (The Pursuit of Happyness) rapidshare
Nové filmy: Štěstí na dosah (The Pursuit of Happyness) ke stažení
Nové filmy: Štěstí na dosah (The Pursuit of Happyness) titulky

:: Zpět
eXTReMe Tracker