CZHANNES.COM: Úspěšný Blog | Hannes web | Creta web | Game blog
online čtenářů: 3
celkem článků: 2282
celkem komentářů: 11853
[?] nových článků: 0
 Weblog o počítačových hrách, internetu, software, hardware a dalších zajímavostech [by Hannes] admin
14.02.2007 | 19:10 | kategorie: Novinky | Hannes | trvalý odkaz

GMail pro všechny

Pravděpodobně nejlepší internetový freemail se konečně dočkal otevření pro všechny zájemce. Google po více než roce končí se systémem pozvánek a nyní si může emailovou schránku s doménou gmail.com nebo googlemail.com opravdu každý. A měl by to udělat každý jenom trošku nespokojený uživatel českých věčně nefungujících freemailů. Této novinky jsem si všiml před několika dny, kdy se pod vyhledávacím políčkem Googlu objevila krátká upoutávka právě na otevření mailu pro všechny. Mimochodem Google již tradičně dnes u příležitosti sv. Valentýna mírně upravil své logo.


Já jsem ke Gmailu přešel krátce po jeho uvedení do provozu a nemůžu si ani trošku stěžovat. Služba se za tu dobu docela změnila, přibylo spousta nových možností nastavení, funkcí nebo třeba integrování nástroje Google Talk. Čeho si vážím na Gmailu asi nejvíc je úroveň antispamové ochrany, která sice občas požere nějaký ten nezávadný email, ale zároveň zadrží naprostou většinu spamu, což se o ostatních službách zadarmo říct nedá. A při množství cca 100 nových spamů za den na mojí adrese už se jedná o opravdu podstatnou funkci.


A rádoby freemail například na Seznamu (který mimochodem sprostě okopíroval většinu vzhledu a nastavení právě od Googlu a dodnes mu to prochází) se nedá porovnávat vůbec - emaily, které buď nepřijdou vůbec nebo třeba s párhodinovým zpožděním, neúčinná ochrana proti spamu a v neposlední řadě také docela časté výpadky nebo dokonce smazání schránek. Email na celý život tak oproti velkému G ztrácí stále víc a víc a toto otevřené Gmailu pro všechny tomu asi jenom pomůže...


Komentáře

ehh - 14.02.07 - 19:51
taky ho puzivam, jen me trosku vic stve ze jde posilat jen max 10mb prilohy...

Hannes - 14.02.07 - 20:14
nevidim jediny duvod co je na tom spatneho - email neni navrzen pro posilani tak velkych priloh, to pouze uzivatelska lenost pretocila tento protokol v distribucni kanal vsemoznych videi a megovych souboru, ktere by se spravne meli prenaset treba pres FTP nebo s vyuzitim ruznych sluzeb nabizejicich zdarma skladovani souboru. uz jenom kvuli tomu ze diky kodovani emailu dojde vzdy k narustu minimalne o jednu tretinu velikosti prilozeneho souboru...

Chates - 16.02.07 - 14:31
Ja teda Gmail nezkousel, ale zatim nemam duvod. Mam schranku na centrum.cz a nemuzu si stezovat. 1GB schranka, veskery spam je odfiltrovan, v nastaveni toho je taky dost, prilohou muze byt desitky MB velky soubor, propracovany contact list.. huey! :-)

Benny - email - 16.02.07 - 16:41
souhlasim stim že 10 MB jsou dosti málo vzhledem ke kapacitě schránkyPřidat komentář

bezpečnostní kód: opak dne =

jméno

komentář

zalamování řádků

 

:: Zpět
eXTReMe Tracker