CZHANNES.COM: Úspěšný Blog | Hannes web | Creta web | Game blog
online čtenářů: 4
celkem článků: 2282
celkem komentářů: 11853
[?] nových článků: 0
 Weblog o počítačových hrách, internetu, software, hardware a dalších zajímavostech [by Hannes] admin
01.12.2006 | 15:46 | kategorie: Novinky | Hannes | trvalý odkaz

Jak nebýt NaVrcholu(.cz) ?

Game blog "prodělal" v posledním měsíci celkem solidní nárůst počtu návštěvníků. Teď už jsou věci víceméně zpátky v normálu, ale během listopadu bylo celkem běžné, že tyto stránky navštívilo každý den třeba kolem 3 tisíc unikátních návštěvníků, což je podle mého názoru velice slušné (provokativního textu pod logem jste si asi už všimli :)). Návštěvnost Game blogu měřím vedle AWStats, které běží přímo na serveru, ještě pomocí služeb Navrcholu.cz a Toplist.cz. Obě dvě známé, používané a populární. Z mého subjektivního pohledu bylo Navrcholu vždy o něco lepší než Toplist, který nabízel poněkud amatérský vzhled a méně funkcí. I tak s ním ale Franci slaví stále velké úspěchy, používají ho i vůbec nejnavštěvovanější weby v ČR.


Navrcholu oproti tomu moc "velkých" webů ve svém katalogu nemá. Na první příčce se stabilně drží zahraniční web Funny Games, a pak až s velkým odstupem následují weby jako Lupa.cz, Root.cz nebo Slunečnice.cz. To je ale poněkud zvláštní, copak jsou právě tyhle, relativně specificky zaměřené weby nejnavštěvovanější v ČR? Neřekl bych. A není až tak těžké uhodnout proč tomu tak je.


Dneska mi na email přišla od Navrcholu.cz zpráva nadepsána "Gratulace k vysoké návštěvnosti". Na první pohled velice pozitivní email, na ten druhý i jakýkoliv další už spíše nepříjemná komplikace. Po krátkém úvodu, kdy vám robot poblahopřeje v vysoké návštěvnosti vašeho webu v uplynulém měsíci (v případě Game blogu je to 108 000 zobrazených stránek, reálné číslo je ještě o dost vyšší, protože Navrcholu jaksi "nechytá" uplně všechny návštěvy), dojde k rychlé a studené sprše. Podle pravidel Navrcholu nemůže služba dál měřit návštěvnost vašeho webu, a to právě kvůli vysokému počtu návštěvníků.


Asi nemá cenu spekulovat co je to vysoký počet návštěvníků, existují tisíce webů které dají 100 000 zobrazených stránek za pár hodin a ne za měsíc (hranice pro bezplatné měření), ale to je teď jedno. Abyste dál mohli mít svůj web v systému, musíte platit. A to celkem dost, necelé 4 stovky měsíčně u nejlevnějšího tarifu. Pokud chcete trošku více informací ve statistikách, dostáváme se do absolutně přemrštěných částek 1654 Kč za 1 měsíc, což dělá necelých 20 tisíc za rok. A to už je opravu trošku moc - hlavně na web, který je tvořen čistě z mého nadšení a vůle něco napsat a příjmy z reklamy jsou po odečtení nákladů spíše symbolické.


Není pochyb, že je to jasný důvod absence více navštěvovaných webů ve statistikách Navrcholu.cz. Na americkém trhu by se možná podobně šílená cena trošku chytla, tady si každý rozumnější člověk dá dohromady 1 + 1 a vyjde mu, že to za ty peníze prostě nestojí. Vysvětluje to také pozice zmiňové Lupy, Slunečnice a dalších webů - ty všechny jsou pod hlavičkou společnosti IInfo, provozovatele systému Navrcholu, a tak mají logicky měření zdarma, bez ohledu na návštěvnost. Samozřejmě, že se najde pár dobrodruhů, kteří do statistik zainvestují, ale v 99% případů je to věc naprosto zbytečná.


Mě tedy během pár dnů čeká smazání ze sytému a zrušení statistik. Ne že bych kvůli tomu nemohl dál žít, většinou sledoval jsem stejně sledoval jenom odkazující stránky, ale je to přece trošku škoda. Svět ale jde dál, a každá změna může být k lepšímu - ve světě i u nás existují desítky měřících služeb, které nabízejí mnohem více než Navrcholu, a to kompletně zdarma bez nějakých omezení...


Komentáře

Jiří Macich ml. - email - 01.12.06 - 15:57
Navrcholu mi podobně "poblahopřálo" už před časem, tak jsem statistiku zrušil. Teď mi blog hlídá Toplist, Google Analytics a hlavně iAudit, na ten nedám dopustit :-)

dave - 01.12.06 - 17:37
Navrcholu stoji za prd jako katalog tak i jako statistiky, doporucuji Analytics od Goole :) nic lepsiho neexistuje

Hannes - 01.12.06 - 18:18
jasne, presne o techto sluzbach jsem mluvil :)) dale treba sitemeter, extreme tracking, nedstat a tuny dalsich...

MzK - 01.12.06 - 18:49
Ha, vysoká návštěvnost není jen dobrá..

Dominator - 01.12.06 - 20:30
Ty nemáš ubohých 20tisíc měsíčně? Takový pakatel?

Jiří Paroubek - 02.12.06 - 11:29
Jo jo... Za úspěch se holt platí... ;-°(

neon - email - 02.12.06 - 12:22
A oni jako vyzvou ke zrušení účtu pokud člověk překročí těch 100 tis? Nedá se to používat každý měsíc dál stím, že se to prostě zastaví na 100ce?

Hannes - 02.12.06 - 16:54
2neon: neda. poslou ti ten mail o kterem jsem psal, a jakmile se asi do 10 dnu nerozhodnes pro placenou variantu, tak ti to proste zrusi...

Ondřej Havlín - email - 03.12.06 - 14:46
Já nedám dopustit na netmonitor, sice není zdarma, ale kvalita měření je u nás nejlepší. Jinak používám i toplist, na serveru awstats a teď nově stat24.com, statistiky ve flashi, příjemné rozhraní.Přidat komentář

bezpečnostní kód: opak dne =

jméno

komentář

zalamování řádků

 

:: Zpět
eXTReMe Tracker