CZHANNES.COM: Úspěšný Blog | Hannes web | Creta web | Game blog
online čtenářů: 3
celkem článků: 2282
celkem komentářů: 11853
[?] nových článků: 0
 Weblog o počítačových hrách, internetu, software, hardware a dalších zajímavostech [by Hannes] admin
12.10.2006 | 14:59 | kategorie: Novinky | Hannes | trvalý odkaz

Podvodný email České spořitelny zaplavil republiku

Velice zdařilý phisingový pokus včera zaplavil emailové schránky českých uživatelů internetu. Pravděpodobně z nějaké obsáhlé databáze byly vytaženy emailové adresy tisíců občanů. Očividně se ale nejedná pouze o klienty České spořitelny - mail přišel i mnoha lidem, kteří u ČS vůbec účet nemají. Na naše poměry se jedná o neobyčejně zdařilý pokus - mail je napsán v češtině, adresa odesilatele je z domény csas.cz a zobrazená stránka vypadá na chlup stejně jako ta originální. Pod odkazem v emailu se ale skrývá pouhá kopie přihlašovací stránky, běžící na několika serverech v Asii (těch je v rozeslaných emailech hned několik, například z Číny, Singapuru a dalších zemí). Po zadání vašich přihlašovacích údajů dojde pouze k zobrazení hlášky "OK" - útočník tím dává najevo, že právě zjistil vaše přihlašovací údaje a může se bez problémů přihlásit na váš účet. Co autoři tohoto phisingového podvodu tak trochu nedomysleli, je nové bezpečnostní opatření České spořitelny, kdy potřebujete ke každé transakci, i kdybyste posílali jednu korunu, ověření identifikace přes váš mobilní telefon. I tak se ale jedná o velice závažný podvod, doporučuji daný email rovnou smazat a na nic neklikat.

Dobry den vazeni klienti!

Leto roku 2006 bylo pro Banku nejzavaznejsim z hlediska poctu nelegalnich operaci.
Cim dal vice maji podvodnici zajem o duvernou informaci nasich zakazniku.

Velke mnozstvi lidi se na nas obraci s zadosti zamezit vzniku nebezpeci ztraty peneznich prostredku z uctu.
S ohledem na soucasny stav vyhlasuje Banka nasledujici mesic za mesic boje s frodem.

Do 1.listopadu musi vsechny nasi klienti aktivovat novy system bezpecnosti vlastnich uctu.

Provedli jsme velkou praci pro zlepseni bezpecnosti. System byl zkontrolovan uznavanymi odborniky v oboru elektronickych plateb, a vsechny nezavisli experti potvrdili ucinnost systemu proti frodu. Z duvodu nebezpeci mozneho zneuziti techto udaju podvodniky nejsou tyto data zverejnena v otevrenych zdrojich.

Vy jste byl (a) zvolen (a) jako jeden z ucastniku finalniho stadia testovani systemu.
V soucasne dobe Vam navrhujeme vyuzit odkaz https://www.servis24.cz/ebanking-s24/ a standardnim zpusobem prihlaseni do Internet bankingu aktivovat novy bezpecnostni system.

V aktualnim stadiu provozu jsou mozne nektere nesrovnalosti.

Pripoustime jejich existenci, a proto prosim nezasilejte dodatecne popisy vznikajicich potizi, prace na jejich odstraneni jiz probihaji.

Musime Vas informovat o bezpodminecnem pouziti noveho systemu od listopadu, v opacnem pripade budou Vase ucty zablokovany do okamziku uplne identifikace Vasi osoby. Proto doporucujeme v nejkratsi mozne dobe prejit na novy bezpecnostni standard.

S pozdravem, Oddeleni Banky pro ochranu pred frodem.


V souvislosti s phisingem a podvody s kreditními kartami doporučuji přečíst poměrně zajímavý rozhovor s jedním crackerem na Lupě, možná si potom rozmyslíte zadávat někam číslo svojí kreditky...


KomentářeZatím zde nejsou žádné komentářePřidat komentář

bezpečnostní kód: opak dne =

jméno

komentář

zalamování řádků

 

:: Zpět
eXTReMe Tracker