CZHANNES.COM: Úspěšný Blog | Hannes web | Creta web | Game blog
online čtenářů: 3
celkem článků: 2282
celkem komentářů: 11853
[?] nových článků: 0
 Weblog o počítačových hrách, internetu, software, hardware a dalších zajímavostech [by Hannes] admin
11.10.2006 | 00:17 | kategorie: Novinky | Hannes | trvalý odkaz

Nový super TV seriál: Heroes

 


Bez většího humbuku vypustila americká televize NBC 25.září v hlavním vysílacím času do miliónů domácností nový seriál Heroes. To ještě nikdo netušil, jakou si během velice krátké doby získá popularitu. Jenom na první díl se koukalo neuvěřitelných 14 milionů diváků (a to je v těžké americké konkurenci opravdu solidní číslo). Netrvalo tedy dlouho, a ředitel NBC oznámil, že ve vysílání The Heroes bude televize pokračovat během dalších měsíců (v USA je celkem běžné, že se pustí úvodní díl nějakého nového seriálu, a až podle jeho sledovanosti se rozhodne, zda se natočí další díly a bude se pokračovat ve vysílání).


 


Nebyl by to svět internetu, aby se pár hodin po premiéře na výměnných sítích neobjevily první ripy nového fenoménu - já jsem na nic nečekal a rychle stahoval. A stojí to za to. Amerických televizních seriálů běží obrovské množství, získávají si stále větší a větší popularitu, a tak vás už jen tak nějaký kousek nepřekvapí. Zvlášt poté, co před několika lety udělal díru do světa LOST a následně Prison Break. Heroes na to jdou trošku jinak - jedná se o sci-fi příběh z rukou Tim Kringa, který vypráví o osudech několika lidí, které nečekaně objevují "nadlidské" schopnosti. Tak například japonský obchodník objevuje schopnost manipulovat s časem a prostorem, roztleskávačka ze střední dokáže přežít sebevětší zranění a jeden malíř z New Yorku dokáže kreslit budoucnost.


 


Osobně nemám příliš rád sci-fi, ale tady se tomuto žánru dostává celkem málo, nění to nijak přehnané a seriálu vévodí spíše zajímavý děj než nějaké super efekty. Co je ale na Heroes celkem šokující, je míra násilí - celkem běžně jsou k vidění dost brutální záběry, což není pro puritánskou Ameriku až tak běžné, navíc show běží obvykle od 8 hodin pacifického času. Po třech odvysílaných epizodách (poslední běžela dnes v noci) je ještě těžké dělat nějaké větší záběry, ale autorům se opět povedlo i s naprosto neznámými herci a bez velké propagace přilákat pozornost obrovského spektra publika a mám takový pocit, že o Heroes ještě nejednou uslyšíme...


Nakonec přidávám pár odkazů:


 


Komentáře

Scrand - email - 11.10.06 - 09:21
Možná by si blog měl přejmenovat na Movie Blog :P protože posledni dobou se zabejváš spíš filmama ;)

Scrand - email - 11.10.06 - 09:22
add: ne že by mi to vadilo už sem dlouho nehral nic a taky spíš filmuju ;)

Hannes - 11.10.06 - 11:24
no jo, jak uz jsem tady parkrat psal na klasicky offline gamesky nejak neni cas ani chut, dam si obcas neco po netu, ale taky spis sporadicky. filmy jsou holt lepsi :)

Paul - 11.10.06 - 12:56
Heroes jsou na cestě, velmi slušné je i např. Jericho (o městečku kolem kterého vypukla atomová válka), Eureka - kombinace scifi a humoru, Dexter - o sériovém vrahovi který pracuje zárověň jako policista..je jich dost, kdo to má stíhat:).

Angelo Buono - 11.10.06 - 14:03
Jenom bych upřesnil, puritánská Amerika = ne sex, násilí ano.

Hannes @ NTB - 11.10.06 - 17:28
2 Paul: jasne, o kazdem serialu bych moh napsat vlastni post, posledni dobou se toho rozjizdi opravdu hodne. Jericho taky sleduju od zacatku, ale je to o dost slabsi a myslim ze to nebude az tolik popularni...

mo - 11.10.06 - 18:20
Podle tvyho popisu to vypada jak 4400 ale bez toho unosu na zacatku :)

Hannes @ NTB - 11.10.06 - 19:00
2mo: na tom neni az nic tolik divnyho, protoze oba dva serialy jsou opravdu hodne podobne a The Heroes byli dokonce obvineni z kopirovani 4400 :)

Paul - 12.10.06 - 16:59
Jericho mělo super působivý pilot, ale zatím třetí díl opravdu nic moc, jde to z kopce..ale snad s tím něco udělají, námět mi přijde opravdu hodně slibný.

Peca - 30.10.06 - 19:10
2 Paul, Ten Dexter se mě zalíbil hned po prvním dílu:) Ale titulky sem seznal pouze na nej. Nevis kde se daji stahnou k ostatnim dilum? Jericho je celkem fain, ale podle me uz by to chtelo posunout dej, ale na PB to nemá:)

luky - 24.12.06 - 20:28
Heroes jsou fakt dobrý je to super i když z toho jde občas strach!!

Kavulin - email - 25.07.07 - 13:07
Jestli nekdo vi kde bych si mehl stahnout ceske titulky at mi prosim posle odkaz. diky moc.

Dan - 24.03.08 - 10:25Přidat komentář

bezpečnostní kód: opak dne =

jméno

komentář

zalamování řádků

 

:: Zpět
eXTReMe Tracker