CZHANNES.COM: Úspěšný Blog | Hannes web | Creta web | Game blog
online čtenářů: 2
celkem článků: 2282
celkem komentářů: 11853
[?] nových článků: 0
 Weblog o počítačových hrách, internetu, software, hardware a dalších zajímavostech [by Hannes] admin
15.09.2006 | 21:25 | kategorie: Offtopic | Hannes | trvalý odkaz

Google AdSense nyní vyplácí i převodem na účet

Příchod Googlu do České republiky už začíná přinášet první pozitiva. Po získání domény Google.cz je tady další zlehčení života pro vlastníky účtu u Google AdSense. Mně jakožto jednomu z dlouhodobých vlastníků takového účtu dnes přišel od Google email informující o nové možnosti vyplácení vydělaných peněz. Až doteď bylo vše vyřizováno formou šeků, které vám přišly z Ameriky a vy jste s nimi museli zajít do banky, čekat nějaké tři týdny, a pak vám byly peníze připsány na účet. Kromě toho, že si při podobné činnosti užijete docela dost nepříjemností (zaměstnanci banky většinou nemají ani nejmenší tušení jak takový šek zpracovat a peníze připsat na účet), je tato metoda hlavně dost zdlouhavá a víceménně i nebezpečná - šek vám může ze schránky kdokoliv vzít, nebo se může ztratit kdekoliv po cestě (kvalitu služeb České pošty všichni dobře známe).


Nová metoda převodu peněz na účet je zatím otevřená pouze pro úzkých okruh vybraných zákazníků z naší republiky (ono jich tady asi ani moc není). Google to má vymyšleno opravdu dobře - v administraci svého účtu vyplníte detaily o bankovním spojení a vaší bance. Google pak má deset dnů na to, aby vám na účet připsal určitou sumu peněz (nečekejte žádné tisíce, bude se jednat o pár dolarů). Vaším úkolem je opět v nastavení vašeho AdSense konta vepsat přesnou částku která přišla. Tím se ověří, že peníze opravdu přišly, a všechno může skvěle fungovat i v budoucnu.


Po tomto "betatestu" pravděpodobně Google spustí ostrý provoz pro všechny uživatele. Osobně si myslím, že se jedná o velice užitečnou službu, ať už kvůli mnohem rychlejšímu vyplacení peněz, nebo kvůli úspoře času a hodinovému čekání v bance. Poplatek za příjem peněz ze zahraničí je většinou cca 100 Kč, což je ale u šeků také (tam je to obvykle ještě víc), takže ani po finanční stránce tratit nebudete. Teď už jenom aby Google spustil AdSense také pro česky psané weby... 


Komentáře

Vojtěch Semecký - email - 25.09.06 - 10:08
A jak se bude vyúčtovávat DPH? Když Google neměl v ČR sídlo, byly to příjmy ze zahraničí, které nejsou zdaněny DPH. Teď ale budu muset DPH platit a také od Googlu vyinkasovat. Je někde v nastavení AdSense volba, že jsem plátce DPH?

Hannes @ NTB - 25.09.06 - 12:14
platit DPH nebudes muset, protoze je to porad platba ze zahranici, posilaj to z Irska a DPH se navic uctuje podle sidla firmy, ktery je furt v Americe... takze zadnej strach

Vojtěch Semecký - email - 26.09.06 - 13:31
Hannes: To se bojim, že nemáš úplně pravdu. Od vstupu ČR do EU se ohledně DPH mnohé změnilo. A jelikož i Irsko je členem EU, bojim se, že se DPH nevyhneme :-( Jestli to posílaj s Irska, tak mají v Irsku pobočku, která je v Irsku vedená jako samostatná firma. Že je podřízená mateřské americké firmě je podle mě jedno.

peter - 25.10.06 - 16:44
Platby AdSense uskutočnené bankovým prevodom nebudú vo všeobecnosti v Európskej únii podliehať DPH - dani z pridanej hodnoty (VAT - Value Added Tax). Hoci sú platby po celom svete spracovávané miestnymi bankami a sú v niektorých inštanciách spravované treťou stranou, platiacou entitou z pohľadu VAT je Google Inc., právna entita USA.

Jara - 01.11.06 - 02:11
Jojo, je to super když člověk nemusí čekat týdny na šek a pak další týdny na jeho proplacení.

Dukus - email - 29.12.06 - 15:35
Zajímavý

Pepa - email - 01.05.07 - 13:19
nevíte kolik si tam tak můžu vydělat za měsíc??Máte stím zkušenosti,



Přidat komentář

bezpečnostní kód: opak dne =

jméno

komentář

zalamování řádků

 

:: Zpět
eXTReMe Tracker