CZHANNES.COM: Úspěšný Blog | Hannes web | Creta web | Game blog
online čtenářů: 3
celkem článků: 2282
celkem komentářů: 11853
[?] nových článků: 0
 Weblog o počítačových hrách, internetu, software, hardware a dalších zajímavostech [by Hannes] admin
03.09.2006 | 10:58 | kategorie: Novinky | Hannes | trvalý odkaz

Google Image Labeler - parádní nápad, skvělá zábava

Google opět dokázal, že je tak trochu vyjímečný. Do beta provozu totiž vypustil aplikaci Google Image Labeler, která vám může posloužit ke zkrácení nudného dne, a Google zároveň pomůže zkvalitnit algoritmus pro vyhledávání obrázků. Ke spuštění této jednoduché hříčky nepotřebujete mnoho - znalost angličtiny, prohlížeč a 90 vteřin. Po návštěvě této stránky a kliknutí na strartovní tlačítko vám aplikace vyhledá partnera klidně z druhé strany zeměkoule a vy budete společně hrát tuhle popisovací hru. Úkolem je popsat náhodně vybraný obrázek klíčovými slovy tak, abyste se trefili do partnerova popisku.


Když se shodnete na jednom klíčovém slovu, naskočí vám další obrázek. Cílem je pochopitelně shodnout se během časového limitu na co nejvíce obrázcích. Obvykle se vám povede uhádnout tak tři nebo čtyři, záleží to ale samozřejmě také na náhodě a vašich znalostech angličtiny. Pokud dostanete nějaký opravdu špatný obrázek (jednou na mě třeba vyskočil jakýsi černý flek), můžete daný obrázek přeskočit. Google touto aplikací získá nenásilně velké množství klíčových slov, které pak uplatní při výsledcích hledání. Šikovné, jednoduché, funkční, zkrátka opět výborná práce


Komentáře

Scrand - email - 04.09.06 - 16:52
ze začatku se mi to hrozně libilo a potom mě to omrzelo po dvaceti minutach :)

Pat - 04.09.06 - 21:25
Nejlepsi kdyz narazis na bota, behem 2s 64 slov a tobe staci odpovidat map, picture , women, book a mas score ani nevis jaky, a co teprve dys se potkaj 2 boti ((:

Hannes - 04.09.06 - 22:50
2 Scrand: jo, neni to na mesic hrani, spis takova chvilkova hovadinka :)Přidat komentář

bezpečnostní kód: opak dne =

jméno

komentář

zalamování řádků

 

:: Zpět
eXTReMe Tracker