CZHANNES.COM: Úspěšný Blog | Hannes web | Creta web | Game blog | Slevové kódy
online čtenářů: 12
celkem článků: 2282
celkem komentářů: 11854
[?] nových článků: 0
 Weblog o počítačových hrách, internetu, software, hardware a dalších zajímavostech [by Hannes] admin
22.08.2006 | 12:36 | kategorie: Cambridge | Hannes | trvalý odkaz

Trošku anglické literatury

Pondělí 20:41

Ani jsem to nijak nečekal, ale skutečnost je taková, že jsem právě začal poslední týden svého měsíčního pobytu zde v Cambridge. Nutno říct, že mi to přijde jako kdybych přijel před pár dny – uteklo to neuvěřitelně rychle.

Ráno jsem tradičně začal zkušeným pohledem z okna, abych zhodnotil počasí a vybral to správné oblečení. Nováčka který přijel včera do Cambridge by mohlo příjemné sluníčko lehce zmást, ale mě už tahle „léčka“ nepřekvapí. Nenápadné mráčky na obloze se tady mohou neuvěřitelně rychle změnit v pořádnou průtrž, a tak jsem zvolil dlouhé a spíše teplé oblečení, což se ukázalo jako správná volba, protože téměř celý den jemně nebo trochu více pršelo.

Cesta autobusem byla na pondělí nečekaně svižná, autobus ani nebyl moc plný. Je to asi hlavně kvůli tomu, že o tomto víkendu odjelu obrovské množství studentů, i od nás ze školy, kterým pomalu končí prázdniny. Po prázdninách většinou příjíždějí do Cambridge za studiem starší lidé, kteří už normálně nechodí do školy. To se také potvrdilo v naší třídě, kde na nás čekali 4 noví kolegové z druhé části naší školy, všichni věkem zhruba mezi 22-30 lety, tedy trochu starší než naše původní skupina.

Dopoledne uteklo celkem rychle, v první polovině jsme se bavili o nakupování („shop till you drop“), druhá část byla ještě lepší – po přečtení článku z místních novin o pokusu o vraždu jsme se rozdělili na 3 části a zinscenovali soudní líčení, včetně poroty, žalobce, obhajoby a vrchního soudce. Námitky, „prosím o klid v soudní síni“, odvolání, nepříjemné otázky na tělo, to všechno nám připravilo celkem solidní zábavu. Já jsem schytal roli nevěrného manžela, takže jsem si to taky celkem užil.

Po škole jsme šli s pár holkama do Pizza Hutu a dali si tady polední buffet menu, o kterém jsem již jednou psal – zaplatíte asi 6 liber a můžete pít a jíst kolik se do vás vejde. Nutno říct, že jsme asi po hodině měli celkem problémy zvednout se od stolu :) Po menší procházce na vytrávení jsme šli ještě do centra města. V místním hudebním megashopu jsem narazil na nějaké zlevněné knížky, tak jsem si koupil rovnou dvě – Memoirs of Geisha a The Shawshank Redemption. Obě dvě dali základ známým filmům, které se mi dost líbily, tak jsem dost zvědavý jaká bude knižní předloha. Nutno říct, že se jedná o solidní bichle, takže mi to dá asi chvilku práce, ale už se těším až se do toho pustím.

Poté co jsem opustil holky, které pokračovaly v nákupní horečce, jsem se odebral do parku Christ’s Piece na dvě hodinky internetu s notebookem. Seděl jsem na jakési zídce před jedním barákem, když si ke mě najednou přisednul jakýsi děda. Nejdřív nic neříkal, nechtěl mě rušit, ale pak mi to přišlo divné, tak jsem nadhodil obligátní „How it’s going?“ a děda se celkem rozpovídal. Během asi čtvrthodinové konverzace jsme probrali Cambridge, hospody, pivo, ceny a ještě pár dalších věcí. Děda už moc neslyšel, tak jsem musel mluvit trošku víc nahlas, ale celkem mě to potěšilo. Agilní důchodce se pak odebral dál ve své pouti za pintou piva, jak mi předtím sdělil.

K večeři jsme měli jehněčí s opečeným bramborem, palicí kukuřice a zelím. Vzhledem k mému megaobědu jsem měl docela problémy do sebe všechno nasoukat, ale jehněčí je tady považováno za jedno z těch lepších jídel, tak jsem to nechtěl odmítnout. Po večeři jsme ještě trošku debatovali s Lorraine o jejích zkušenostech se studenty. Jeden Němec, který u ní byl před několika lety na celých 12 měsíců, jí prý koupil nějaký víkendový pobyt v hotelu v Německu, s letenkou, jídlem a vším... Příjemný dárek, obávám se ale, že moje finanční možnosti jsou na podobný present příliš omezené :) ...
Komentáře

ski - email - 22.08.06 - 23:02
hele nebojis se kdyz si sednes na zed a ses na netu ze ktobe nekdo pride a notebook ti ukradne? mam taky NTB za 40tisic a vim jaky to je kdzy nekdo ktobe pride a ukazuje si na nej:D Zajimalo by me jak by si se zachoval

Hannes @ UK - 23.08.06 - 15:01
mno mam skoro dva metry a dlouhy nohy tak bych se asi snazil utect :) samozrejme ze to neni uplne idealni, ale nemam zadnou jinou moznost internetu...Přidat komentář

bezpečnostní kód: opak dne =

jméno

komentář

zalamování řádků

 

:: Zpět
eXTReMe Tracker